LEGO: LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI – LEGION ZAGŁADY
/LEGO DC COMICS SUPER HEROES – JUSTICE LEAGUE: ATTACK OF THE LEGION OF DOOM!/

Data wydania (Polska): 11.09.2015
Wydawca: Galapagos
Gatunek: animacja
Cena rynkowa: 39 PLN
Rok produkcji: 2015
Czas trwania filmu: 74 minuty
Wersja wydania: 1 płytowa
Zawartość płyty 1: film, dodatki
Wersje językowe filmu: polska (lektor), angielska, rosyjska, węgierska, turecka, grecka, czeska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 5.1
Napisy: polskie, słoweńskie, rumuńskie, chińskie, węgierskie, arabskie, chorwackie, portugalskie
Wersja dla niesłyszących: angielska
Dodatki: Tworzenie efektów dźwiękowych
Opis: Nowy film pełnometrażowy z superbohaterami ze świata LEGO. Odkąd pieczę nad miastem przejęła Liga Sprawiedliwości, przestępcy uciekają z Metropolis. Aby zrównoważyć siły, geniusz zbrodni – Lex Luthor razem ze swoimi sprzymierzeńcami powołuje Legion Zagłady. Planuje zaatakować supertajną bazę rządową – Strefę 52. Czy nowe siły umożliwią mu realizację złowieszczego planu i zwycięstwo?

“LEGO: Liga Sprawiedliwości – Legion Zagłady”, to kolejna produkcja łącząca popularne klocki LEGO z bohaterami DC. Fabuła jest prosta i przewidywalna. Po tym jak ukształtowała się Liga Sprawiedliwości, złoczyńcy zdają sobie sprawę, że w pojedynkę są bez szans. Powstaje, więc Legion Zagłady. Przy tej okazji oprócz znanych łotrów wchodzących w skład tej grupy mamy okazję zobaczyć test, który próbują przejść inni złoczyńcy, by dołączyć do tego grona. Tym samym mamy okazję zobaczyć Jokera, Pingwina, Man-Bata, czy Deathstroke’a. Są to tylko epizody i potraktowanie części tych bohater jak trzeciorzędnych złoczyńców może irytować. W tle zaś kryje się potężniejszy przeciwnik o którym jeszcze w przyszłości usłyszymy.

W Lidze Sprawiedliwości też nie wszystko funkcjonuje tak jak powinno. Cyborg, który często zawala nie czuje się częścią drużyny, a rywalizacja Flasha i Green Lanterna o względy Wonder Woman też nie dodaje całej grupie powagi. Humorystyczne momenty na początku mogą autentycznie bawić, ale później stanowią już atrakcje tylko dla najmłodszych widzów.

Całość jest dość zabawna, ale przewidywalna. Mamy wiele ogranych motywów. Chociaż sposób na wprowadzenie postaci Martian Manhuntera może być zaskakujący. Jest to jednak propozycja dla młodszych widzów. Nie jest to poziom filmu kinowego “LEGO Przygoda”, nie w pełni zostaje wykorzystany też fakt, że mamy do czynienia z LEGO. Oczywiście scen z klockami i różnymi budowlami jest trochę, ale po takiej produkcji oczekuje się większej kreatywności i magii LEGO.

“LEGO: Liga Sprawiedliwości – Legion Zagłady” skutecznie może rozbawić widzów. Twórcy też w dosadny sposób pokazują czym różnią się Batman, który został nowym przywódcą Ligi, i Superman, którego harcerzykowatość osiąga tu nowy poziom. Momentami brak tu subtelności, ale jako, że jest to produkcja tworzona głównie pod młodego widza, takie rzeczy są akceptowalne.

Oprócz filmu na płycie DVD znajdziemy też jeden dodatek, trwający niespełna 20 minut materiał o tworzeniu efektów dźwiękowych. Chociaż wydawać by się mogło, że dźwięk w takiej produkcji nie jest czymś na co zwraca się szczególną uwagę, to odkrycie jak powstały poszczególne dźwięki i jak pracowali imitatorzy dźwięków stanowi dobre uzupełnienie filmu. Takich materiałów powinno być więcej, nie jest to bowiem zapowiedź kolejnej produkcji, ale dokument autentycznie odsłaniający, w tym przypadku jeden aspekt, produkcji z którą mamy okazję się zapoznać.

Film na DVD dostępny jest wersji z polskim lektorem lub napisami. W obu przypadkach jest to samo tłumaczenie. Materiał o tworzeniu efektów też ma polskie napisy.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q


DODATKI SPECJALNE:

  • Tworzenie efektów dźwiękowych (19:02)

ŁĄCZNY CZAS TRWANIA DODATKÓW: 19:02.

INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

  • Wersja polska: Studio M.R. Sound
  • Lektor: Paweł Bukrewicz
  • Tekst wersji z lektorem: Karolina Biniek
  • Tekst napisów: Karolina Biniek

Poprzednia Strona

BATMAN UNLIMITED: MIASTO W MROKU
/BATMAN UNLIMITED: MONSTER MAYHEM/

Data wydania (Polska): 25.09.2015
Wydawca: Galapagos
Gatunek: animacja
Cena rynkowa: 39 PLN
Rok produkcji: 2015
Czas trwania filmu: 77 minut
Wersja wydania: 1 płytowa
Zawartość płyty 1: film, dodatki
Wersje językowe filmu: polska (lektor), angielska, rosyjska, węgierska, turecka, czeska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 5.1
Napisy: polskie, węgierskie, arabskie, portugalskie
Wersja dla niesłyszących: angielska
Dodatki: Gotham jutra: kreowanie świata przyszłości, Kolekcja 10 krótkometrażówek DC Nation, Batman: Odważni i bezwzględni – Cesarz Joker
Opis: Tajemnicza zbrodnia sprowadza Batmana na trop najbardziej podłych złoczyńców w mieście: Scarecrowa, Clayface’a, Silver Bansheego i Solomona Grundy. Przewodzi im Joker, uzbrojony w komputerowego wirusa i diaboliczny plan zniszczenia cyfrowej technologii w Gotham City. Zobacz jak Batman, Green Arow, Cyborg, Nightwing łączą siły, by uratować miasto. >>>WIĘCEJ O FILMIE

