Justice League: WarDzisiaj premierowo o godzinie 16:45 na kanale HBO wyemitowany zostanie film animowany „Liga Sprawiedliwych: Wojna”.

Kolejna animacja zainspirowana wydawnictwami DC Comics. Najsłynniejsi komiksowi bohaterowie jednoczą siły, by uratować planetę.

Ziemia znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie – grozi jej atak z kosmosu. Uratować planetę mogą tylko członkowie mitycznej Ligi Sprawiedliwych – niezwykłej organizacji skupiającej komiksowych superbohaterów. Wśród postaci, które łączą swoje siły, by ocalić świat, są między innymi: Batman, Superman, Wonder Woman i Flash. Czytaj dalej

"We Are Robin #1"Potwierdziły się plotki dochodzące z różnych źródeł na temat nowego podejścia DC Comics po wydarzeniu “Convergence”. Już w czerwcu w ofercie wydawnictwa znajdą się aż 24 nowe serie, które mają reprezentować sobą zróżnicowane podejście do postaci, odważne pomysły twórców oraz debiut zupełnie nowych autorów wraz z powrotem kilku dobrze już nam znanych. Z kolei 25 tytułów, takich jak “Batman”, czy “Superman” nadal będą wydawane w zwykłym trybie. W ten sposób DC Comics rezygnuję z pojęcia New 52 (czyli 52 serii wydawanych w ciągu miesiąca).
Czytaj dalej

Alfred i Bruce w "Gotham"Do sieci trafiły dwa klipy promujące odcinek “The Scarecrow” z serialu “Gotham”.

Gordon i Bullock mają zatrzymać Geralda Crane’a, nauczyciela biologi, który zbiera gruczoły ofiar swoich morderstw. Tymczasem, po znalezieniu się w niezwykłej sytuacji, Mooney nadal spiskuje, aby zdobyć władzę, a Falcone próbuje zmienić plan Maroniego dotyczący Pingwina. Bruce Wayne wybiera się na niebezpieczną wycieczkę.
Czytaj dalej

Tytuł odcinka: “RED HOOD”
Data premiery: 23 lutego 2015 (USA) | 12 marca 2015 (Polska)
Reżyseria: Nathan Hope
Scenariusz: Danny Cannon
Oglądalność: 6,53 mln (w przedziale wiekowym 18-49 – współczynnik 2.3)
Twoja ocena:
[yasr_visitor_votes size=”medium”]


Po serii napadów na banki, Gordon i Bullock prowadzą śledztwo w sprawie gangu Red Hooda. Selina Kyle kontynuuje utrzymywanie kontaktów z Barbarą, a Fish Mooney próbuje odzyskać swoją pozycję w światku przestępczym.

Obsada:Gościnnie występują:
Ben McKenzie
Donal Logue
Jada Pinkett Smith
Sean Pertwee
Robin Lord Taylor
Erin Richards
David Mazouz
Camren Bicondova
Zabryna Guevara
Cory Michael Smith
Victoria Cartagena
Andrew Stewart Jones
John Doman
detektyw James Gordon
Harvey Bullock
Fish Mooney
Alfred
Oswald Cobblepot/Pingwin
Barbara Kean
Bruce Wayne
Selina Kyle/przyszła Catwoman
kapitan Sarah Essen
Edward Nygma/przyszły Riddler
Renee Montoya
Crispus Allen
Carmine Falcone
Drew Powell
Clare Foley
Sharon Washington
David O’Hara
Jonny Coyne
Jenna Gavigan
Takeo Lee Wong
Jeffrey Combs
J.W. Cortes
Peter Brensinger
Kevin T. Collins
Peter Albrink
Michael Goldsmith
Nat deWolf
Sean Crespo
Olmo Cefa
Marc Basil
Michael Rosete
Chris Barnes
Butch Gilzean
Ivy Pepper
Molly Mathis
Reggie Payne
Clyde Destro
sekretarka zarządcy
Chaing
zarządca
Alvarez
Trope
Regan
Haskins
Gus Floyd
kierownik banku
komik
barman
policjant
pracownik
klient banku

W Gotham dochodzi do zuchwałego napadu na bank. Jeden z napastników przygotował sobie specjalny czerwony kaptur. Po napadzie uznaje, że przynosi mu on szczęście, bo strażnik nie był w stanie w niego trafić z kilku metrów. Na dodatek gangowi udaje się uciec przed policja, kiedy część pieniędzy rozrzucają na ulicach, w ten sposób też zyskują przychylność obywateli, dla których są niczym Robin Hood. Wśród złodziei dochodzi jednak do rozłamu i Gus Floyd, który czuje się teraz nowym przywódcą po tym jak media piszą o gangu Red Hooda, zostaje zabity przez Clyde’a Destro, który przejmuje po nim kaptur.

