Pierce BrosnanJednym z kandydatów branym pod uwagę do roli Batmana w filmie Tima Burtona był Pierce Brosnan. W jednym z ostatnich wywiadów aktor opowiedział, dlaczego nie był zainteresowany rolą obrońcy Gotham City.

“Poszedłem na spotkanie z Timem Burtonem by rozmawiać o roli Batmana. Ale naprawdę nie mogłem podejść do tego na poważnie. Każdy, kto nosi bieliznę na spodniach nie może być po prostu traktowany poważnie. To było moje głupie podejście do tego. Myślałem, że to żart. Jak bardzo się myliłem?”

Odtwórca roli Jamesa Bonda zdradził również, że od dziecka jest wielkim fanem Batmana.

Źródło: CBM

GothamDo sieci trafił kolejny zwiastun “Gotham”, który został przygotowany na potrzeby emisji serialu w Wielkiej Brytanii.

W poniedziałek, 22 września, rozpocznie się historia GOTHAM. Seria przedstawi losy policjanta skazanego na sukces, który balansuje między dobrem i złem w pełnym niebezpieczeństw i korupcji mieście oraz kroniki powstania wielkich superzłoczyńców i strażników znanych z komiksów DC Comics. Zupełnie nowy, wcześniej nieopowiedziany, rozdział od producenta wykonawczego/scenarzysty Bruno Hellera (“The Mentalist,” “Rome”) w którym występują Ben McKenzie (“Southland”, “The O.C.”), Donal Logue (“Vikings”, “Sons of Anarchy”) i Jada Pinkett Smith (“Hawthorne”, “Collateral”).
Czytaj dalej

Superheroes A Never-Ending BattleBardzo interesującą propozycję dla fanów komiksów przygotował kanał Ale kino+. W wrześniu będzie można obejrzeć 3-częściowy dokument “Superbohaterowie: niekończąca się walka” (“Superheroes: A Never-Ending Battle”) przybliżający historię i fenomen komiksowych superbohaterów.

Premiera pierwszej części 7 września.
Czytaj dalej

LEGO Batman 3: Beyond GothamWarner Bros. udostępniło nowy zwiastun gry “LEGO Batman 3: Beyond Gotham”, w którym Brainiac zdradza swój diaboliczny plan.

W trzeciej części Brainiac za pomocą pierścieni Zielonych Latarń zaczął zmniejszać światy, aby dodać je do swojej kolekcji. Bohaterowie i złoczyńcy łączą siły, aby uratować wszechświat.

Czytaj dalej

BATMAN #34

Tytuł historii: The Meek
Miesiąc wydania (okładka): Październik 2014 (USA)
W sprzedaży od: 13.08.2014 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder i Gerry Duggan
Rysunki: Matteo Scalera
Okładki: Matteo Scalera i Moreno Diniso; Rafael Albuquerque; Ryan Sook
Kolor: Lee Loughridge
Liternictwo: Steve Wands
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

ZERO YEAR się skończyło i wydarzenia z BATMAN: ETERNAL wprowadziły do Gotham City totalny chaos, ale Batman jest skupiony na sprawie mordercy, który nawiedzał w sekrecie jego rodzinne miasto od lat. Specjalny numer z rysunkami Matteo Scalera (DEADPOOL, Black Science), który przygotowuje grunt pod kolejną dużą opowieść o Batmanie, która rozpocznie się jesienią.

Kiedy kolejna pacjentka dr Thompkins zostaje zamordowana, Batman postanawia zająć się tą sprawą. Bruce radzi Leslie by ta ostrzegła swoich pacjentów, a następnie podąża za jedynym tropem, który udało mu się ustalić. Czerwonym pic-upem, którego widziano w okolicy, gdzie porwano jedną z dziewczyn.

Batman znowu jest postrzegany jako wróg policji, nie wiadomo gdzie jest klaun, Selina została szefową światka przestępczego, a Gordon odsiaduje wyrok w Blackgate, teraz jednak głównym zmartwieniem bohatera jest morderca, którego trzeba złapać. Po natrafieniu na jego ślad Bruce wykorzystuje psa, by namierzyć jego kryjówkę. Na miejscu znajduje leki przepisane przez dr Thompkins.

Przypuszczając, że to Leslie będzie kolejnym celem, Batman wykorzystuje cyfrową maskę i przebiera się za panią doktor. Tym samym, kiedy w gabinecie zjawia się zabójca, który chciał by jego żądze utrzymane były w tajemnicy, zostaje szybko unieszkodliwiony.

Później Bruce wyjaśnia Leslie, że Meek, bo tak się przedstawił zabójca, wziął na cel jej pacjentów, gdyż ta traktowała ich z godnością.

W nocy Batman dostarcza Meeka do Arkham Asylum. Chociaż dr Arkham nie byłby z tego powodu zadowolony, to dr Border akceptuje współpracę z bohaterem. Żeby mieć pewność, że zabójca, który nie pragnął splendoru, nie będzie sprawiał problemu, zamknięty zostaje w celi Jokera. Następnego dnia wszystkie media się o tym dowiedzą i Meek nigdy nie zostanie zapomniany.

W miejscu, gdzie Meek ukrywał ciała swoich ofiar Batman spotyka się z Bullockiem. Mimo, że zabójca działał od lat, to policja nic o nim nie wie. Harvey nie ma zamiaru czekać, aż wszystkie ciała zostaną wykopane, ale Batman postanawia zostać by mieć pewność, że nic nie zostanie pominięte.

