Na oficjalnym blogu DC Comics można się już zapoznać z zapowiedziami Bat-tytułów na wrzesień.

 • TALON #0
  Nowa seria z niepowstrzymaną maszyną do zabijania Court of Owls!
  Poznajcie Calvina Rose’a, jedynego Talona, któremu udało się uciec od Court of Owls. Ten był zabójca po po prostu chce normalnie żyć… ale to niemożliwe skoro ścigają go jego byli pracodawcy!
 • BATMAN #0
  Bruce Wayne powrócił ze swojej wyprawy po świecie, by wziąć prawo w swoje ręce!
  W numerze pokazane są początkowe etapy budowy wszystkiego co otacza Batmana – kostiumu, samochodu, jaskini, gadżetów!

Czytaj dalej

Tytuł odcinka: "DEPTHS"
Pierwsza data emisji: 9 czerwca 2012
Reżyseria: Mel Zwyer
Scenariusz: Peter David
Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...
Obsada:
Tim Curry
Stephanie Lemelin
Yuri Lowenthal
Jesse McCartney
Danica McKellar
Nolan North
Khary Payton
Kevin Michael Richardson
Jason Spisak
Kari Wahlgren
G. Gordon Godfrey
Artemis
Lagoon Boy
Nightwing
Miss Martian
Superboy
Aqualad, Black Manta
Mal Duncan, Martian Manhunter, Thomas Kalmaku
Wally West
Carol Ferris


Artemis powraca do Drużyny, by pomóc w ochronie satelity. Ale czy jej pierwsza misja będzie jej ostatnią?

Zdecydowanie jeden z najlepszych odcinków. Jest akcja, dramat, zaskakujące zwroty akcji. Jest po prostu wszystko, co być powinno. Całość trzyma w napięciu od początku do samego końca, gdzie ujawniono zostaje prawdziwa bomba. Zakończenie Depths na długo zostaje w pamięci i pokazuje, że pierwsi członkowie Drużyny zdecydowali się podjąć bardzo niebezpieczną grę. Są co raz bliżej infiltracji organizacji Light, której szef, Vandal Savage, w pierwszym sezonie serialu umieścił kreta w Lidze. Wygląda więc, że tym razem role się odwróciły, ale jaką cenę za tajną misję przyjdzie zapłacić bohaterom?

Nightwing ponownie, więc udowadnia, że świetnie się odnalazł w roli przywódcy grupy, nie zapomniał również także jak się walczy. Zastanawiające jest, dlaczego cały misterny plan zna tylko garstka bohaterów. Czyżby do końca nie ufali nawet członkom Justice League?

Po Depths nastąpi przerwa w emisji premierowych odcinków i trzeba przyznać, że jest to świetny wybór. Pewnego rodzaju cliffhanger sprawia, że widzowie jeszcze bardziej nie mogą się doczekać kolejnych odcinków.

Ocena: 5,5 nietoperka

Autor: Q
CIEKAWOSTKI I UWAGI:
 • Tytuł odcinka, "Depths", może się odnosić do głębin morskich skąd swój atak przeprowadza Kaldur'ahm, ale także do głęboko zakamuflowanych działań garstki bohaterów.
 • Z odcinka dowiadujemy się, że Superboy zerwał z Miss Martian po tym, gdy ta zaczęła wykorzystywać swoje moce do brutalnych przesłuchań oraz po tym, gdy chciała mentalnie wpłynąć na niego.
 • Miss Martian przybiera taką samą formę syreny jak w komiksach: Young Justice #14 - "Under the Surface..." i Young Justice #15 - "...Here There Be Monsters".
 • Nightwing ogląda zdjęcie Artemis, które zrobił podczas jej pierwszego dnia w Gotham Academy w odcinku Homefront.
 • W odcinku ujawniony zostaje powód, z jakiego Aqualad dołączył do Black Manty.
 • Nightwing wspomina o swoim związku z Zatanną.
 • Kiedy na początku odcinka Wally rozmawia z Artemis, w jednej scenie jego brwi błędnie zostały pomalowane na czarno.
 • Podczas pierwszej sceny pokazującej śmierć Artemis, można usłyszeć jak Nightwing rozbija woreczek z krwią.
 • W odcinku pojawiają się Batgirl, Wonder Girl, Beast Boy, Blue Beetle, Bumblebee, Rocket, Robin, Zatanna, ale nie mają żadnych kwestii dialogowych.
 • Wypowiedź Superboya: "Superboy: Two minutes after I end it, you're dating the rebound guy from the Black Lagoon.", to aluzja do filmu Creature from the Black Lagoon z 1954 roku.
 • Będąc przebranym za Supermana, Superboy stwierdza, że nie cierpi "monkey suits" (smokingów), co także w dosłownym tłumaczeniu odnosi się do jego awersji do małp.
 • Impuls mieszka teraz z Jayem i Joan Garrickami. Podobna sytuacja miała miejsce w komiksach.


