Na stronach USA Today można obejrzeć preview z 13. numeru “Batgirl”, który zawiera wprowadzenie do “Death of the Family”.

Kyle Higgins zamieścił zaś na swoim profilu na Twiterze (1, 2) arty z historii w której Nighwing będzie musiał zmierzyć się z Jokerem.

Death of the Family to crossover w którym po ponad rocznej nieobecności powrócił Joker.


KOMIKSOWE WYDARZENIA

LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #18

Tytuł historii: Look Inside
Data wydania: 04.10.2012 (USA)
Scenariusz: Rob Williams
Rysunki: Juan Jose Ryp
Okładka: Guillem March
Kolor: David Lopez i Santi Casas
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 24

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Kiedy przerażający zabójcy przybywa do Gotham… czy ktokolwiek będzie bezpieczny?

Kiedy w światku przestępczym pojawia się nowy gracz musi się on liczyć z nieprzychylnością innych łotrów. Pojawienie się niejakiego pana Smitha nie jest na rękę Pingwinowi i dlatego zleca on zadanie specjalnemu zabójcy, którego imienia nikt nie zna. Ma ona bardzo specyficzny sposób pracy. Jeździ tylko swoim starym vanem. Wystarczy, że tylko pozwoli zajrzeć swoim ofiarom do środka, a te od razu paraliżuje strach. Problemy znikają, ale w Gotham City problemy nigdy nie są rozwiązywane na stałe.

Przekonany o swoim sukcesie Pingwin świetnie się bawi z byłą dziewczyną pana Smitha. Sielanka nie trawa długo, bo okazuje się, że tajemniczy zabójca zaczyna działać na własną ręką. Na początku pozbywa się ludzi Oswalda.

Nie mając innego wyjścia Pingwin włącza Bat-sygnał i prosi Batmana o pomoc. Zgadza sie zagrać rolę przynęty, a kiedy pojawia się zabójca, Mroczny Rycerz wkracza do akcji. Bohater szybko jednak się przekonuje, że jego niepozorny przeciwnik wcale nie jest taki bezbronny. Umie walczyć i po raz pierwszy Oswald trzyma kciuki, za Batmana. Chciałby mu pomóc, ale jest zbyt przerażony by się ruszyć. Kiedy Batman zostaje zaciągnięty do vana, to co widzi nie przeraża go. Już wcześniej zmierzył się za swoimi największymi lękami, dlatego bez problemów pokonuje przeciwnika, który zostaje zamknięty w Arkham, tak samo jak jego niezwykły van.

Autor: Q

Niezwykle klimatyczna historia. Rysunki Juana Jose Rypa robią wrażenie nie mniejsze niż tajemnicza zawartość vana. Pomysł na opowieść z zabójcą wykorzystującym jakiś mistyczny samochód wydaje się nie pasować do postaci Batmana, ale ta aura strachu i staroświeckości sprawdza się. Brak wyjaśnień jak to wszystko się działo jest dodatkowym plusem. Takich rzeczy nie powinno się wyjaśniać, bo tylko popsułoby to całą opowieść, a tak otrzymaliśmy dobrą historię, w której pokazano, że Batman nie lęka się niczego. Złoczyńcy zaś w akcie desperacji są skłonni zgłosić się z prośbą o pomoc do swojego największego wroga.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

Green Arrow w Injustice: Gods Among UsDo grona bohaterów gry “Injustice: Gods Among Us” dołączył Green Arrow.

Akcja “Injustice: Gods Among Us” rozgrywać się będzie w świecie, w którym granice pomiędzy dobrem i złem zacierają się, a gracze wcielić się będą mogli w bohaterów i złoczyńców, którzy stoczą ze sobą iście epickie bitwy. Walczyć ze sobą będą tacy bohaterowie jak: Batman, Harley Quinn, Solomon Grundy, Superman, Flash i Wonder Woman.

Na stronach EW.com można również obejrzeć zwiastun prezentujący umiejętności Green Arrowa.

Armie Hammer już raz miał okazję przywdziać kostium Nietoperza pracując przy filmie o Justice League w reżyserii George’a Millera. Projekt ten został jednak zawieszony i nigdy nie dowiedzieliśmy się mógł być Batmana w wykonaniu Hammera. Jednak nie wszystko stracone. Po ostatnich sukcesach w takich produkcjach jak “The Social Network” i “Mirror Mirror”, oraz w udziale w mającym wkrótce premierę “The Lone Ranger” Armie Hammer ponownie znalazł się w kręgu zainteresowań Warner Bros.