Jim i Harvey prowadząc śledztwo w sprawie napadu na bank, szybko odkrywają, że bandyci wiedzieli ile czasu potrzebuje policja by przybyć na miejsce. W ten sposób ustalają, że wcześniej wywołali fałszywy alarm. Dzięki zdjęciom z kamer udaje im się znaleźć podejrzanego, Gusa Floyda. W warsztacie, w którym pracuje znajdują tylko jego trupa.

Oswald: Perhaps it’s not our friends but… our enemies that define us.

Barbara: You’re a true beauty. Something you can use to your advantage. Your appearance can be a weapon, as powerful as any knife or gun.
Selina: Yeah? What good’s it done you?


Ivy i Selina cały czas mieszkają w apartamencie Barbary, która na dodatek pozwala im wybrać coś ze swoich starych ubrań. Selina, którą uważa za piękną, nie jest jednak zainteresowana kobiecymi sztuczkami, bo widzi, że Barbarze nic one nie dały.

Fish Mooney zostaje zaprowadzona do zarządcy placówki, który wspomina jej o doktorze Dulmacherze, który za wszystko odpowiada, ale obecnie załatwia sprawy w Gotham. Fish nie chcąc być bezbronną ofiarą, której chce się zabrać oczy, sama za pomocą łyżki wydłubuje swoje lewe oko, a następnie je rozdeptuje.

Po kolejnym napadzie na bank, policjanci mają szczęście, gdyż zgłasza się świadek, który widział twarz przywódcy. Udaje mu się rozpoznać Clyde’a Destro, Jim i Harvey postanawiają go jednak nie aresztować. Wypuszczają go, by namierzyć pozostałych członków gangu. Mimo ich akcji dochodzi do tragedii. Destro zostaje zraniony przez kolejnego członka gangu, który chciał przejąć czerwony kaptur by zaimponować dziewczynie.W Wayne Manor zjawia się stary przyjaciel Alfreda, Reginald Payne. Obecnie bezdomny i bez pracy znajduje w rezydencji schronienie. Ma nawet okazje pokazać młodemu paniczowi kilka sztuczek przydatnych podczas walk. W nocy Alfred przyłapuje jednak swojego przyjaciela na kradzieży za co ten odwdzięcza mu się w wbiciem noża w brzuch.

Przy próbie trzeciego napadu policja interweniuje nim gangsterom udaje się wejść do banku. Wiedzieli jaki będzie cel, gdyż trzy banki wcześniej odmówiły Destro pożyczki na założenie piekarni. Wszyscy napastnicy zostają zastrzeleni, a czerwony kaptur zostaje później podniesiony przez pewnego chłopca.

Na spotkaniu z Molly Mathis i radą nadzorczą Wayne Enterprises Reginald informuje o dowodach jakie zebrał Bruce. Jak zauważa są to tylko poszlaki. Zapewnia również, że teraz, kiedy Pennyworth jest w szpitalu, będzie można zająć się Bruce’em.

Autor: Q

Najnowszy odcinek “Gotham” ma dwa mocne momenty, które robią wrażenie, a jeśli dodamy do tego całkiem przyzwoitą historię to otrzymujemy naprawdę dobry odcinek. Momentami jednak w gangu Red Hooda i zmieniających się przywódcach za dużo jest groteski. Skłócenie poszczególnych członków też wypada zbyt naiwnie jak i motyw z czerwonym kapturem, którzy wszyscy chcą mieć sądząc, że przynosi on szczęście. Nie brak też naciąganych scen, jak ta, w której nagle tłum blokuje ulice. Nie było żadnej parady, więc mimo wszystko policja powinna kontynuować pościg. Po raz kolejny też twórcy sugerują, że ów może widzimy przyszłego Jokera. Tego typu chwyty szybko jednak stają się wtórne.
Wątek z Fish Mooney początkowo nie zachwyca, a momentami niezamierzenie rozbawia, ale przynajmniej po wcześniejszych głupotach zarządca całości stwierdza, że w ostateczności mogą sobie pozwolić na zabicie więźniów z piwnicy. Czyli głupota z Fish czującą się na poziomie równym do negocjacji odpada. Jednak sam fakt obecności idiotyzmów psuje odbiór, który dość skutecznie eliminuje scena z okiem. Jednak nie oczekujmy, że teraz pojawi się Deadshot.

