Batman Unlimited: Zwierzęcy instynktDzisiaj nakładem Galapagos Films do sprzedaży trafiło DVD z filmem animowanym “Batman Unlimited: Zwierzęcy instynkt” (“Batman Unlimited: Animal instincts”).

Przez Gotham City przetacza się fala dziwacznych zbrodni i tylko najlepszy detektyw na świecie, Batman, może rozwiązać zagadkę! Wszelkie ślady prowadzą do Pingwina i jego Animalicji, w skład której weszły takie kreatury jak Silverback, Cheetah, Killer Croc czy monstrualny Man-Bat. Cybernetyczne drapieżniki i ich Animalicja wydają się niepokonane, ale Batman może liczyć na wsparcie! Green Arrow, Flash, Nightwing, a nawet Red Robin przyłączają się do walki. Przygotuj się na dziką rozgrywkę w betonowej dżungli miasta Gotham. To zupełnie nowa animowana przygoda DC Comics, która przeniesie cię do niesamowitego, dzikiego świata!
Czytaj dalej

"Suicide Squad"W Toronto trwają zdjęcia do “Suicide Squad”. Fotoreporterom eTalk udało się zrobić zdjęcia jak plan zdjęciowy mieszczący się w jednym z domów opuszczają Jared Leto i Cara Delevingne, którą po raz pierwszy od rozpoczęcia zdjęć zauważono na planie. Dziennikarze dowiedzieli się również jakie prawdopodobnie sceny kręcono.
Czytaj dalej

BATMAN UNLIMITED: ZWIERZĘCY INSTYNKT
/BATMAN UNLIMITED: ANIMAL INSTINCTS/

Data wydania (Polska): 05.06.2015
Wydawca: Galapagos
Gatunek: animacja
Cena rynkowa: 39 PLN
Rok produkcji: 2015
Czas trwania filmu: 74 minuty
Wersja wydania: 1 płytowa
Zawartość płyty 1: film, dodatki
Wersje językowe filmu: polska (lektor), angielska, rosyjska, turecka, czeska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 5.1
Napisy: angielskie, polskie, arabskie, portugalskie
Wersja dla niesłyszących: angielska
Dodatki: Pingwin: złoczyńca z wyższych sfer Kolekcja krótkometrażówek DC Nation 2 bonusowe kreskówki
Opis: Mroczne zakamarki Gotham City nie są˛ miejscem dla dzieci, jednak Damian Wayne nie jest zwykłym chłopcem. Przywdziewając płaszcz Robina, uparcie i czasem lekkomyślnie stara się˛ dotrzymywać kroku swemu ojcu, Batmanowi. Podczas badania miejsca zbrodni Robin spotyka tajemnicza˛ postać, Talona, który pokaże mu, jak odmienić życie i zgłębić sekrety tajnego stowarzyszenia działającego w Gotham, znanego jako Trybunał Sów. Będzie to niebezpieczna podróż, która zmusi Batmana i Robina, by stawili czoło swoim najgroźniejszym wrogom – sobie nawzajem! Bądź świadkiem epickiej walki, która ukształtuje nie tylko przeznaczenie, ale i przyszłość Robina! >>>WIĘCEJ O FILMIE

Batman Unlimited: Zwierzęcy instynkt – recenzja

Film animowany Batman Unlimited na pierwszy rzut oka wygląda jak animowana reklama nowej linii zabawek dla chłopców. Jednak jak wiadomo pozory często mylą i Zwierzęcy instynkt okazuje się całkiem udanym filmem dla całej rodziny, w ciekawy sposób łączący klasyczne animacje WB/DC z odświeżonym pomysłem na znanych bohaterów.

Pierwsze co rzuca się w oczy to Gotham City przyszłości przypominające to z serialu Batman Beyond. Mroczny Rycerz przelatujący nad miastem w czasie nocnego patrolu ma na sobie kostium kolorystyką nawiązujący do wyżej wymienionego serialu. Nawiązań do klasyki jest więcej. Sprzymierzeńcy nietoperza: Green Arrow, Flash, Nightwing, Red Robin jak i zwierzęcy wrogowie mają coś w sobie z klasycznej kreski znanej z serialu Justice Leauge i Justice League: Unlimited. Jest to miła odmiana po szeregu mrocznych animacjach stworzonych w duchu anime.

Fabuła filmu jest dość prosta i klarowna. Grupa zwierzęcych wrogów Ligii Sprawiedliwości tworzy gang zwany Animalicją, w skład której wchodzą: Cheetach, Killer Crock, Man-Bat i Silverback (android przypominający goryla Grodda), dokonują szeregu kradzieży w Gotham na zlecenie Pingwina. Kradzieże mają odwrócić uwagę bohaterów od bardziej złowieszczego planu.

W filmie pojawia się dużo technologii przyszłości, ale co ciekawe w samej animacji (oprócz czołówki) nie uświadczymy modeli wygenerowanych w całości w komputerze. Oczywiście cybernetyczne wilki, tygrysy i pantery, będące na wyposażeniu Cobblepota, to gotowy materiał na zabawki. Jest nawet cybernetyczny pies Batmana Ace transformujący się w motocykl. Wszystko to wygląda bardzo Cool.

Twórcy unikają slapstickowych gagów, co zdarza się dość często w filmach dla młodszego widza. Osobiście uważam, że to dobra strategia. Wystarczą głupkowate one-linery, które zdarza się usłyszeć z ust bohaterów. Niektóre dzieciaki na pewno takie suchary rozbawią. Niestety mojego wewnętrznego dzieciaka nie rozbawiły.

Młody widz ma okazję poznać bliżej takie postacie jak Man–Bat, który w filmie jest postacią niedwuznaczną. Doktor Kirk Langstrom jest w filmie ukazany jako postać rozdarta pomiędzy swoją zwierzęcą, a ludzką naturą. Dla niedojrzałego widza jest to ciekawy zabieg pokazujący, że nie wszystkie postacie w komiksach są czarno–białe.

Dodatki zamieszczone na płycie są naprawdę atrakcyjne: 5 dwuminutowych animacji z cyklu DC Nation, dokument przybliżający młodemu pokoleniu postać Oswalda Cobblepota i dwa odcinki serialu Batman: The Brave and the Bold. Naprawdę warto obejrzeć z pociechami tę animację. Produkcja jest przyjazna dla młodszych i z czystym sumieniem moje wewnętrzne dziecko daje jej mocną czwórkę.

Dziękujemy dystrybutorowi filmu Galapagos Film za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Ocena: 4 nietoperki

Recenzował: Bullet

DODATKI SPECJALNE:

  • PINGWIN: Złoczyńca z wyższych sfer
  • Kolekcja krótkometrażówek DC Nation Shorts
  • 2 bonusowe kreskówki
    • Batman: odważni i bezwzględni – Noc Batmanów
    • Batman: odważni i bezwzględni – Requiem dla Szkarłatnego Speedstera!

Poprzednia Strona

już za:
dni
3
4
godzin
1
6
minut
1
0
sekund
5
8

Sonda

Twoja reakcja na kostium Batgirl?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

jnqptfs_sfbssbohf fkgx5anwqaem4wp fkc5d4_xwaqkpqn fkbizkdaiaaowid fkbixdfagaavi7i fkbiwglaaaavxs2