Forum

Już wkrótce
  • Kryzys na Nieskończonych Ziemiach, Tom 1 (WKKDC BiZ) - 06 lip 2022,
  • Dceased. Martwa planeta - 13 lip 2022,
  • Batman Knightfall: Upadek Mrocznego Rycerza. Tom 2 - 27 lip 2022,
  • Liga Sprawiedliwości. Wieczna zima - 27 lip 2022,
BATMAN #14

Tytuły historii: Funny Bones, Man of Worship
Miesiąc wydania (okładka): Styczeń 2013 (USA)
W sprzedaży od: 14.11.2012 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV
Rysunki: Greg Capullo; Jock
Okładki: Greg Capullo, FCO; Trevor McCarthy
Kolor: FCO Plascencia; Dave Baron
Tusz: Jonathan Glapion
Liternictwo: Richard Starkings, Comicraft’s Jimmy Betancourt; Sal Cipriano
Ilość stron: 40

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Kontynuacja “Death of the Family”!
Joker powrócił i jest bardziej złowieszczy niż kiedykolwiek wcześniej. Co spowodowało taką zmianę. I czy Batman powstrzyma tak odmienionego i niebezpiecznego Jokera?
I gdzie jest jest Alfred?
W dodatkowej historii Pingwinowi kończą się pomysły, kiedy dochodzi do konfrontacji z Jokerem!

“Funny Bones”

Scenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Greg Capullo
Kolor: FCO Plascencia
Tusz: Jonathan Glapion
Liternictwo: Richard Starkings, Comicraft’s Jimmy B

Pozostawiony w zamkniętym zbiorniku, który wypełniany jest chemikaliami, Batman wyciąga maskę gazową i jeden ze swoich gadżetów. Nim kostium zostaje przeżarty udaje mu się wydostać. Podczas powrotu do jaskini zawiadamia wszystkich bohaterów Gotham City o zagrożeniu jakim jest Joker. Jednak ku swojemu zaskoczeniu na miejscu nie czeka na niego Alfred. Bruce sprawdza wszystkie pomieszczenia, ale nigdzie nie ma jego wiernego przyjaciela. Pod drzwiami rezydencji znajduje pakunek. Jak się okazuje jest to stara kaseta magnetofonowa. Nagrana na niej jest wiadomość od Joker, który przeprasza Bruce’a za to że pożyczył jego lokaja, gdyż przyszykowuje coś specjalnego. Szaleniec stwierdza również, że wypalił oczy Alfredowi przy pomocy amoniaku.

Batman natychmiast odwiedza komisarza Gordona w jego mieszkaniu. Jim zaskoczony jest, że Alfred padł celem Jokera, ale działań takiego szaleńca nikt nie przewidzi. Batmana zdradza również że na kasecie była etykieta z napisem „Gordon”. Bruce uznaje, że oznacza to, że kolejnym celem Jokera jest komisarz. Chcąc mu zapewnić ochronę, chce go zabrać ze sobą, ale policjant nie ma zamiaru udawać się do żadnego Bat-bezpiecznego domu. Kiedy Gordon zaczyna przeglądać stare zdjęcia nagle zaczyna obficie krwawić.

Batmanowi w ostatniej chwili udaje się zapewnić komisarzowi pomoc podając mu koagulant i zabierając go do pobliskiego szpitala, gdzie udało się zapanować and krwawieniem, które było wynikiem zatrucia jakąś toksyną. W rozmowie z Nightwingiem Bruce przekazuje mu złe wieści na temat Alfreda. Nie ma zamiaru jednak informować o tym pozostały Bat-bohaterów, bo wie, że wtedy każdy z nich chciałby się jak najszybciej odegrać na Jokerze, a to może doprowadzić do sytuacji, w której dadzą się poprowadzić swoim emocjom. Bruce ledwo kontroluje swoje i dlatego jest mu potrzebna pomoc Dicka by ochronić pozostałych bohaterów.

Przykładowe Strony
Wiedząc, że Joker powtarzając swoje pierwsze zbrodnie zaatakuje następnie akwedukt, Batman zamierza tam się z nim spotkać. Nie chce jednak by Nightwing w tej akcji bezpośredniego mu towarzyszył.

