Na stronach Maxim zamieszczono preview do “Batgirl Annual #1”.

Pierwsze spotkanie Batgirl i Catwoman w Nowym DCU!
Plus powrót rządnego zemsty Talona, którego Batgirl unieszkodliwiła podczas “Night of the Owls”!

“Batgirl Annual #1” trafi do sprzedaży w USA 31 października.

LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #20

Tytuł historii: Haunted Arkham, Part 2
Data wydania: 18.10.2012 (USA)
Scenariusz: Joe Harris
Rysunki: Jason Masters
Okładka: Jason Masters
Kolor: Jim Charalampidis
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 24

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Coś…, albo ktoś próbuje porozumieć z się z Batmanem za pomocą Maxie Zeusa. Z kim rozmawia Jokera?

Analizując nagrania z kamer bezpieczeństwa Bruce zauważa, że Maxie mruga przesyłając tym samym wiadomość kodem Morse’a, która brzmi “Grace”. Bohater nie ma czasu zastanowić się czemu taki schizofrenik jak Zeus miałby się posługiwać koderem Morse’a, bo nagle dziwny skrzek sprawia, że nietoperza w jaskini zaczynają wariować. Dopiero włączenie w Batmobilu jednego z urządzeń sonicznych, odstrasza. Ale kiedy wydaje się, że wszystko jest już pod kontrolą samochód sam zaczyna jechać z Batmanem w środku. Nie reaguje na żadnego komendy bohatera, awaryjna katapulta także nie działa.

Kiedy wreszcie udaje się katapultować, Batman widzi postać dziewczynki, a po chwili odkrywa, że został zabrany do opuszczonego obozowiska dzieci. Jak sięga okazuje wcześniej w tej placówce pracował Green. Została ona zamknięta po tym jak jedno dziecko zaginęło i nigdy nie zostało odnalezione. Batmanowi udaje się odnaleźć grób dziewczynki, Grace. Po tym odkryciu od razu kontaktuje się z Gordonem.
W międzyczasie Green szykuje się do odwiedzenia kolejnego pacjenta. Jednak ochrona nie pozwala mu otworzyć drzwi, najpierw oni wkraczają do akcji i odkrywają, że Joker powiesił się.

Autor: Q

Pierwsza cześć historii stwarzała jakieś perspektyw, druga pokazuje jaki kierunek postanowili odebrać twórcy. Tytuł „Nawiedzone Arkham” należy więc rozumieć chyba dosłownie, bo jak inaczej Batmobil zabrał by Batmana na miejsce zabójstwa dziewczynki? To by też tłumaczyło jak wcześniej Maxie oswobodził się z więzów. Śledztwo Batmana, jeśli można to tak określi, bo to raczej niezidentyfikowana siła zabrała go w odpowiednie miejsca, a i bez żadnego wysiłku zauważył fragment ziemi, który z daleka przypomina grób, nie jest zbyt wciągające, bohater po prostu niczym się tu specjalnym nie wykorzystuje. Tylko na początku miał okazję zobaczyć wiadomość nadaną kodem Morse’a. Rola złoczyńców takich jak Zeus i Joker też wydaje się zapuchnięta na drugi plan. Są to raczej tylko marionetki, ale trzeba przyznać, że końcówka związana z klaunem jest zaskakująca. Czyżby w tej historii miało jeszcze dojść do zaskakującego zwrotu akcji?

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

Zastanawialiście się kiedyś do którego superzłoczyńcy wam najbliżej? Do geniusza zła? Femme fatale?

Jest wiele rodzai łotrów, a żeby pomóc wam odkryć wasze nikczemne alter ega zespół szalonych naukowców z blogu DC Comics przygotował specjalny test.
Czytaj dalej

Magazyn poświęcony komiksom “Zeszyty Komiksowe” ogłosił nabór tekstów i komiksów do swojego 15 numeru, który będzie poświęcony Batmanowi. Na oficjalnej stronie możemy przeczytać następujące szczegóły:

Ogłaszamy nabór tekstów oraz komiksów do piętnastego numeru Zeszytów Komiksowych poświęconego Mrocznemu Rycerzowi z Gotham, Batmanowi! Wszystkich fanów, krytyków, naukowców zainteresowanych napisaniem tekstu o Człowieku Nietoperzu prosimy o zgłaszanie tematów w redakcji oraz bezpośrednio u Michała Chudolińskiego, który w pracach nad niniejszym numerem pełni gościnnie obowiązki redaktora prowadzącego.