CYTATY:

Lagoon Boy: The idea of cooking crabs is amazing enough, but making them into little cakes?
Miss Martian: You're going to choke.
Superboy: If only.

Miss Martian: So now we're never talking again?
Superboy: Gee, you read my mind.


Wally: (Nightwing zakłada Artemis naszyjnik) Uh, dude. Why are you giving bling to my dead girlfriend?


           
           
           
           
           
           


W środę, 13 czerwca, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

 • BATMAN #10
  Batman podejmuje walkę z Court of Owls!
  Odkryj, kto jest geniuszem zła stojącym za Court of Owls.
 • BATMAN AND ROBIN #10
  Ktoś organizuje spotkanie Robinów, ale kto i po co? Czy wygnany i egoistyczny Red Hood przybędzie na nie?
  Red Robin dowiaduje się o zdradzie Damiana – ale jak długo utrzyma się brak dyscypliny u najmłodszego Robina?
  Wiele złoczyńców Gotham City obwinia Batmana o swoje niepowodzenia, ale co się stanie, gdy połączą siły by pokonać Mrocznego Rycerza?

Czytaj dalej

W poniedziałek, 11 czerwca, polski Cartoon Network rozpocznie emisję się serialu “Liga Młodych” (“Young Justice”). Pierwsze dwa odcinki wyemitowane zostaną jutro o godzinie 15:10 i 15:35. Kolejne będzie można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 15:10.
Czytaj dalej

Christopher Nolan po raz kolejny powtórzył, że “The Dark Knight Rises” będzie jego ostatnim filmem o Batmanie.

Podczas Produced By Conference reżyser kategorycznie wykluczył możliwość realizacji kolejnego filmu. Powiedział również, że nigdy nie myślał o nakręceniu trzech filmów, ale zrobił wszystko co mógł by każdy z nich był jak najlepszy. Dlatego pomiędzy nakręceniem poszczególnych części trylogii potrzebował tak wiele czasu, bo cały proces twórczy rozpoczynał się od początku.

Źródło: THR

Warner Bros. i Chrysler przygotowali bardzo ciekawy konkurs dla osób zamieszkałych w Stanach Zjednoczonych. Zadaniem uczestników będzie zrobienie spotu telewizyjnego z Mrocznym Rycerzem i Chryslerem. Zwycięzca, który zostanie osobiście wybrany przez Christophera Nolana, w nagrodę otrzyma wycieczkę do Hollywood, gdzie jego spot zostanie zmontowany. Następnie uda się do Nowego Jorku na uroczystą premierę przygotowanej reklamy, która być może zostanie pokazana w telewizji.

Szczegóły na temat konkursu znajdują się na stronie ImportedFromGothamCity.com.

LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #1

Tytuł historii: The Butler Did It
Data wydania: 07.06.2012 (USA)
Scenariusz: Damon Lindelof
Rysunki: Jeff Lemire
Okładka: Ethan Van Sciver, Brian Miller (Hi-Fi)
Kolor: Jose Villarrubia
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Na początku swojej kariery w roli Batmana, Bruce Wayne otrzymuje zaskakująco brutalną lekcję pokory!