Według informacji jakie od zaufanego źródła otrzymał serwis Moviehole.net Armie Hammer znajduje się obecnie na szczycie listy kandydatów do zagrania młodego Batmana w “Justice League”, do którego scenariusz ukończył już Will Beale.

Moviehole domniemywa także, że Hammer może być tylko Batmanem w “uniwersum JL”, co by oznaczało, że jest możliwość, że inny aktor zostanie wybrany do roli Mrocznego Rycerza w oddzielnych filmach z udziałem bohatera Gotham City.

Można już obejrzeć pierwszy trwający ponad 12 minut odcinek internetowego serialu “Batgirl Spoiled”.
Po tym jak zostaje odrzucona przez Batmana i Oracle, Batgirl postanawia odnaleźć swoje miejsce w Gotham City i w świecie. Stephanie spędza dnie szukając rad u różnych bohaterów miasta, a w nocy patroluje ulice prowadząc niekończącą się walkę z przestępczością. Oprócz tego chodzi do college’u i znajduje czas na życie towarzyskie, a także na sen.
Czytaj dalej

W 6. odcinku “Arrow” pt. “Legacies” pojawi się znany z komiksów DC Comics oraz m.in. serialu animowanego “Batman Beyond” Royal Flush Gang. W rolę Kinga wcieli się Currie Graham.

Twórcy serialu stawiają na realistyczne podejście także w przedstawieniu Royal Flush Gang ważne będą relacje towarzyszące rodzinie łotrów oraz karciane gry. Nie będzie zaś żadnych supernaturalnych motywów. Chociaż Royal Flush Gang to dość niezwykła grupa łotrów, to twórcy są dumnie ze sposobu w jaki udało im się realistycznie przedstawić ich w serialu, w czym spore zasługi mają też relacje łączące Kinga i Olivera.

Źródło: Green Arrow TV

Wcześniej pojawiło się już w sieci preview z 13. numeru “Batmana”, ale jedna przykładowa strony i trzy okładki to zdecydowanie za mało, dlatego zainteresowani powrotem Jokera w “Death of the Family” powinni zajrzeć na BuzzFeed, gdzie ujawniono znacznie więcej niż tylko jedną stronę.

Joker powraca w “Death of Family”!
Okaleczył Batgirl. Zabił Robin. Co Joker zrobi teraz, kiedy powrócił do Gotham City?
Co musi zrobić Batman by utrzymać w tajemnicy swoją sekretną tożsamość oraz tych, którzy walczą u jego boku?

BATMAN: THE DARK KNIGHT #0

Tytuł historii: Chill in the Air
Miesiąc wydania (okładka): Listopad 2012 (USA)
W sprzedaży od: 26.09.2012 (USA)
Scenariusz: Gregg Hurwitz
Rysunki: Mico Suayan, Juan Jose Ryp
Okładka: Finch, Friend i Oback
Kolor:Tusz: Vicente Cifuentes
Liternictwo: Pat Brosseau
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Batman zajmuje się najważniejszą sprawą w swojej detektywistycznej karierze – kto zabił jego rodziców?
Poznaj Joe Chilla i odkryj epicki spisek, którego celem było pozbycie się rodziny Wayne’ów!

Po śmierci swoich rodziców młody Bruce był zagubiony. Myślał, że będzie miał jeszcze wiele czasu by poznać swoich rodziców. Nie chciał wierzyć, że ich śmierć była przypadkowa, bo przecież Thomas Wayne był ważnym obywatelem Gotham. Nękany różnymi myślami Bruce wymknął się pewnej deszczowej nocy by udać się na Crime Alley. Tam w miejscu śmierci swoich rodziców znalazł jedną z pereł z naszyjnika matki. Kiedy próbował ją podnieść ta spadła do studzienki kanalizacyjnej.

Chociaż od śmierci Wayne’ów minął tydzień Bruce chciał się dowiedzieć, czy przebywający w okolicy bezdomny wie coś na ten temat. Z rozmowy z nim młody panicz dowiedział się, że każdy o takich wpływach jak Thomas Wayn,e bez względu na to jak wiele dobrego robi dla miasta, ma też pełno wrogów. Bezdomny nie miał zamiaru nic mówić bez odpowiedniej motywacji. Bruce zgodził się, więc oddać zegarek swojego ojca. Jednak niczego w zamian nie usłyszał od mężczyzny, który postanowił wykorzystać młodego chłopca.