Batman Unlimited: Miasto w mroku – recenzja

Nie ulega wątpliwości, że Batman jest jednym z ulubionych bohaterów dzieci oraz młodzieży, ale większość komiksów i filmów pełnometrażowych dostępnych na rynku DVD skierowana jest do starszego odbiorcy. Batman Unlimited ma szansę stać się serią animacji, które podbiją serca młodszych widzów. Batman Unlimited: Miasto w mroku to już drugi film z tego cylu. Czy jest tak dobry, jak poprzednik?

Noc Halloween, Solomon Grundy i Silver Banshee uciekają z Azylu Arkham. Wkrótce dołącza do nich Scarecrow i Clayface. Całym gangiem potwornych przeciwników Batmana kieruje Joker, który chce pogrążyć Gotham City w mroku. Mroczny Rycerz wraz ze sprzymierzeńcami musi powstrzymać złoczyńców.

Fabuła, tak jak w poprzednim filmie, nie jest zbyt skomplikowana, tym razem twórcy postawili na straszydła. Problem polega na tym, że Gotham City przyszłości nie jest zbyt mroczne jak na halloweenowe klimaty. Z jednej strony potrafię to zrozumieć, ponieważ film jest adresowany do dzieciaków, z drugiej jednak strony przeciwnicy herosów w takiej konwencji słabo się sprawdzają. Widać to przede wszystkim na przykładzie postaci Jokera. Jest zbyt mało złowieszczy.

Po stronie bohaterów, Flasha zastąpił Cyborg, postać naszpikowana technologią, co na pewno spodoba się chłopcom. Niestety heros ten od niemal samego początku jest pod wpływem techno-wirusa, który zaaplikował miastu Joker. To taka nowoczesna wersja znanego gazu clowna. Nawiązań do klasyki komiksów jest więcej. Jest to raczej oczko puszczone do starszych widzów.

Twórcy wzbogacili fabułę o świat wirtualnej rozrywki, w którym to Batman walczy z klonami Jokera, ujeżdżając wielkiego mechanicznego T-Rexa wyposażonego w laserowe działka (sic)! Tutaj zdecydowanie scenarzyści pojechali po przysłowiowej bandzie. Kluczem do opanowania miasta jest młody, genialny informatyk o imieniu Gogo Shoto. Postać w sumie zbędna dla fabuły i bardzo przeciętna. Rozwiązaniem problemu okazuje się intelekt Batmana i muzealne wynalazki, niż geniusz młodego informatyka.

Ponad siedemdziesiąt minut filmu jest wypełniona pościgami i akcją. Przez to, żadna postać nie zapada w pamięć. Wydaje mi się również, że film jest mało zabawny, nie licząc dwóch dowcipów nawiązujących do popularnych selfie. To trochę za mało jak na film dla młodego widza. Choć oczywiście twórcy nie starali się być na siłę poważni.

Dodatki, tak jak poprzednio, zasługują na uwagę. Tym razem jest to jeden odcinek Batman: The Brave and the BoldImperator Joker, kolejnych dziesięć krótkich animacji z serii DC Nation, oraz dokument o Gotham City z serii Batman Unlimited. Ten materiał dodatkowy rekompensuje lekko wtórną fabułę samego filmu. Marka Batman Unlimited jest sukcesywnie rozwijana choćby na stronie internetowej dckids.com.

Pomimo tego, że Miasto w mroku jest ciut słabsze fabularnie niż Zwierzęcy instynkt, to wciąż dobra pozycja dla młodszych fanów Batmana.

Dziękujemy dystrybutorowi filmu Galapagos Film za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Ocena: 3,5 nietoperka

Recenzował: Bullet

DODATKI SPECJALNE:

  • Gotham jutra: kreowanie świata przyszłości
  • Kolekcja 10 krótkometrażówek DC Nation
  • Batman: Odważni i bezwzględni – Cesarz Joker

Poprzednia Strona

"Batman Unlimited: Miasto w mroku"We wrześniu do sprzedaży na DVD w Polsce trafią kolejne animacje z Batmanem, będą to “Batman Unlimited: Miasto w mroku” i “LEGO: Liga Sprawiedliwości – Legion Zagłady”.

“Batman Unlimited: Miasto w mroku” (“Batman Unlimited: Monster Mayhem”) – premiera 25 września 2015.
Tajemnicza zbrodnia sprowadza Batmana na trop najbardziej podłych złoczyńców w mieście: Scarecrowa, Clayface’a, Silver Bansheego i Solomona Grundy. Przewodzi im Joker, uzbrojony w komputerowego wirusa i diaboliczny plan zniszczenia cyfrowej technologii w Gotham City. Zobacz jak Batman, Green Arow, Cyborg, Nightwing łączą siły, by uratować miasto.

Dodatki:
Gotham jutra: kreowanie świata przyszłości, Kolekcja 10 krótkometrażówek DC Nation, Batman: Odważni i bezwzględni – Cesarz Joker
Czytaj dalej

już w kinach!

już za:

dni
3
9
5
godzin
1
9
minut
2
5
sekund
4
5

Sonda

Które wydanie fizyczne "The Batman" zamierzasz kupić?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293 gk-ow-screenshot-final-1652184185292