Batman zwykł lubić deszcz. Jego odgłos sprawiał, że czuł się bezpiecznie. Tak było do czasu, aż zrozumiał, że nie ma czegoś takiego jak pokój. Jest tylko wojna. Od 6 miesięcy Batman walczy z przestępczością w Gotham i chociaż od tego czasu jego przeciwnicy wyciągnęli pewne wnioski, to także i on czegoś się nauczył. Jak przystało na inteligentnego mężczyznę przystosował się do nowych warunków i w pełni oddał się swojej sprawie. Dlatego zawsze potrafi znaleźć szumowiny. Tym razem podczas deszczowej nocy natrafia na zbira, który w alejce napada na bezbronną rodzinę z dzieckiem.

Batman ostrzega zbira, że pobije go tak, że ten straci przytomność, po to by zapamiętał, by nie atakować dzieci i rodzin. Tym razem sytuacja jest trochę inna. Okazuje się osoby, którym chciał pomóc Batman nie są tym za kogo ich uważał. Wszystko jest misternie przygotowaną pułapką. Mężczyzna i kobieta oraz facet postury dziecka zaczynają bić Batmana. Podczas kolejnej serii ciosów bohater zaczyna się zastawiać, który ze złoczyńców poznał jego sekret i wynajął tych zbirów.

Bruce przypomina sobie noc, podczas której będąc lekko pod wpływem alkoholu opowiedział Alfredowi o tym, że fakt, że nie ma słabego punktu sprawia, że jest lepszym bohaterem niż ci mogący latać, czy obdarzeni magicznym pierścieniem. Wszyscy oni mają supermoce, a to oznacza, że mają jakąś słabość. Jak np. kryptonit, czy żółty kolor. Alfred do końca nie zgadza się ze swoim paniczem. Uważa, że każdy ma jakąś słabość, ale nie zdradza, jaki według niego jest słaby punkt Bruce’a.

Po tym jak Batman zostaje mocno poobijany, pojawia się mężczyzna, który oświadcza zbirom, że już wystarczy. To Alfred. Lokaj podchodzi do rannego Batmana i wyjmuje z jego pasa jednego dolara, o którego się założyli. Teraz Bruce się zgadza, że każdy ma jakąś słabość.

Autor: Q

Wybranie tytułu Legends of the Dark Knight jest bardzo trafne. Nowa seria dostępna dystrybucji cyfrowej nie należy wchodzi bowiem w skład kontinuum nowego DCU, a to oznacza, że twórcy nie muszą się zastanawiać co obecnie robi Batmana, ani też jaki Robin mu pomaga. Jeśli więc lubicie historie, które są oderwane od głównego nurtu to seria ta powinna przypaść wam do gustu.

Historia The Butler Did It jest dobrym początkiem nowej serii. Nie jest to, co prawda coś odkrywczego i wybitnego, ale czyta się naprawdę bardzo dobrze. Lemire swoimi rysunkami potrafi natomiast nadać odpowiedni klimat.

Batman, który daje się pobić zwykłym rzezimieszkom to niecodzienny widok, ale dobrze wiedzieć, że Alfred potrafi sięgnąć po naprawdę niestandardowe metody, po to by dać swojemu paniczowi cenną lekcję, dzięki, której ten będzie jeszcze lepszym Batmanem.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

Legends of the Dark Knight to cotygodniowa seria z Batmanem, która dostępna jest w cyfrowej dystrybucji. Seria z niepowiązanych ze sobą historii o różnych sprawach prowadzonych przez Mrocznego Rycerza, których akcja rozgrywa się poza kontinuum nowego DCU.


| 2012 | 2013 |


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #1

Tytuł historii: The Butler Did It
Data wydania: 07.06.2012 (USA)
Scenariusz: Damon Lindelof
Rysunki: Jeff Lemire
Okładka: Ethan Van Sciver, Brian Miller (Hi-Fi)
Kolor: Jose Villarrubia
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #2

Tytuł historii: All of the Above
Data wydania: 14.06.2012 (USA)
Scenariusz: Jonathan Larsen
Rysunki: JG Jones
Okładka: Ethan Van Sciver, Brian Miller (Hi-Fi)
Kolor: Paul Mounts
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #3