Postać Barbary znowu się miota po apartamencie i nie wie co robić, ale o dziwo trafnie zwraca uwagę na kobiecą stronę Seliny. Co prawda panna Kean na swojej urodzie najlepiej nie wyszła, ale przyszła Catwoman może wyciągnąć z tego wnioski.

Kolejny raz losy Pingwina rozgrywają się na głębokim drugim planie i w fakcie, że trudno zdobyć gorzałę, kiedy Maroni nie należy do fanów, nie byłoby nic godnego uwagi, gdyby nie wypowiedź Oswalda, w której ten stwierdza, że to wrogowie definiują bohaterów.Najlepiej poprowadzono historię dotyczącą Bruce’a, Alfreda i jego starego przyjaciela z SAS Reggiego. Początkowo wydawać by się mogło, że jest to tylko spotkanie po latach, które pozwoli szerzej spojrzeć, na przeszłość Pennywortha, która nie została jeszcze w pełni odkryta. Końcówka świadczy jednak o czymś innym. Dostajemy kolejny mocny akcent, który będzie miał konsekwencje w kolejnych odcinakach, oraz dowiadujemy się, że działania w Wayne Enterprises podjęto szybciej niż się spodziewaliśmy, powróciła też dawno nie widziana Molly Mathis. Sprawa ta to obecnie zdecydowanie najjaśniejszy punkt serialu i warto poświęcić mu więcej miejsca.

Jedna z rzeczy, która rzuca się w ostatnich odcinkach to, to że wreszcie pewne elementy zaczynają składać się w całość. Wygląda, że Brunno Heller od razu miał pomysł na Dollmakera, ale niestety przez zwiększoną ilość odcinków, gdzieś w połowie sezonu serial stracił swoje tempo i za długo przyszło nam czekać na rozwiązanie pewnych spraw. Mam nadzieje, że już do końca sezonu utrzymany dobry poziom a być może nawet uda się do podnieść.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

CIEKAWOSTKI I UWAGI:

  • W odcinku, chociaż wymienieni w obsadzie, nie pojawiają się Zabryna Guevara, Corey Michael Smith, Victoria Cartagena, Andrew Stewart-Jones i John Doman.
  • Po tym jak Jim opuszcza czerwony kaptur, upada on obok trupa, jednak kiedy następnie podnosi go chłopak, to leży już z dala od ciała.
  • Jeffrey Combs, wcześniej użyczył swojego głosu postaci Stracha na Wróble w jednym z odcinków “The New Batman Adventures”.
  • Rocznik wina, które wybrał Bruce, i które uwielbiał jego ojciec, to 1966. W tym roku zadebiutował serial “Batman” z Adamem Westem w roli głównej.
  • Rozrzucanie pieniędzy przez Red Hooda poniekąd nawiązuje do działań Jokera z filmu “Batman”.


Tytuł odcinka: “THE BLIND FORTUNE TELLER”
Data premiery: 16 lutego 2015 (USA) | 5 marca 2015 (Polska)
Reżyseria: Jeffrey Hunt
Scenariusz: Bruno Heller
Oglądalność: 6,19 mln (w przedziale wiekowym 18-49 – współczynnik 2.1)
Twoja ocena:
[yasr_visitor_votes size=”medium”]


Gordon zabiera dr Leslie Thompkins (gościnnie Morena Baccarin) do cyrku, ale dzień szybko się kończy, kiedy cyrk zostaje zaatakowany. Falcone werbuje Butcha Gilzeana do pomocy Pingwinowi z nocnym klubem, podczas gdy Fish Mooney zajęta jest innymi sprawami. Natomiast Bruce Wayne ustala termin spotkania z zarządem Wayne Enterprises.