Podczas jazdy do wodociągów Brcue próbuje nie myśleć o swoich rozmowach z Alfredem jakie odbywał w takich sytuacjach. Na miejscu Joker czeka na Nietoperza. Taks samo jak wiele lat temu przygotowuje się do zatrucia zbiornika wody w Gotham. Jednak szaleniec tym razem nie chce powtórki z rozrywki. Zawczasu zabił tyle osób ile zginęłoby według jego pierwotnego planu. Nie czekają na ruch Batmana wysadza też akwedukt, na którym całe spotkanie miał obserwować Nightwing. Bruce traci nad sobą kontrole i natychmiast chce zaatakować szaleńca, ale to jest dokładnie to czego się spodziewa Joker. Udaje mu się złapać Nietoperza w swoje mechaniczne szczęki, które skutecznie unieruchamiają Bruce’a. Co gorsza Joker oświadcza, że wiem kim jest Batman. Stwierdza również, że zna sekretne tożsamości pozostałych bohaterów Gotham City. Wspomina jeszcze o jednym sekrecie, który zapisał w swojej małej książeczce ze skóry nietoperzy. Sekrecie według którego Batman uważa, że obecność jego przyjaciół czyni go słabszym.

Kiedy Bruce stwierdza, że to wszystko kłamstwa, Joker stwierdza, że w przeciągu 72 godzin wszyscy sojusznicy Nietoperza zginą z ręki Batmana.

Autor: Q

“Man of Worship”

Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV
Rysunki: Jock
Kolor: Dave Baron
Liternictwo: Sal Cipriano

W starej katedrze na obrzeżach Gotham City Pingwin zastaje martwych “poruczników” wszystkich gangów działających w mieście. Jak się okazuje wszystko to sprawka Jokera, który ucina sobie pogawędkę z Oswaldem i zwraca się do niego z pewną prośbę, przygotowuje bowiem przyjecie…

Autor: Q

Poprzedni numer zakończył się cliffhangerem, ale chociaż Batman #14 bezpośrednio kontynuuje wydarzenia z poprzedniego numeru, to ten fragment dotyczące Alfreda zostaje pominięty. Co z nim zrobił Joker, jakie ma wobec niego plany? Tego nie wiemy. Jedno jest pewne, klaun powrócił do Gotham City i zaczyna wszystkich ustawiać. Chociaż zazwyczaj Joker kojarzy się wręcz nielogicznymi działaniami, to tym razem wszystko wydaje się być idealnie zaplanowane, a klaun tylko przekłada figury na planszy, bo wszyscy robią to czego się spodziewa.

W numerze ukazana zostaje ta niezwykła więź łącząca Batmana i Jokera, obaj znają się bardzo dobrze, ale tym razem to Bruce daje się wyprowadzić z równowagi. Książę zbrodni zmienia reguły i tym samym zaskakuje Nietoperza.

Na uwagę zasługuje też wpływ braku Alfreda na Bruce’a. Wierny lokaj często zostawał w cieniu działań bohaterów, ale stanowił pewnego rodzaju spoiwo. Zastanawiającego jest także, czy Batman Incorported miało coś wspólnego z porwaniem Alfreda, na co uwagę zwraca Bruce. Wiadomo było, że pomysł Morrisona nie potrzebnie przyciąga uwagę na Wayne’a i jego otocznie. Czyżby miał za to wszystko teraz zapłacić Alfred? A może Joker nie blefuje, kiedy stwierdza, że zna sekretne tożsamości bohaterów Gotham City?

Pytań po Batman #14 nie brakuje, co raz pojawiają się nowe, ale tym samym cała historia robi się coraz bardziej intrygująca, a Joker przedstawiony przez Capullo jest p prostu idealny. Otacza go mrok, ale nie brakuje mu szerokiego uśmiechu na twarzy i błysku szaleństwa.