Tytuł historii: The Crime Never Committed
Data wydania: 21.06.2012 (USA)
Scenariusz: Tom Taylor
Rysunki: Nicola Scott
Okładka: Ethan Van Sciver, Brian Miller (Hi-Fi)
Kolor: Allen Passalaqua
Tusz: Wayne Faucher
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #4

Tytuł historii: Crisis in Identity, Part 1
Data wydania: 28.06.2012 (USA)
Scenariusz: B. Clay Moore
Rysunki: Ben Templesmith
Okładka: Ben Templesmith
Kolor: Ben Templesmith
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #5

Tytuł historii: Crisis in Identity, Part 2
Data wydania: 05.07.2012 (USA)
Scenariusz: B. Clay Moore
Rysunki: Ben Templesmith
Okładka: Ben Templesmith
Kolor: Ben Templesmith
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #6

Tytuł historii: Crisis in Identity, Part 3
Data wydania: 12.07.2012 (USA)
Scenariusz: B. Clay Moore
Rysunki: Ben Templesmith
Okładka: Ben Templesmith
Kolor: Ben Templesmith
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #7

Tytuł historii: Letters to Batman, Part 1
Data wydania: 19.07.2012 (USA)
Scenariusz: Steve Niles
Rysunki: Trevor Hairsine
Okładka: Trevor Hairsine, Antonio Fabela
Kolor: Antonio Fabela
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #8

Tytuł historii: Letters to Batman, Part 2
Data wydania: 26.07.2012 (USA)
Scenariusz: Steve Niles
Rysunki: Trevor Hairsine
Okładka: Trevor Hairsine, Antonio Fabela
Kolor: Antonio Fabela
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #9

Tytuł historii: Letters to Batman, Part 3
Data wydania: 02.08.2012 (USA)
Scenariusz: Steve Niles
Rysunki: Trevor Hairsine
Okładka: Trevor Hairsine, Antonio Fabela
Kolor: Antonio Fabela
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #10

Tytuł historii: A Game to Die For
Data wydania: 09.08.2012 (USA)
Scenariusz: TJ Fixman
Rysunki: Christopher Mitten
Okładka: Jhermey Raapack oraz Santi Casas i David Lopez z Ikari Studio
Kolor: Santi Casas i David Lopez z Ikari Studio
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #11

Tytuł historii: Slam!, part 1
Data wydania: 16.08.2012 (USA)
Scenariusz: Joshua Hale Fialkov
Rysunki: Phil Hester
Okładka: Hester, Gapstur i Charalampidis
Kolor: Jim Charalampidis
Tusz: Eric Gapstur
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #12

Tytuł historii: Slam!, part 2
Data wydania: 23.08.2012 (USA)
Scenariusz: Joshua Hale Fialkov
Rysunki: Phil Hester
Okładka: Hester, Gapstur i Charalampidis
Kolor: Jim Charalampidis
Tusz: Eric Gapstur
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #13

Tytuł historii: Slam!, part 3
Data wydania: 30.08.2012 (USA)
Scenariusz: Joshua Hale Fialkov
Rysunki: Phil Hester
Okładka: Hester, Gapstur i Charalampidis
Kolor: Jim Charalampidis
Tusz: Eric Gapstur
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #14

Tytuł historii: Batman: The Movie
Data wydania: 06.09.2012 (USA)
Scenariusz: Andrew Dabb
Rysunki: Giorgio Pontrelli
Okładka: Jheremy Raapack, David Lopez i Santi Casas z Ikari Studio
Kolor: Antonio Fabela
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #15

Tytuł historii: Together
Data wydania: 13.09.2012 (USA)
Scenariusz: Jonathan Larsen
Rysunki: Tan Eng Huat
Okładka: Jheremy Raapack, David Lopez i Santi Casas z Ikari Studio
Kolor: David Lopez i Santi Casas z Ikari Studio
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 24

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #16

Tytuł historii: Gotham Spirit
Data wydania: 20.09.2012 (USA)
Scenariusz: Jeff Parker
Rysunki: Gabriel Hardman
Okładka: Guillem March
Kolor: Elizabeth Breitweiser
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 24