Obsada:Gościnnie występują:
Ben McKenzie
Donal Logue
Jada Pinkett Smith
Sean Pertwee
Robin Lord Taylor
Erin Richards
David Mazouz
Camren Bicondova
Zabryna Guevara
Cory Michael Smith
Victoria Cartagena
Andrew Stewart Jones
John Doman
detektyw James Gordon
Harvey Bullock
Fish Mooney
Alfred
Oswald Cobblepot/Pingwin
Barbara Kean
Bruce Wayne
Selina Kyle/przyszła Catwoman
kapitan Sarah Essen
Edward Nygma/przyszły Riddler
Renee Montoya
Crispus Allen
Carmine Falcone
Drew Powell
Morena Baccarin
Clare Foley
Carol Kane
J.W. Cortes
Alex Corrado
Anthony Carrigan
Cameron Monaghan
Mark Margolis
Jeremy Bobb
Slate Holmgren
Abbi Snee
Robert Gorrie
James Monroe Inglehart
Dashiell Eaves
Elliot Villar
Marcin Paluch
Joe Lanza
Simon Feil
Vanessa Kai
Butch Gilzean
dr Leslie Thompkins
Ivy Pepper
Gertrude Kapelput
detektyw Alvarez
Gabe
Victor Zsasz
Jerome Valeska
Paul Cicero
Alphonse Grayson
Owen Lloyd
Mary Lloyd
John Grayson
Ringmaster
Kelly
Thomas Schmidt
Foolhardy Drunk
oficer Zeke
członek zarządu
członkini zarządu

Do Gotham wraca Barbara Kean i odkrywa, że w jej apartamencie mieszkają Selina Kyle i Ivy Pepper.

Wizyta w cyrku Haleya dla Jim i Leslie kończy się wraz z bójkę Latających Graysonów z Lloydami. Obie rodziny od pokoleń toczą spór, ale tym razem obarczają się o morderstwo tancerki z wężami. Z pomocą dociekliwej dr Thomkins, która większą uwagę przykuwa do słów ślepego medium, Paula Cicero, Jimowi udaje się znaleźć narzędzie zbrodni.

Jim: Hey. Sorry the date went south.
Leslie: Are you kidding? Best date ever. Who gets to see a circus brawl?

Leslie: You say you want a strong woman to share this crazy life you’ve chosen, but when push comes to shove, you want me to stay home and bake cookies.
Jim: Not cookies, necessarily. Pie. Any kind of pie.
Leslie: Ha, ha!


Prowadzenie klubu nie jest takie proste jak się Oswaldowi wydawało. Występ jego matki nie zachwyca gości. Dlatego Zsasz sprowadza Butcha, którego przez kilka tygodni odpowiednio tresował i ten już nie stanowi dla Pingwina żadnego zagrożenie i jest gotowy wypełniać wszystkiej jego rozkazy.

Gordon domyśla się, że to Jerome zabił swoją matkę, a Paul Sisto pomógł mu dlatego, że tak naprawdę jest jego ojcem. Podczas przesłuchania chłopak zaczyna się histerycznie śmiać, a następnie przyznaje się do winy.

W więzieniu, Fish Mooney udaje się tak wszystko zorganizować, że kiedy zjawiają się uzbrojeni ludzie by wziąć kolejnego dawcę organów, więźniowie są gotowi zginąć, by pozbawić piratów zarobku. Fish udaje się zyskać to co chciała oraz możliwość spotkania z zarządcą całej tej operacji.Za radą dziewczyn Barbara wybiera odpowiedni strój by spotkać się z Jimem, i żeby nie wyglądać na zdesperowaną. Do spotkania jednak nie dochodzi, gdyż Kean zauważa Gordona w objęcia dr Thompkins.

Bruce’owi udaje się spotkać z radą nadzorczą Wayne Enterprises, podczas którego wygłasza swoje obawy co do działalności firmy ostrzega również, że jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie kroki, to następnym razem spotka się z akcjonariuszami i podzieli się z nimi swoimi obawami.

Autor: Q

W kolejnym odcinku “Gotham” twórcy ponownie sięgają po bohaterów znanych z komiksów. Jednak to nie losy Johna Graysona i Mary Loyd przyciągnęły największą uwagę, ale postać śmiejącego się klauna. To, że różne zapowiedzi wyraźnie sugerują, że Jerome może być przyszłym Jokerem, wcale nie oznacza, że tak się stanie. Trudno uwierzyć, że scenarzyści mają konkretny plan jak pokazać nemezis Batmana. Wygląda na to, że raczej będą bawić się w tego rodzaju bardziej lub mniej dosadne aluzje by utrzymać uwagę fanów. Za tydzień pojawi się bowiem Red Hood, pod którego swego czasu również podszywał się Joker.
Sprawa morderstwa, ze sporem wśród cyrkowców w tle, skomplikowana nie jest, ale po raz kolejny mamy dowód, że jest wiele odpowiedniejszych osób do prowadzenia śledztwa niż Jim Gordon. Nie ma co ukrywać, że gdyby nie dr Leslie, to sprawa pozostałaby nierozwiązana. Jim cały czas wygłasza podniosłe mowy i o dziwo tym razem jego przemowa kończy trwający od pokoleń spór, ale na szczęście przyszły Robin nie otrzyma imienia Gordon. Dr Thompkins nie tylko szybko zyskuje sobie sympatię spotkanych osób, i widzów, ale także jest otwarta na różne alternatywy i na dodatek jest zabawna. Pewnie serial z nią w głównej roli byłby lepszy.