Ocena: 5 nietoperków

Autor: Q

Snyder balansuje między kiczem a solidną komiksową robotą i na tym etapie trudno zgadnąć w którą stronę się skieruje. Z jednej strony Joker ze zbytnią łatwością wodzi Batmana za nos i zawsze wyprzedza o jeden krok. Najgorsze jest to, że właściwie nie wiadomo czemu. Jak dostał się do domu Gordona? Scenarzysta nie zadaje sobie trudu, aby wyjaśnić tą kwestię; Joker bez żadnych przeszkód popełnia zbrodnie, bo po prostu jest Jokerem – złoczyńcą któremu wszystko się udaje (oczywiście do czasu, bo wiadomo, że w końcu Batman będzie górą), nawet jeśli jest to niewiarygodne i naciągane. Ucieczka ze zbiornika z kwasem też jest straszliwie naciągana. Tak samo jak sposób pochwycenia Nietoperza za pomocą sztucznych szczęk.

Poza tym martwi mnie kwestia odkrycia tożsamości Batmana. Czy Joker faktycznie wie, kim jest Nietoperz? Niby rozmowa na Nightwingiem sugeruje, że nie, lecz Joker twierdzi inaczej. Na dodatek wspomina o wspólnym sekrecie, który dzieli z Brucem. Jak Snyder rozwiąże ten niewygodny dla siebie wątek?

Z drugiej strony w tym numerze są też dobre fragmenty. Podoba mi się moment, w którym Bruce mówi o Alfredzie z dystansem. To pokazuje jego obawę przed utratą tak bliskiej osoby. Przemawia też do mnie argument przeciw angażowaniu pozostałych bohaterów w sprawę porwania Alfreda. Również dialogi Jokera są dobre, np. ten, że jest nadwornym błaznem Nietoperza.

Sam nie wiem co myśleć o tej historii na obecnym etapie. Snyder może to wszystko zepsuć, lecz może uda mu się błyskotliwie wybrnąć; pewne jest to, że jak na razie miesza ostro.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: BatArt

   SPOTKANIA KOMIKSOWE – MATEUSZ SKUTNIK 25.10.2012

Dodano: 03.11.2012


Zdjęcia wykonał: kelen

 

| START | ARCHIWUM WPISÓW | GALERIE |
Zapewne większość z was pamięta, jak przy premierze „The Dark Knight” w serwisie KMF pojawił się kolejny wpis z cyklu „50 prawd objawionych…”, który dotyczył właśnie tego filmu. Wywołał on sporą burzę i pokazał przy okazji brak kultury oraz dystansu pewnej grupy ludzi. Między innymi na naszej stronie rozwinęła się niemała dyskusja w komentarzach, która z wcześniej wspomnianego powodu została usunięta, a zmusiła także autora „50 prawd objawionych przez Mrocznego Rycerza” do odniesienia się do całej sytuacji.

Kilka dni temu pojawił się kolejny tekst pod tytułem „50+ prawd objawionych przez Mroczny Rycerz powstaje”. Zainspirował on nas do tego, aby zrobić podobny, jednakże działający w drugą stronę – pokazujący skrajne reakcje (idące w obie strony) widzów. Punkty powstały na podstawie rozmów z innymi po seansie, a także wpisów na portalach oraz forach internetowych. Za pozwoleniem redaktora naczelnego KMF dobraliśmy też odpowiedni tytuł. Poniższy tekst zawiera oczywiście spoilery do najnowszego filmu. Zatem pora wrzucić na luz i zapoznać się z…

25 Prawd objawionych przez widzów „The Dark Knight Rises”

1. Idąc na finał trylogii należy zignorować jak najbardziej fakt istnienia części pierwszej lub też w ogóle nie wiedzieć o jej istnieniu. W końcu trylogia nie musi koniecznie oznaczać trzech filmów. A tym bardziej wiązać się z nimi.

2. W związku z powyższym należy uważać, że film jest niezrozumiały, znikąd bierze się jakiś arabski trener ninja, dziwna Liga czegoś tam oraz wyjaśnianie jakichś podejrzanych motywów.

3. Skoro „The Dark Knight” był tak świetnym filmem, to znaczy, że jego kontynuacja będzie utrzymana w takim samym tonie. Nie bierzemy pod uwagę, że reżyser w każdej części obiera różną główną tematykę i stylistykę.

4. Jeśli ktoś wystawia negatywną ocenę filmowi, to należy grozić mu śmiercią, bólem, chorobą, utratą pracy, czy możliwości posiadania dzieci. W końcu Nolan robi filmy tylko perfekcyjne.