Zapraszamy również wszystkich rysowników, dla których postać i losy Batmana (oraz innych bohaterów, znanych z jego przygód) stanowią przedmioty fascynacji oraz źródła inspiracji. Ostateczny termin nadsyłania tekstów to 10 grudnia 2012 r., na komiksy czekamy do końca stycznia 2013 roku. Wkrótce udostępnimy więcej szczegółów o planowanej zawartości piętnastego numeru Zeszytów Komiksowych – zaglądajcie na naszą stronę.

Od 27 do 28 października podczas poznańskich targów Hobby odbędzie się specjalna część atrakcji poświęcona komiksom. Wśród nich znajdują się dwie, które zainteresują fanów Batmana: 20-lecie “Batman: The Animated Series” oraz Retro gry z Batmanem. Serdecznie zapraszamy! Cały plan atrakcji znajdziecie tutaj, zaś wszelkie szczegóły na temat targów pod tym linkiem.

CATWOMAN #13

Tytuł historii: Burnt Offerings
Miesiąc wydania (okładka): Grudzień 2012 (USA)
W sprzedaży od: 17.10.2012 (USA)
Scenariusz: Ann Nocenti
Rysunki: Rafa Sandoval
Okładka: Greg Capullo i FCO Plascencia
Kolor:Tusz: Jordi Tarragona
Liternictwo: Carlos M. Mangual
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Przechadzając się po dachach na Catwoman jak grom z jasnego nieba nagle spada pluszowy miś na spadochronie. Selina od razu rozpoznaje, że jest to pluszak, który należał do jej przyjaciółki Loli i który zaginął po eksplozji w jej mieszkaniu. Jak się okazuje trafił w ręce Jokera, który ma swoje zamiary wobec Catwoman. Bohaterka nie wiedząc, kto z nią igra podąża za tajemniczą postacią i wpada wprost na wielką planszę do szachów, na której atakuje ją mechaniczny robot. Po chwili Selina orientuje się, że nie ściga łotra, ale swój własny cień.

Przykładowe StronyNastępnego dnia Gwen informuje Selinę, że pewien facet ma dla Catwoman lukratywną propozycję. Do spotkania dochodzi w klubie szachowym, w którym bohaterka jest przebrana w swój koci kostium, ale wszystko skrywa pod płaszczem z kapturem. Trip Windet zleca jej kradzież i przestawienie czarnej królowej. Przedstawia jej również cały plan posługując się terminologią szachową.

W nocy Selina nie może liczyć na spokojny sen, bo z nieznanych powodów atakuje ją robot Loli. Następnego dnia Catwoman bez problemów dociera do wielkiej figury szachowej i wykorzystując linę oraz swoją zwinność przenosi ją na inne pole. Szybko odkrywa, że zbicie białej królowej to nie tylko gra. W środku zamknięta jest bowiem dziewczynka, a co gorsza zaraz ma wybuchnąć bomba. Dziewczyna nie chce by ją ratowano, bo to pion ma zostać poświęcony. Catwoman udaje się uratować chłopca, ale nie ma pojęcia, w jaką grę się wplątała.

Autor: Q

Jak można się było spodziewać, jeśli mamy podane, że coś jest tylko wprowadzeniem do Death of the Family to śmiało można sobie odpuścić taki komiks. Chyba, że jesteśmy stałymi czytelnikami danej serii. Od czasu wprowadzenia New DCU postać Catwoman zachowuje się dziwacznie i plany wobec tej bohaterki obrane przez różnych twórców kompletnie mi nie pasują. Nie jest to bohaterka igrająca z Batmanem. Co prawda jest to złodziejka, ale z nieznanych powodów Ann Nocenti wprowadziła zmiany w originie bohaterski sugerując, że jest rosyjskiego pochodzenia. Zmiany te powodują, że bohaterka, która powinna być u szczytu popularności po sukcesie The Dark Knight Rises cały czas szuka swojego miejsca. Może przyciągnie to nowych czytelników, ale starych może zniechęcić.

Wrócimy jednak do samej historii. Nie wiele można o niej powiedzieć. Joker pozostaje w ukryciu, ale już sporo namieszał w życiu Catwoman. Tylko po co mieszać w jej życiu skoro sama dobrze to robi. Podejmuje się dziwacznego zadania przestawienia figury szachowej. Momentami historia wydaje się bardzo surrealistyczna, ale niestety nie jest to sen bohaterki, to rzeczywistość. Losy Catwoman praktycznie kompletnie przestały mnie interesować i niestety nie zapowiada się by coś w tej kwestii miało się zmienić. Numer na szczęście nie zawodzi pod względem graficznym. Rafa Sandoval potrafi ukazać kobiece walory Seliny, ale też nadmiernie nie epatuje jej seksualnością.

Ocena: 2 nietoperki

Autor: Q

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
7
godzin
1
6
minut
3
6
sekund
0
4

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293