W sieci nieoficjalnie pojawiło się pierwsze spojrzenie na nową animację “Batman: Bad Blood“. Jest to sequel do filmu “Batman versus Robin”.

W “Batman: Bad Blood”, w rok po wydarzeniach związanych z Trybunałem Sów, bez słów znika Batman. Dick Grayson przejmuje tożsamość Mrocznego Rycerza i razem z Robinem, Damianem Wayne’em badają sprawę zaginięcie ich mentora. Pomagać im będą Batwoman oraz Batwing. Bat-rodzina będzie musiała się zmierzyć z Hereticem (złoczyńca wprowadzony przez Granta Morrisona w “Batman, INC”) oraz jego drużyną kryminalistów składającej się między innymi z Mad Hattera, Firefly’a, Killer Motha, czy Electrocutionera.

Historia będzie opowiadana z perspektywy Dicka Graysona i mocno skupiać się na motywie rodziny. Batwoman, Kathy Kane, została zainspirowana po tym, jak Batman uratował ją w przeszłości. W przeciwieństwie do innych członków Bat-rodziny, nie waha się używać broni palnej.

Czytaj dalej

LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI: BOGOWIE I POTWORY
/JUSTICE LEAGUE: GODS AND MONSTERS/

Data wydania (Polska): 21.08.2015
Wydawca: Galapagos
Gatunek: animacja
Cena rynkowa: 39 PLN
Rok produkcji: 2015
Czas trwania filmu: 73 minuty
Wersja wydania: 1 płytowa
Zawartość płyty 1: film, dodatki
Wersje językowe filmu: polska (lektor), angielska, węgierska, turecka, czeska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 5.1
Napisy: chińskie, polskie, węgierskie, rumuńskie
Wersja dla niesłyszących: angielska
Dodatki: zapowiedź nowego filmu animowanego DC Universe – “Batman: Bad Blood”
Opis: Wybierz się w podróż do alternatywnego świata, w którym Liga Sprawiedliwości to trio obdarzone niezbadanymi mocami. To już nie jest Metropolis, jakie znałeś do tej pory – Superman, Batman i Wonder Woman łączą sprawiedliwość z brutalną siłą. Kiedy grupa naukowców ulega śmiertelnym „wypadkom”, zaczyna się gra o wysoką stawkę, pełna intryg i akcji. >>>WIĘCEJ O FILMIE

Liga Sprawiedliwości Bogowie i Potwory – recenzja

Nie ma w naszym kraju miłośnika komiksów DC, który nie znałby twórczości i dokonań Bruce’a Timma. Seriale animowane, które wyszły z pod ręki Timma i jego ekipy, są dla wielu z nas kultowe. Ostatnie pełnometrażowe filmy animowane rozgrywające się w świecie Batmana rozpowszechnione na rynku DVD, raczej nie zachwycały. W ostatnich latach scenarzyści często sięgają po motyw podróży w czasie i przestrzeni, prezentując widzom alternatywne wersje znanych historii. Recenzowana Liga Sprawiedliwości: Bogowie i Potwory jest właśnie tego typu opowieścią. Dodam, że jest to film oryginalny, nie bazujący na żadnym albumie komiksowym DC Comics, a wręcz odwrotnie.

Wielka trójca Superman, Batman i Wonder Woman w zupełnie nowych wcieleniach. Kryptończyk jest synem generała Zoda i pary biednych emigrantów z ameryki łacińskiej. Batman jest wampirem, doktorem Kirkiem Langstormem. Z kolei Wonder Woman to wojowniczka Beka, córka Haigh Fathera z New Genesis. Ta trójka budzi strach i podziw w dystopijnym świecie stworzonym na potrzeby filmu. Są brutalni i bezkompromisowi. Alternatywne wersje złoczyńców nie mają z nimi szans – do czasu. W Metropolis zaczynają znikać czołowi naukowcy i wszystko wskazuje na to, że są mordowani przez trio sprawiedliwości. Liga prowadząc śledztwo natrafia na spisek uknuty przeciwko nim.

Scenariusz, mimo że nie ustrzegł się kilku naciąganych wątków, jest solidnie napisany. Fabuła opowiada nam genezy każdego z trójki bohaterów, umiejętnie wplatając je w główny motyw. W gruncie rzeczy jest to przekaz o miłości, władzy i zdradzie nakreślony z Szekspirowskim zacięciem. Mroczny świat jest syntezą wszystkiego co do tej pory stworzył w regularnych seriach Timm. Znani bohaterowie i złoczyńcy w odświeżonych rolach. Ja to kupuję! Pytanie jakie zadają twórcy: Kto kontroluje działania tej mrocznej Ligi Sprawiedliwych? rozmywa się w licznych nawiązaniach do rozległej animowanej mitologii DC. Jest to produkcja przeznaczona zdecydowanie dla fanów twórczości Bruce’a Timma, znających bardzo dobrze takie seriale jak Batman TAS, Liga Sprawiedliwych bez granic, Superman TAS, czy Batman Beyond. Co ciekawe Bogowie i Potwory będą łączyć się z nowym serialem Liga Sprawiedliwości: Bogowie i Potwory kroniki, którego pierwszy sezon można już obejrzeć w internecie. Druga seria planowana jest na rok 2016. Uważam, że historia zaprezentowana w omawianym filmie doskonale nadawałaby się na serial TV.

Wydanie DVD, to standard do którego przyzwyczaił nas dystrybutor Galapagos Film, któremu dziękujemy w tym miejscu za udostępnienie egzemplarza do recenzji. W dodatkach znajdziemy materiał zapowiadający nowy film animowany osadzony w uniwersum Batmana zatytułowany: Batman: Bad Blood.

Ocena: 4 nietoperki

Recenzował: Bullet

Poprzednia Strona

już w kinach!

już za:

dni
3
9
5
godzin
1
9
minut
3
3
sekund
2
1

Sonda

Które wydanie fizyczne "The Batman" zamierzasz kupić?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293 gk-ow-screenshot-final-1652184185292