Kiedy Dick po raz pierwszy przyjeżdża z komisarzem Gordonem do rezydencji Wayne'a, a potem ma zamiar szybko wiać widzimy, że Bruce ma zaczesane na wilgotno do tyłu włosy. Gdy jednak oboje wchodzą do warsztatu, włosy są już suche. Tak dzieje się jeszcze kilka razy w czasie trwania filmu.

Gdy Bruce budzi się po wieczornym napadzie na jego dom, widzimy, że na poduszce pod jego głową widnieją inicjały "BW" (czyli Bruce Wayne). Na kolejnym ujęciu jednak już ich nie ma.

W pierwszych scenach w banku można zauważyć, że tamtejszy, pojmany przez Dwie-Twarze strażnik ma założony na szyi krawat. Gdy jednak kilkanaście minut później Batman wydostaje się razem z mężczyzną z sejfu widać dokładnie, że krawatu już nie ma.

Kiedy Dwie-Twarze wraz ze swoimi ludźmi opuszczają Ritz Hotel, na początku można dostrzec biegnących przed nimi portierów w niebieskich garniturach. Jednak na następnym (oddalonym) ujęciu już ich nie ma. Czyżby potrafili aż tak szybko biegać?

Kiedy na drugi dzień po "samobójstwie" Stickleya Bruce dostaje do rąk kartkę papieru, na której wypisane są ostatnie słowa jego pracownika widzimy, że na początku jest ona zgięta, ponieważ wyciągnięto ją z koperty. Jednak chwile później, gdy widzimy ją już z bliska jest całkiem płaska.

W jednej z ostatnich scen filmu, kiedy Dwie-Twarze celuje do Batmana, Robina i Chase można przez moment dostrzec rozwiniętą pod nimi siatkę bezpieczeństwa. Siatki tej już jednak nie ma, kiedy kamera pokazuje spadajacego w dół przepaści złoczyńce.

Gdy Dwie-Twarze wkracza na przyjęcie Edwarda Nygmy, rozwala swoimi pistoletami jedno z urządzeń naukowca, umieszczone na głównej fontannie. Kiedy chwile później przez szybę w suficie do sali wpada Batman nie widać już prawie żadnych śladów po zniszczonym przed momentem urządzeniu Nygmy, tak jakby go nigdy tam nie było.

Kiedy Batman wsiada za stery zmierzającego wprost na Statuę Wolności helikoptera, kamera pokazuje obraz ze środka kabiny - widać wyraźnie, że w szybie są dwie dziury po kulach. Po tym ujęciu widzimy kabinę od zewnątrz. Tym razem jednak w szybie jest tylko jedna dziura.

W czasie testowania swojego urządzenia w laboratoriach Wayne'a, Edward Nygma ma założone na obu ramionach czarne paski. Moment później na jednym z nich brakuje już jednego, a przecież go nie zdejmował.

W chwili, gdy sejf wraca na swoje miejsce widać, że nad górną częścią otworu jest wycięty pas muru przez który wchodzi łańcuch. Wycięcia tego przecież jednak nie ma kiedy widzimy ścianę budynku od zewnątrz.

Kiedy młody Bruce wpada do jaskini, na samym początku widać, iż wypuszcza dziennik ojca. Gdy jednak ląduje, dziennik znów jest w jego rękach.

Kiedy śmigłowiec Dwóch-Twarzy przelatuje przez świecącą reklamę umieszczoną na jednym z budynków Gotham City, można dostrzec, że z maszyny nie wystaje łańcuch, na którym wcześniej wisiał Batman. Na następnym ujęciu, gdy przestępca chce sprawdzić, czy pozbył się wroga widzimy jednak, że łańcuch jest z powrotem na swoim miejscu.

Kiedy Dwie-Twarze rozkazuje swoim ludziom strzelać do windy w banku widzimy, że krzycząc "Blast him!" podnosi do góry ręce. Jednak zaraz na następnym ujęciu widać, że ręce są opuszczone.


Przygotował: Woland
   <<< COFNIJ - 1 | 2 | 3                         Aby przetopić łańcuch, Mroczny Rycerz włącza specjalne urządzenia zamocowane w butach. W zależności od ujęcia, prawa noga naszego bohatera zmienia punkt oparcia. A przecież cały czas powinna być zaraz przy zębatce.