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #17

Tytuł historii: Dungeons and Dragons
Data wydania: 27.09.2012 (USA)
Scenariusz: Michael Avon Oeming
Rysunki: Michael Avon Oeming
Okładka: Guillem March
Kolor: Nick Filardi
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 24

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #18

Tytuł historii: Look Inside
Data wydania: 04.10.2012 (USA)
Scenariusz: Rob Williams
Rysunki: Juan Jose Ryp
Okładka: Guillem March
Kolor: David Lopez i Santi Casas
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 24

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #19

Tytuł historii: Haunted Arkham, Part 1
Data wydania: 11.10.2012 (USA)
Scenariusz: Joe Harris
Rysunki: Jason Masters
Okładka: Jason Masters
Kolor: Jim Charalampidis
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 24

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #20

Tytuł historii: Haunted Arkham, Part 2
Data wydania: 18.10.2012 (USA)
Scenariusz: Joe Harris
Rysunki: Jason Masters
Okładka: Jason Masters
Kolor: Jim Charalampidis
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 24

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #21

Tytuł historii: Haunted Arkham, Part 3
Data wydania: 25.10.2012 (USA)
Scenariusz: Joe Harris
Rysunki: Jason Masters
Okładka: Jason Masters
Kolor: Jim Charalampidis
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 24

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #22

Tytuł historii: Carved
Data wydania: 01.11.2012 (USA)
Scenariusz: Paul Tobin
Rysunki: Tradd Moore
Okładka: Tradd Moore i Randy Mayor
Kolor: Rex Lokus
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 24

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #23

Tytuł historii: Unnatural Selection, Part 1
Data wydania: 08.11.2012 (USA)
Scenariusz: Ricardo Sanchez
Rysunki: Sergio Sandoval
Okładka: Tradd Moore i Randy Mayor
Kolor: David Lopez i Santi Casas z Ikari Studio
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #24

Tytuł historii: Unnatural Selection, Part 2
Data wydania: 15.11.2012 (USA)
Scenariusz: Ricardo Sanchez
Rysunki: Sergio Sandoval
Okładka: Tradd Moore i Randy Mayor
Kolor: David Lopez i Santi Casas z Ikari Studio
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #25

Tytuł historii: Dreaming He is a Butterfly, Part 1
Data wydania: 22.11.2012 (USA)
Scenariusz: Christos N. Gage
Rysunki: Jheremy Raapack
Okładka: Jheremy Raapack i Wendy Broome
Kolor: Carrie Strachan
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #26

Tytuł historii: Dreaming He is a Butterfly, Part 2
Data wydania: 29.11.2012 (USA)
Scenariusz: Christos N. Gage
Rysunki: Jheremy Raapack
Okładka: Jheremy Raapack i Wendy Broome
Kolor: Carrie Strachan
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #27

Tytuł historii: Off the Menu, Part 1
Data wydania: 06.12.2012 (USA)
Scenariusz: David Tischman
Rysunki: Chris Sprouse
Okładka: Chris Sprouse
Kolor: Jim Charalampidis
Tusz: Karl Story
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #28

Tytuł historii: Off the Menu, Part 2
Data wydania: 13.12.2012 (USA)
Scenariusz: David Tischman
Rysunki: Chris Sprouse
Okładka: Chris Sprouse
Kolor: Jim Charalampidis
Tusz: Karl Story
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #29

Tytuł historii: Off the Menu, Part 3
Data wydania: 20.12.2012 (USA)
Scenariusz: David Tischman
Rysunki: Chris Sprouse
Okładka: Chris Sprouse
Kolor: Jim Charalampidis
Tusz: Karl Story
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Streszczenie i recenzja


LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #30

Tytuł historii: What Happened Was…, Part 1
Data wydania: 27.12.2012 (USA)
Scenariusz: Paul Jenkins
Rysunki: Omar Francia
Okładka: Greg Luzniak
Kolor: Rex Lokus
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Streszczenie i recenzja


Poprzednia Strona

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
8
godzin
2
3
minut
0
6
sekund
5
9

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293