Forum

Już wkrótce
  • Kryzys na Nieskończonych Ziemiach, Tom 1 (WKKDC BiZ) - 06 lip 2022,
  • Dceased. Martwa planeta - 13 lip 2022,
  • Batman Knightfall: Upadek Mrocznego Rycerza. Tom 2 - 27 lip 2022,
  • Liga Sprawiedliwości. Wieczna zima - 27 lip 2022,

"Syn Batmana"Zmianie uległa Polska data premiery wydań DVD z filmami animowanymi “Syn Batmana” i “Batman: Atak na Arkham”. Zamiast 29 sierpnia obie produkcje trafią do sprzedaży 12 września.

„Syn Batmana” („Son of Batman”):
Na szczycie górskiej twierdzy, znajduje się baza tajemniczej Ligi Zabójców, oraz jej lidera Ra’sa Al Ghula. Wraz ze swoją córką Talią, dowodzi wyszkoloną armią zabójców, planując podbicie świata. Niespodziewany bunt wewnątrz Ligi zmusza Talię i jej syna Damiana do ucieczki do Gotham City. Talia, prosi o wsparcie Batmana, który dowiaduje się, że jest ojcem chłopca. Zemsta płynie we krwi!
Czytaj dalej

Batman #33Na stronach DC Comics zamieszczono preview z 33. numeru “Batmana”.
BATMAN #33
Scenariusz SCOTT SNYDER
Rysunki i okładka GREG CAPULLO i DANNY MIKI
Okładka GREG CAPULLO
BATMAN 75 variant cover
1:25 variant cover by PAOLO RIVERA
W sprzedaży od 23 lipca • 48 pg, FC, $4.99 US • RATED T

Ten rok był istnym piekłem w Gotham City, i teraz wszystko sprowadza się do jednego: Batman vs. Riddler! Gotham City i Mroczny Rycerz nigdy nie będą tacy sami! Nie przegap tego specjalnego, z większą ilością stron, finału „Zero Year”!
Czytaj dalej

Od wielu miesięcy trwają spekulacje na temat roli Dwayne’a Johnsona w filmie z bohaterami DC Comics. Ostatnio, promując swój najnowszy film “Hercules”, aktor udzielił wywiadu Total Film, w którym zdradził, że wkrótce należy się spodziewać oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Dodał również, że jest to postać o mocach zbliżonych do Supermana i że nie chodzi o Green Lanterna. Takie wskazówki mogą oznaczać, że Dwayne Johnson zagra Shazama, albo Black Adama.

Cała sprawa powinna wyjaśnić się lada dzień, gdyż już 24 lipca rozpoczyna się Comic Con w San Diego.
Czytaj dalej

BATMAN ETERNAL #14

Tytuł historii: Natural Order
W sprzedaży od: 09.07.2014 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Ray Fawkes, John Layman i Tim Seeley
Rysunki: Jason Fabok
Okładka: Dustin Nguyen
Kolor: Brad Anderson
Liternictwo: Carlos M. Mangual
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Kiedy wojna gangów osiąga krwawy szczyt, Batman i Jason Bard muszą być świadkami ostatniego bastionu Pingwina! Plus, Jim Gordon podejmuje straszną decyzję, która ukształtuje resztę jego życia.

W Arkham Asylum Strach na Wróble jest przerażony jak nigdy wcześniej, gdyż ściga go ktoś obdarzony niezwykłymi mocami, ktoś dla kogo mury zakładu nie są żadną przeszkodą.

Pingwin chociaż utracił to co przez lata pieczołowicie budował nie zamierza odpuszczać. W jedynym z motelowych pokoi planuje kolejne kroki. Nie ma zamiaru odpuszczać Falcone’owi, gdyż według niego jego czas już dawno się skończył i naturalną koleją rzeczy jest, że zostanie zastąpiony przez kogoś innego, Pingwina.

Jason Bard składa wizytę burmistrzowi Hardy’emu i przedstawia mu swoje dowody jakie zabrał na współpracę Forbesa z Falcone’em i grozi, że w prasie może się także w związku z tą sprawą ukazać nazwisko burmistrza. Ostatecznie Hardy zdradza lokalizację Carmine’a.

W Blackgate Gordon cały czas wspomina swoją rozmowę z synem i nie ma najmniejszej ochoty rozmawiać ze swoim ciekawskim współwięźniem.

Falcone jest zaskoczony kiedy do jego kryjówki wdziera się Pingwin, który postanowił załatwić sprawy osobiście. Tym razem Oswald nie obawia się ubrudzić sobie rąk. Jednak w chwili kiedy ma już poderżnąć gardło mafiosowi okazuje się, że na miejscu są również Bard z oddziałem oraz Vicki Vale. Wszystko jest nagrywane i teraz są niepodważalne dowody, że pozujący na filantropa Cobblepot chciał dopuścić się morderstwa. Aresztowany zostaje również Falcone, który nie może już liczyć na wsparcie Forbesa.