5. Jeśli nie robi, to patrz ponownie punkt czwarty. Nawet Alfred to przyzna.

6. Należy krzyczeć ile sił w płucach, że to kolejny film o Batmanie według Nolana, gdzie „nie jest jak w komiksach”. Nie obchodzą nas terminy takie jak: adaptacja, oryginalna wizja, własne podejście do postaci i tym podobne.

7. Aby móc zrobić powyższe można maksymalnie przeczytać jeden komiks o Batmanie. Ignorujemy także fakt, że postać Batmana jest różnie interpretowana od ponad 70 lat.

8. Wytykając błędy należy pamiętać o nieprzejmowaniu się, że być może samemu coś się źle zrozumiało podczas seansu. W końcu filmy Nolana są proste jak budowa cepa.

9. Żyjący Bruce i Selina to fantazja Alfreda oraz niepewne zakończenie. Bo „Incepcja”.

10. Zmiany są konieczne. Po ogromie negatywnych komentarzy na temat głosu Bane’a po prologu i jego zmianie trzeba stwierdzić, że pierwotny głos był jednak świetny oraz w pełni zrozumiały. Jak Nolan nie da dodatkowej ścieżki na wydaniu DVD/BR to będzie niedobry.

11. Robin będzie bohaterem czwartej części. Nolan o tym przecież tyle razy mówił.

12. Przynajmniej połowa obsady i twórców filmu dostanie nominacje do Oscarów.

13. W filmie o Batmanie nie może być mało Batmana. Burton przecież o tym wiedział. Mroczny Rycerz powinien pojawiać się najlepiej w co drugiej scenie.

14. Film Nolana traci na realizmie, gdyż Bane żyje mimo braku możliwości jedzenia i picia z powodu noszonej maski.

15. Decydując się na seans filmu na podstawie komiksu o człowieku ganiającym w stroju nietoperza można mieć święte prawo wytykać mu wszystkie umowne uproszczenia i mało realne zwroty akcji. W końcu każdy film ma być taki sam, bez względu na gatunek.

16. Oczywistą oczywistością jest fakt, że po świeżym seansie filmu w wersji cam na ekranie własnego monitora można już dzieło Nolana oceniać pod każdym względem. Obiektywizm pełną gębą. Dodatkowo sprawę ułatwia dubbing arabski bądź rosyjski. Rzecz jasna fakt, że film został w dużej części nakręcony w formacie IMAX nie ma tu bynajmniej żadnego znaczenia.

17. Zdecydowanie Bruce Wayne miał za mało czasu ekranowego na odzyskanie zdrowia i formy w więzieniu. Studio Warner Bros. powinno temu wątkowi koniecznie poświęcić kolejny film o Batmanie. Należy tutaj zignorować głosy, jakoby mogło to być odebrane jako odcinanie kuponów. Czego się nie robi w końcu dla fanów.

18. Filmy o Batmanie są tylko robione dla fanów albo dla zwykłych widzów. Nic pomiędzy. Inne opcja nie jest dopuszczalna. W końcu reżyser robi kino mainstreamowe.

19. Po lekturze w internecie ważniejszych wątków fabuły film jest o wiele bardziej ciekawszy i zaskakujący. Nawet dzięki temu zyskuje w oczach widza.

20. Kampania reklamowa była do kitu. Głównie z powodu tego, że poprzedni film tak pod tym względem zachwycił. W głowie się nie mieści, że następna część nie poszła tym śladem. O opublikowanych zdjęciach i trailerach, które nie zdradzały całego filmu przed premierą nawet nie wspomnimy. Bat-świętokradztwo!

21. Batman powinien mieć w każdym filmie nowy strój. Nawet Joel Schumacher o tym wiedział.

22. Jeśli zamykasz trylogie o Batmanie koniecznie musisz zabić głównego bohatera na samym końcu. W przeciwnym razie i tak fani będą Ci to mieć za złe.

23. Bane to postać zepsuta i zmarnowana, ponieważ ponownie, jak w filmie „Batman & Robin”, pracuje dla kogoś, a nie jest przestępcą działającym niezależnie.

24. Gdy pozytywne opinie przeważają nad negatywnymi, należy wystawić filmowi ocenę 1 w serwisach typu Filmweb oraz IMDB. Dla zasady i/lub w obawie, że obrazy uważane za arcydzieła będą niżej w nic nieznaczącym rankingu.