Widzimy jak Batman jedzie do góry na łańcuchu wzdłuż toru zębatki. Obraz ten jednak nie pokrywa się z tym, gdy kamera pokazuje drogę z jego punktu widzenia.

Batman wystrzela hak w ściane, aby zawiesić na niej sejf. Kiedy metalowy gadżet przebija się do środka budynku, można zauważyć, że ściana się porusza (zupełnie jakby była z gipsu).

Kiedy Riddler zjawia się w kryjówce Dwóch-Twarzy, demonstruje przestępcy działanie swoich urządzeń. Bierze je ze stołu i uruchamia. Problem tylko w tym, że wcześniej ich tam nie było. Kto więc je tam położył?

Gdy helikopter rozbija się o Statue Wolności i spada w dół, w pewnym momencie widać cienkie linki. Widoczne jest to na zdjęciach poniżej.

Robin spada w przepaść i ma skrępowane ręce sznurem. W zależności od ujęcia zmienia się długość sznura - w szczególności, kiedy bohater przekłada go przez nogi.


Dwie-Twarze wyskakuje z helikoptera na spadochronie. Przed skokiem nie widać aby miał go na sobie. Nieprzypadkowo Tommy Lee Jones cały czas stoi do kamery przodem, aby nie można było tego zauważyć.

Gdy Robin odkrywa Jaskinię Nietoperza i uaktywnia alarm, kamera pokazuje wyłaniający się na zewnątrz Batmobil. Widać, że dach pojazdu jest odsunięty. Po zmianie ujęcia kamera pokazuje Dicka, a następnie Alfreda, na tle którego widać zmowu pojazd. Tym razem jednak dach jest zasunięty.

Paląca się łódź Robina to nie ta sama, którą wcześniej płynął. Zdaje się, że dla potrzeb eksplozji użyto zwykłej motorówki albo jej atrapy.

Kiedy Chase wypada z pojemnika w kryjówce Riddlera ma ubrane kobiece buty na obcasach. Kilka minut później uratowana przez Batmana stoi już na metalowej konstrukcji na bosaka. Po zmianie ujęcia można jednak dostrzec, że na jej nogach znajdują się sportowe buty.

Wyciskając swoje pranie z wody, Dick robi to na prawej nodze, stojąc jednocześnie na lewej. Kiedy kamera pokazuje skapującą wodę widać, że to prawa noga stoi na ziemi. W dodatku, chłopak stoi trochę dalej niż powinien. Moment później, Dick bierze mopa, aby pościerać rozkapaną wodę. Wody jednak nie ma - podłoga jest sucha.


Mimo, że wyciągany z banku przez helikopter sejf waży kilka dobrych ton to łańcuch na którym jest umocowany huśta się na wszystkie strony - a przecież powienien być naprężony jak żyłka. Widać to na zdjęciach poniżej.

Po jednym z rabunków Riddler i Dwie-Twarze jadą samochodem. Z oddali można dostrzec, że Riddler ma założony na głowie swój zielony kapelusz. Gdy widzimy go już z bliska jak liczy pieniądze, kapelusza już nie ma - złoczyńca ma na głowie koronę z drogocennych kamieni.

Riddler wyjmuje lewą ręką z buta wiolkę z myślami Bruce'a. Po zmianie ujęcia wiolka jest w prawej ręce.

Nie widać tego na zdjęciach, ale kiedy Batman odwiedza nocą Chase w jej mieszkaniu, można spostrzec, że na dworze pada deszcz. Sęk w tym, iż nasz bohater jest cały suchutki.

Kiedy Bruce zajeżdża pod ratusz miejski i zatrzymuje swój samochód widzimy, że w tyle za nim pojawia się inny. Po zbliżeniu samochodu tego już nie ma.

W czasie jednego z napadów Riddler rozbija gablotę i wyciąga z niej ogromny diament. Po zmianie ujęcia widać, że ten sam diament niespodziewanie zmniejszył swoje rozmiary.

   <<< COFNIJ - 1 | 2 | 3 DALEJ >>>

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
7
godzin
1
3
minut
1
5
sekund
2
3

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293