Główny wątek z cyrkową otoczką oraz z Jerome’em mimo pewnych wad wypada dobrze. Tego niestety nie można powiedzieć o największych niedorzecznościach, z którymi musi się mierzyć Fish Mooney. Udało się wytłumaczyć dlaczego w więzieniu trzymani są wszyscy przy życiu – służą oni bowiem jako dawcy organów, ale nic nie tłumaczy idiotyzmu, w którym uzbrojeni faceci zgadzają się na żądania kobiety z nożem oraz grupy nieuzbrojonych więźniów. Jeśli już nie chcą nikogo zabić, to chyba mogliby wykorzystać różne sposoby by unieszkodliwić więźniów, albo co najprostsze zabić ich przywódcę. Eliminacja Fish równa się usunięciu problemu. Przy okazji takich pomysłów warto tez wspomnieć, że do swojego apartamentu wróciła Barbara. Co robiła wcześniej ze swoimi rodzicami tego oczywiście się nie dowiadujemy, ale co najlepsze co robi się kiedy znajdzie się w mieszkaniu dwoje dzieciaków z ulicy? Nie wzywa się policji, ani nie wyprasza się ich, tylko słucha się ich rad odnośnie wyboru garderoby.Niedosyt pozostawia także prowadzenie postaci Pingwina. Z jednej strony potrafi on zabić klienta, któremu nie podobał się występ Gertrude, a z drugiej jest przerażony, kiedy widzi sprowadzonego przez Zsasza Butcha. Oswald po tym co doświadczył powinien już potrafić zadbać o siebie, albo chociażby mieć własnych ludzi, którzy zapewniliby mu ochronę. W ostatnim czasie wygląda to tak, jakby Cobblepot nie miał żadnego planu.

Po wielu odcinkach doczekaliśmy się spotkania Bruce’a z radą nadzorczą Wayne Enterprises. Scena wypadała bardzo dobrze, ale nie posunęła akcji zbytnio do przodu. Bruce włożył kij w mrowisko i teraz nie wiadomo ile przyjdzie nam czekać na efekt jego działań.

“The Blind Fortune Teller” mimo swoich wad to jeden z tych odcinków, który całkiem przyjemnie się ogląda, ale i tak pozostaje jeszcze wiele kwestii, które mogłyby być lepiej przedstawione.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

CIEKAWOSTKI I UWAGI:

  • W odcinku, chociaż wymienieni w obsadzie, nie pojawiają się Victoria Cartagena, Andrew Stewart-Jones i John Doman.
  • Piosenka, którą śpiewa Gertrude w klubie, to “When You’re Smiling” (Shay, Fisher and Goodman).
  • Tytułowy medium Paul Cicero nosi imię postaci z “Chłopców z ferajny”. Zagrał go Mark Margolis, który w tym samym czasie pojawił się innej produkcji opartej na komiksach DC, serialu “Constantine”, gdzie zagrał Felixa Fausta.
  • Po raz pierwszy pojawiają się Latający Graysonowie występujący w cyrku Haleya.


Bruce Wayne w "Gotham"Można już obejrzeć zdjęcia z 16. odcinka „Gotham” pt. “The Blind Fortune Teller”, którego premiera 16 lutego.

Gordon zabiera dr Leslie Thompkins (gościnnie Morena Baccarin) do cyrku, ale dzień szybko się kończy, kiedy cyrk zostaje zaatakowany. Falcone werbuje Butcha Gilzeana do pomocy Pingwinowi z nocnym klubem, podczas gdy Fish Mooney zajęta jest innymi sprawami. Natomiast Bruce Wayne ustala termin spotkania z zarządem Wayne Enterprises.
Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
7
godzin
1
3
minut
3
6
sekund
5
2

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293