Autor: Q


Za sprawą Gerry’ego Duggana mamy okazję odpocząć od epickich historii Snydera, jednak jako, że Scott brał udział przy tworzeniu tej historii to nie brakuje tu szybkich odniesień, do wydarzeń, które dopiero będą miały miejsce w Batman Eternal. Sama opowieść o mordercy zbyt oryginalna nie jest zwłaszcza jeżeli przyjrzymy się działaniom Batmana. Technologiczne zabiegi z maską cały czas wydają mi się przesadzone. Ciekawie prezentuje się zaś sam zabójca. W odróżnieniu od innych seryjnych morderców, tym razem mamy osobnika, który od lat pozostawał poza radarem stróżów prawa, co w pewnych aspektach przypomina mi głównego bohatera filmu “Mr. Brooks”. W tym wypadku zabójcę spotkała zasłużona kara i na dodatek Batman zadbał by też odebrać mu to co było dla niego najważniejsze – anonimowość.

Oprócz takiego oderwania od historii, które zazwyczaj w ostatnim okresie rozgrywają się na łamach Batmana, otrzymaliśmy też wgląd w Gotham City po wydarzeniach z Batman Eternal. Takie przedwczesne zdradzenie pewnych faktów może niektórym czytelnikom się nie spodobać, ale chociaż wiemy jaki los spotka pewne osoby, to cały czas nie wiadomo co do tego doprowadziły. Tym samym otrzymaliśmy, kolejny argument za sięgnięciem do serii Batman Eternal.

The Meek nie jest może genialną historią, ale takich opowieści rozgrywających się na łamach jednego czy dwóch numerów zaczęło mi ostatnio brakować. Nie ma tu miejsca na Bat-rodzinę, jest za to Batman, który nie chce naprawiać całego Gotham, tylko złapać jednego mordercę, który wyrządza niemniej szkód niż słynni złoczyńcy. Dodatkowo rysunki Matteo Scalery sprawiają, że cały czas czuć atmosferę grozy i napięcia, gdzie niebezpieczeństwo może się kryć za każdym rogiem, a takich “Meeków” może być więcej.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

"Batman v Superman: Dawn of Justice"Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia, że zdjęcia do “Batman v Superman: Dawn of Justice” realizowane będą m.in. w Maroku. Według działającego w Maroku producenta i reżysera Nassima Abassiego, ekipa Zacka Snydera ma pracować w Maroku od 1 września do 13 grudnia.

Jako, że jesienią planowane są jeszcze zdjęcia do “Batman v Superman: Dawn of Justice” w Chicago, to prawdopodobnie część z tego okresu, który mają spędzić w północno-zachodniej Afryce, zostanie poświęcony na prace przygotowawcze, takie jak budowa planów.
Czytaj dalej

"Batman v Superman: Dawn of Justice"Prace na planie “Batman v Superman: Dawn of Justice” trwają obecnie w hrabstwie Wayne w Detroit i tym samym do sieci trafiły kolejne zdjęcia. Najciekawsze z nich przedstawiają postać graną przez Scoota McNairy’ego. Cały czas nie wiemy w kogo wciela się aktor, ale na zdjęciach z planu wyraźnie widać, że przy jego roli wykorzystane zostanie CGI.
Czytaj dalej

HARLEY QUINN ANNUAL #1W wywiadzie dla CBR Andrew Kreisberg, producent wykonawczy serialu “Arrow”, w odpowiedzi na pytanie dotyczące powrotu Suicide Squad w 3. sezonie zdradził interesującą informację na temat Harley Quinn.

“Niewiele naszych próśb nie zyskało aprobaty DC Comics. [Harley Quinn] była jedną z tych o którą prosiliśmy i to co zobaczyliście jest kompromisem, który Geoff Johns i ja wymyśliliśmy. Nawet tak drobna rzecz tak nas ekscytowała. Wiem, że mogą mieć co do niej inne plany, ale to był “easter egg”, który nas zachwycił. Suicide Squad na pewno powróci, ale czy pojawi się Harley, o tym dopiero się przekonamy.”

Pojawienie się Harley Quinn w “Arrow” było sporą niespodzianką, ale skoro nastąpiło to w wyniku kompromisu, to nie wykluczone, że WB ma znacznie większe plany co do tej postaci i tym samym nie chciało pozwolić na jej większą rolę w “Arrow”.

GothamPremiera “Gotham” co raz bliżej, dlatego też przygotowano kolejny spot. Tym razem do zachwalania serialu wykorzystano opinie krytyków.

Czy “Gotham” rzeczywiście okaże się tak fantastyczną i godną uwagi produkcją? O tym widzowie amerykańskiego FOXa będą mogli się przekonać 22 września.
Czytaj dalej

BATMAN AND ROBIN #34Przykładowe strony z 34. numeru “Batman and Robin” udostępnione zostały na stronie DC Comics.
BATMAN AND ROBIN #34
Scenariusz PETER J. TOMASI
Rysunki i okładka PATRICK GLEASON and MICK GRAY
DC UNIVERSE SELFIE variant cover
W sprzedaży od 20 sierpnia • 32 pg, FC, $2.99 US • RATED T
Poszukiwania ciała Damiana zabiorą Batmana w dalszą drogę ku potępieniu! Jego pierwszy przystanek: Justice League Lexa Luthora?!

Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
7
godzin
1
7
minut
2
1
sekund
1
0

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293