25. Rzecz niewybaczalna nie wspomnieć o Jokerze. Jak można było nie zamknąć tego wątku? Przecież reżyser celowo twierdził, że nie zrobi tego, aby nie wracać pamięcią do śmierci aktora, wszystko dla zamydlenia oczu.

kelen i Woland, 3.08.2012

Zobacz stronę Klubu Miłośników Filmu
Zobacz “50 prawd objawionych przez Mrocznego Rycerza”
Zobacz suplement do powyższego wpisu
Zobacz “50+ prawd objawionych przez Mroczny Rycerz powstajeWybrzmiewają powoli echa debiutu kinowego ostatniej części filmowego „Batmana”, podpisanego przez Chrisa Nolana. Najwyższa pora rozwiązać konkurs, który specjalnie dla Was zorganizowaliśmy jeszcze w lipcu, aby oddać ostatnie honory spektakularnej trylogii.

Przypomnijmy, że zadanie postawione przed czytelnikami dotyczyło rozwiązania aż stu pytań o filmy z Człowiekiem-Nietoperzem. Większość z nich miała jedną poprawną odpowiedź, ale, aby nie było za łatwo, zdarzyło się i kilka takich które posiadały ich więcej. Należało się także bezwzględnie zmieścić z nadsyłaniem zgłoszeń w terminie do godziny 23:59, dnia 26 sierpnia.

Niezwykle miło nam ogłosić, że zwycięzcami II Wielkiego Kolokwium o Batmanie BatCave okazali się:
Czytaj dalej

Już wcześniej informowaliśmy o wynikach oglądalności filmu “Batman – Początek”, który po raz kolejny pokazał TVN. Pierwszą część trylogii Nolana w grupie docelowej dla komercyjnych stacji telewizyjnych (16-49) obejrzało 1 302 419 widzów (24,91% udziału w rynku), taki rezultat sprawił, że był to drugi najchętniej oglądany film w polskiej telewizji w sierpniu 2012 roku. Jedynie pokazywany przez Polsat “Zakon” przyciągnął przed ekrany telewidzów więcej widzów, 1 364 805 (24,30% udziału w rynku), w grupie 16-49, ale to “Batman – Początek” uzyskał lepsze udziały w rynku.

W sierpniu “Batman Begins” pod względem oglądalności zajął szóste miejsce wśród najpopularniejszych programów telewizyjnych TVN, ale pierwsze wśród filmów. W grupie 16-49 większą oglądalnością niż film Nolana cieszyły się tylko “Fakty”.

Źródła: Media2.pl, Wirtualnemedia.pl

Wiadomo już kiedy na antenę amerykańskiego Cartoon Network powrócą nowe odcinki “Young Justice: Invasion”. Kolejne przygody młodych bohaterów będzie można śledzić od 29 września. Obecnie nie są jeszcze znane żadne szczegóły na temat nowych odcinków.

Źródło: Cartoon Network.com

Polska premiera ostatniej części “batmańskiej” trylogii za nami. Pamiętacie jak to było cztery lata temu? Wtedy z okazji premiery filmu Mroczny Rycerz postanowiliśmy zorganizować test wiedzy o Batmanie jakiego w polskiej sieci jeszcze nie było. Ten swego rodzaju egzamin dla fanów składał się z – bagatela – aż 100 pytań, niektórych wymagających bardzo dogłębnej wiedzy o Nietoperzu.

Z okazji premiery filmu Mroczny Rycerz Powstaje postanowiliśmy raz jeszcze zorganizować podobną akcję. Jest to nasze swoiste pożegnanie z trylogią Nolana, która nam i Wam dostarczyła tak wiele emocji. Blisko 8 lat, dziesiątki napisanych newsów, prawie dziewięć godzin filmu, szmat czasu… Dlatego też traktujcie niniejszą konkursową niespodziankę jako nasze redakcyjne pożegnanie z trylogią Nolana, ale i hołd dla twórców innych filmów związanych z Batmanem jakie kiedykolwiek powstały… Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
5
5
godzin
0
6
minut
5
4
sekund
5
1

Sonda

Czy film "Batgirl" powinien zadebiutować w kinach?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293 gk-ow-screenshot-final-1652184185292