W nocy dokładnie o godzinie podanej przez Jamesa juniora Gordon wymyka się z celi. Przy wyjściu spotyka jednak Batmana. Komisarz wyjaśnia, że chciał tylko zamknąć drzwi, by nikt nie uciekł. Stwierdza również, że jest za stary i że jego czas już się skończył. Nie obawia się jednak, że wkrótce w Blackgate będzie bardzo niebezpiecznie, po tym jak Bard aresztował Pingwina i Falcone’a. Widzi w nim godnego następcę oraz nowego partnera Batmana i uważa, że taka jest po prostu kolej rzeczy.

Podczas lotu nad Pacyfikiem Red Robin czyta informacje o ostatnich wydarzeniach w Gotham i odkrywa również, że na pokładzie jego samolotu jest druga osoba, Harper Row.

W nocy Batman spotyka się z Jasonem Bardem na dachu komisariatu. Bohater jest pod wrażeniem dokonań policjanta, ale zaskakuje go fakt, że ktoś dał Pingwinowi cynk o lokalizacji Falcone’a, co doprowadziło do śmierci 12 osób. Batmanowi udało się namierzyć, że to z telefonu Barda wysłano wiadomość. Policjant jest gotowy przekraczać granicę i zrobić to co należy, czego Gordon i Batman nigdy nie robili.

Tymczasem Strach na Wróble ma poważne kłopoty bo wpadł w ręce Córki Jokera, która oczekuje na pojawienie się Batwinga i Spectre.

Autor: QJason Bard wziął sprawy w swoje ręce i poradził sobie z tym, z czym Batman i reszta gliniarzy nie mogła. Patrząc na jego dokonania można się zastanowić, czy nieskory do naginania zasad Gordon rzeczywiście jest tak potrzebny Gotham.

O ile Jason Bard wyrasta na nowego bohatera, który potrafi sobie radzić w Gotham City lepiej niż można było przepuszczać, to rozczarowuje sposób w jaki kończy Falcone. Miał wszystko pod kontrolą i wypuszcza to z rąk. Dobrze, że chociaż Oswald Cobblepot miał okazję pokazać swoje bardziej niebezpieczne, a wręcz krwawe oblicze i że zawsze należy się z nim liczyć.

Z drugoplanowych wątków wspomnieć należy tylko, że Tim Drake naprawdę zachowuje się idiotycznie. Nie tylko wcześniej nie zauważył, że Harper Row jest w jego kryjówce, to teraz okazuje się, że ta dostała się na pokład jego samolotu. Po takich wyczynach Red Robin udowadnia, że nie zasługuje na miano bohatera.

Batman Eternal #14 w doskonały sposób w pewnym stopniu kończy niektóre wątki i wprowadza bohaterów na nowy etap.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

Hugo StrangeDo grona słynnych postaci, które pojawią się w serialu “Gotham” dołączą również Hugo Strange i Harvey Dent.

Według słów Bruno Hellera, Strange ma się pojawić ze względu na fakt, że twórcy chcą pokazać jak zostało stworzone Arkham i dlaczego funkcjonuje tak jak funkcjonuje. Planują także wyjaśnić dlaczego Arkham Asylum nie stworzono jako miejsca, z którego nie da się uciec.

Dowiedzieliśmy się również, że w serialu pojawi się Harvey Dent. Nie będzie to jednak rówieśnik Bruce’a Wayne’a. Twórcy chcą bowiem uniknąć opowiadania szkolonych historii, dlatego też Dent będzie wiekiem zbliżony do postaci Jima Gordona.

Źródło: IGN

 Robin Lord Taylor jako Oswald CobblepotPodczas Television Critics Association odbył się panel dotyczący serialu “Gotham”, podczas którego zdradzono kilka nowych szczegółów.

Producent wykonawczy Bruno Heller w odniesieniu do historii, która przewijać się będzie przez cały sezon powiedział: “Pierwszy rok opowiada głównie o powstaniu Pingwina i jego zaangażowaniu z Fish Mooney.”

Zapytany jak przygotowywał się do roli Oswalda Cobblepota Robin Lord Taylor odpowiedział: “Obejrzałem ‘Batman Returns’ z 500 razy.”
Czytaj dalej

Ben Affleck jako BatmanWedług nowych doniesień kostium Batmana, który na planie “Batman v Superman: Dawn of Justice” nosi Ben Affleck do najwygodniejszych się nie zalicza. Aktor potrzebuje pomocy innych osób, żeby założyć bohaterski strój oraz żeby go zdjąć, co zajmuje nawet do 30 minut. Według źródła DailyStar to nie jedyne problemy z jakimi boryka się Ben.

“Strój jest bardzo ograniczający. Benowi trudno wykonywać jest podstawowe zadania i walczy z tym by wyglądać w nim naturalnie. Skarży się również na problemy z oddychaniem, ze względu na obcisłość stroju. Stara się również unikać chodzenia do łazienki, gdyż jest to istna męka. Cała produkcja musi być wstrzymana, by rozpocząć żmudny proces ubierania i zdejmowania kostiumu. Nie jest to idealna sytuacja.”
Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
5
5
godzin
0
8
minut
2
3
sekund
3
7

Sonda

Czy film "Batgirl" powinien zadebiutować w kinach?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293 gk-ow-screenshot-final-1652184185292