Czy agencja rządowa zapłaciła DC za antynarkotykową historię w “Batman: Shadow of the Bat”?
Nie

W sieci można się spotkać z plotkami, że historia “Leaves of Grass”, która została opublikowana w “Batman: Shadow of the Bat #56-58”, została napisana specjalnie na zlecenie Office of National Drug Control Policy. Chociaż opowieść autorstwa Alana Granta ma wymowę antynarkotykową, to nie jest to żadna propaganda.

Grant w jednym z wywiadów wyjaśnił, że zależało mu na historii z narkotykami, w której mógłby pokazać jak 15-letni Robin może mieć łatwy dostęp do nich np. w szkole. Ówczesny wydawca Denny O’Neil nie miał żadnych obiekcji wobec tej opowieści, ale szefowie obawiali się, że scenarzysta może próbować zamieścić w niej jakieś elementy propagandowe przemawiające na korzyść takich substancji jak marihuana. Z tego powodu każdy scenariusz osobiście zatwierdzany był przez Paula Levitza. Nie zmienił on jednak ani jednego słowa w scenariuszach Granta.

Źródło: Comics Should Be Good!

Trzy tygodnie temu TVN przypomniał film “Batman – Początek”, a już w najbliższy piątek o godzinie 20:00 będzie można obejrzeć “Mrocznego Rycerza” z Oscarową rolą Heatha Ledgera, który wcielił się w Jokera. W trakcie emisji filmu zaplanowane są trzy przerwy reklamowe o 20:25, 21:13 i 22:01. W kinach natomiast cały czas można oglądać “The Dark Knight Rises”.

W Gotham City wciąż jest niebezpiecznie. Mimo iż Batman/Bruce Wayne (Christian Bale) z pomocą porucznika Jima Gordona (Gary Oldman) i prokuratora okręgowego Harveya Denta (Aaron Eckhart) zdołali rozbić najgroźniejsze organizacje przestępcze, na horyzoncie pojawia się nowy, szczególnie niebezpieczny wróg, znany mieszkańcom Gotham jako Joker (Heath Ledger). Ten przebiegły i bezwzględny psychopata zamierza doprowadzić miasto do anarchii, a Batmana zmusić do przejścia na ciemną stronę mocy i sprawić, by stał się złoczyńcą wszech czasów.

Ze względu na zaskakujące odkrycie przeznaczenia Johna Blake’a w “The Dark Knight Rises”, Joseph Gordon-Levitt cały czas nękany jest przez dziennikarzy pytaniami dotyczącymi superbohaterskich filmów. Ostatnio MTV zapytało aktora, czy zgodziłby się zagrać w “Justice League”.

To zależy. Zawsze wybieram projekty, w których z jakiś powodu chcę wziąć udział. Czy scenariusz jest dobry? Czy reżyser, to pełny pasji twórcą z którym czuję więź? Na to zawsze zwracam uwagę.

Droga do filmowej wersji “Justice Leauge” jest jeszcze daleka i nie wiadomo czy w ogóle twórcy będą chcieli w jakiś sposób nawiązać do trylogii Nolana, ale zakończenie “The Dark Knight Rises” i postać Blake zostawia pewne pole do manewru.

Od dziś na kanale Boomerang od poniedziałku do piątku o godz. 12.20 (powtórki codziennie o godz. 6:55) można oglądać serial animowany skierowany do młodszych widzów “Krypto Superpies” (“Krypto The Superdog”).

Serial opowiada o przygodach psa Supermana. Krypto przybył na Ziemię jako pilot doświadczalny statku, który został wystrzelony przez Jor-Ela. Pies szybko zostaje najlepszym przyjacielem małego chłopca – Kevina Whitneya. Krypto ze swoimi niezwykłymi mocami i z pomocą innymi niezwykłych zwierząt, postanawia walczyć ze złem w Metropolis. Gościnne w serialu pojawia się również Ace, pies Batmana.

LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #14

Tytuł historii: Batman: The Movie
Data wydania: 06.09.2012 (USA)
Scenariusz: Andrew Dabb
Rysunki: Giorgio Pontrelli
Okładka: Jheremy Raapack, David Lopez i Santi Casas z Ikari Studio
Kolor: Antonio Fabela
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Kiedy zdjęcia do nowego filmu o Batmanie rozpoczynają się w Gotham, wszystko dosłownie wymyka się spod kontroli! Czy prawdziwy Mroczny Rycerz uratuje produkcję przed Jokerem?

“Tego lata sprawiedliwość zawita do miasta pełnego strachu. W roli Batmana wystąpi Colin West.” Po obejrzeniu zwiastuna aktor wcielający się w rolę tytułowego bohatera cały czas nie rozumie swojej postaci. Chociaż reżyser próbuje mu wytłumaczyć, to i tak ostatecznie zgadza się ze stwierdzeniem Colina, że Batmana to taki rodzaj wyrażania Nieświadomości zbiorowej.

Kiedy ekipa szykuje się do nakręcenia zdjęć na green screenie na plan przychodzi Bruce Wayne. Jednak zamiast odtwórcą głównej roli bardziej interesuje go pewna aktorka.

Kiedy ekipa wznawia zdjęcia na plan wdziera się Joker z Harley Quinn, który zamierza wyreżyserować własny film pt. „Death of Batman”. Szaleniec szybko podkłada ładunki wybuchowe. Prawdziwy Batman jednak wkracza do akcji, ale przeoczył jeden z ładunków. Wybuch uszkadza część pomieszczania, ale nikt nie ginie. Bruce usypia Colina i przygotuje się na spotkanie z Jokerem. Klaun zauważa leżącego na podłodze Batmana i uznaje, że to Colin, dlatego podchodzi do kolejnego Batmana. Jednakże, kiedy dostrzega blond włosy wystające z maski zdaje sobie sprawę, że popełnił wielki błąd. Prawdziwy Mroczny Rycerz nokautuje szaleńca i odchodząc, życzy Westowi powodzenia z filmem.

Autor: Q

Początek historii może sugerować, że będzie to opowieść szukająca wytłumaczenia działań Batmana. Filozoficzne wątpliwości Colina Westa są jednak bez większego znaczenia. Całość jest bardzo przewidywalna, kręcąc film o superbohaterach w ich mieście, możesz się spodziewać, że ich spotkasz a także ich wrogów. Ponownie, więc w Batman: Legends of the Dark Knight pojawia się Joker. Doprawy za dużo go ostatnio w tej serii i na dodatek nie są to jakieś wybitne historie.

Rysunki są nawet przyzwoite, Joker ma dobre wejście, Harley jako Marilyn Monroe też prezentuje się odpowiednio, ale w Batman: The Movie nie ma praktycznie nic co by było warte większej uwagi.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
7
godzin
1
3
minut
2
8
sekund
2
5

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293