Lata mijały a Bruce cały czas czy to w rozmowie ze sprzątaczem w Wayne Enterprises, czy też podczas zajęć szkolnych rozmyślał o śmierci swoich rodziców i zastanawiał się jaki był powód, że do tego doszło. Podczas lat spędzonych w szkole nie przykładał większej uwagi do życia towarzyskiego, brał za to czynny udział w lekcjach szermierki czy boksu.

Przykładowe StronyPo skończeniu 18. roku życia Bruce Wayne powrócił do Gotham i ponownie udaje się na Crime Alley. Na miejscu od bezdomnego dowiaduje się, gdzie znaleźć człowieka, który kilka lat temu zabrał zegarek jego ojca. Tym razem bezdomny nie ma zamiaru zadzierać z dorosłym mężczyzną, który potrafi o siebie zadbać. Podaje mu nazwisko mężczyzny, którego widział w noc zabójstwa Wayne’ów – Joe Chill. Zwraca również zegarek należący do Thomasa.

Bruce rozpoczyna poszukiwania Chilla. W żadnych aktach nie znalazł nic na jego temat, ale wreszcie szczęcie zaczyna mu sprzyjać. Po wygranej bójce w pewnej spelunce poznaje adres zabójcy swoich rodziców. Przed spotkaniem z nim zabiera z Wayne Manor broń wiszącą nad drzwiami. Widok zapijaczonego mężczyzny w obskurnym mieszkaniu, to nie jest to czego oczekiwał. Ku zaskoczeniu Bruce’a okazuje się także, że Joego Chilla nikt nie wynajął. Potrzebował tylko pieniędzy i postanowił napaść na zamożnie wyglądającą parę, a gdyby Martha nie krzyknęła, to wtedy nie spanikowałby i nikt by nie zginął. Chociaż Bruce celuje z broni w głowę Chilla, to nie jest wstanie pociągnąć za spust.

Po opuszczeniu mieszkania Chilla Bruce próbuje sobie poradzić z faktem, że za śmiercią jego rodziców nie stała żadna tajemnicza organizacja, nie był to żaden spisek. By zrozumieć jakiego rodzaju zło może się jeszcze kryć w ciemnych zaułkach, młody Wayne postanawia wyjechać z Gotham i rozpocząć podróż, która pomoże mu uzyskać odpowiedzi na nękającego go pytania.

Autor: Q

W opowieści o pogrążonym w obsesji Bruce’ie, przekonanym, że coś więcej musiało się kryć za śmiercią jego rodziców, jest coś poruszającego. Mamy bohatera, który nim jeszcze postanowił poświęcić się walce z kryminalistami utracił radość z życia. W jego dążeniu do odkrycia spisku, którego nie było, widać nie tylko ogromne poświęcenie, ale też wszechobecną samotność na którą sam siebie skazał. Jest to dosyć przygnębiająca wizja. Młody Bruce stracił rodziców i chociaż w dorosłym życiu dla większości osób jest zwykłym playboyem, któremu nie brak niczego, to wcale jego życie nie jest do pozazdroszczenia.

W Batman: The Dark Knight #0 po raz pierwszy w New DCU pojawia się postać Joego Chilla. Twórcy nie zmienili tutaj roli mordercy Wayne’ów. Był to zwykły desperat. Zaskakuje natomiast fakt, że nigdy nie dotarła do niego policja. Przecież Bruce nie miał problemów ze znalezieniem nowych śladów. Trudno uwierzyć, żeby policjantom przy tak głośnym zabójstwie nie udało się zmusić bezdomnego do zeznań. Jak i w to, że ów bezdomny przez lata trzymał drogocenny zegarek.

Chill in the Air to przyzwoita opowieść, ale pewne uproszczenia sprawiają, że nie jest tak dobra jak być mogła.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

W środę, 10 października, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

 • BATGIRL #13
  Pierwsze spotkanie Batgirl i Catwoman w Nowym DCU!
  Plus powrót rządnego zemsty Talona, którego Batgirl unieszkodliwiła podczas “Night of the Owls”!
 • BATMAN #13
  Joker powraca w “Death of Family”!
  Okaleczył Batgirl. Zabił Robin. Co Joker zrobi teraz, kiedy powrócił do Gotham City?
  Co musi zrobić Batman by utrzymać w tajemnicy swoją sekretną tożsamość oraz tych, którzy walczą u jego boku?

Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
7
godzin
1
4
minut
3
4
sekund
1
4

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293