"Batman: The Long Halloween" - okładkaJuż wiemy, co Mucha Comics wyda z Batmanem! Będą to pozycje długo wyczekiwane przez czytelników: “Batman: The Long Halloween” oraz jej kontynuacja – “Batman: Dark Victory“. Oba komiksy to cenione albumy autorstwa duetu Jeph Loeb (scenariusz) oraz Tim Sale (rysunki).

Premiera “Batman: The Long Halloween” planowana jest wstępnie na tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w październiku. Szczegóły dotyczące polskiego tytułu, dokładnej objętości i ceny należy spodziewać się w późniejszym terminie.

“Batman: The Long Halloween” opowiada o wczesnych latach działalności Batmana. Razem z Jamesem Gordonem z policji Gotham oraz prokuratorem Harveyem Dentem musi rozwiązać sprawę przestępcy zwanego Holidayem, który dokonuje morderstw w czasie świąt. Historia pokazuje także starcia mafijne oraz origin postaci Two-Face’a. Christopher Nolan wraz z bratem i Davidem Goyerem wykorzystał materiał z komiksu na rzecz fabuły “The Dark Knight”.

“Batman: Dark Victory” z kolei pokazuje początek współpracy Batmana oraz Robina w Gotham, gdzie Two-Face walczy o terytorium z mafią. W komiksie pojawia się także Hangman, seryjny morderca policjantów.

Trzeci komiks związany z Batmanem zostanie ogłoszony przez wydawcę za tydzień.

Źródło: Profil Mucha Comics w serwisie Facebook

Teen Titans Go!Podczas WonderCon 2013 zaprezentowano nowy klip promujący “Teen Titans Go!”. Nowy humorystyczny serial animowany zadebiutuje na antenie amerykańskiego Cartoon Network 23 kwietnia.
Czytaj dalej

LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #42

Tytuł historii: Without Sin, Part 1
Data wydania: 21.03.2013 (USA)
Scenariusz: Dan Mishkin
Rysunki: Tom Mandrake
Okładka: Tom Mandrake
Kolor: Wendy Broome
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 26

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Okaleczone ciało księdza zostaje znalezione na terenie budowy w Gotham City. Wszystkie tropy prowadzą podejrzenia Batmana na jednego z jego najbardziej oczywistych przeciwników, ale w Gotham City nie wszystko jest takie jak się wydaje. Legendarny rysownik Batmana Tom Mandrake i uznany scenarzysta Dan Mishkin (Amethyst, Blue Devil) powracają do Legends of the Dark Knight.

Harvey Dent ponownie spowiada się, ale jego sytuacja jest skomplikowana ze względu na Two-Face’a. Następnego dnia ciało księdza, którego odwiedził Dent zostaje znalezione na placu budowy. Pracę policji obserwuje Batman, ale jak tylko zostaje zauważony, funkcjonariusze zaczynają do niego strzelać.

Kiedy bohater ląduje obok bezdomnego, ten obawia się, że Nietoperz chce jego krwi, ale Batmana interesują tylko informacje. Mężczyzna nie widział co się stało, ale słyszał dwóch kłócących się mężczyzn, z których jeden powiedział „nie pozwolę Ci”, a następnie padł strzał.

Gazety od razu ogłaszają, że zabójcą księdza jest Two-Face. O ostatnich wydarzeniach rozmawiają też hierarchowie kościelni Gotham oraz przedstawicielka burmistrza, do których dołącza również Bruce Wayne. Jak się okazuje to na teranie należącym do jednej z jego firm doszło do morderstwa ojca Richtera. Jeden z obecnych księży nie należy jednak do fanów Wayne’a, uważa, że ten robi wszystko by trzymać się z dala od całej sprawy.

Później podczas spotkania z arcybiskupem ksiądz Tenney, który rozmawiał wcześniej z Wayne’em, zapewnia, że jeśli zabójstwo ojca Richtera miało coś wspólnego z finansami kościoła, to zrobi wszystko by chronić interesy kościoła.

Autor: Q

Początek 6-częściowej historii Without Sin jest naprawdę obiecujący. Nie liczy się tu akcja, czy jacyś łotrzy, ale sama intryga, w którą najwyraźniej zamieszani są kościelni hierarchowie i wielkie pieniądze. Na plus zasługuje także przedstawienie Batmana, który jest tu poniekąd wrogiem publicznym, którego wszyscy się boją. Czy bez pomocy kogoś takiego jak Gordon i przychylności mieszkańców Gotham City bohaterowi uda się rozwiązać sprawę zabójstwa ojca Richtera? Na pewno tak, ale nim do tego dojdzie, to przed nami jeszcze 5 numerów Legends of the Dark Knight, a po pierwszej części Without Sin można spodziewać się naprawdę bardzo dobrej i wciągającej historii.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

Warner Bros. Home Entertainment i DC Entertainment ogłosiły powstanie filmu dokumentalnego o największych superzłoczyńcach DC Comcis. “Necessary Evil: Villains of DC Comics” przeanalizuje ponad siedem dekad diabelskich działań złoczyńców znanych z kart komiksów, w tym przeciwników Batmana Jokera i Bane oraz arcy-wrogów Supermana Lexa Luthora i Darkseida. Swoimi opiniami podzielą się uznani komiksowi twórcy oraz aktorzy.

Narratorem całej historii będzie legendarny aktor, który nie raz wcielał się w role czarnych charakterów, Christopher Lee.

Produkcja dokumentu rozpocznie się w najbliższy weekend podczas WonderCon w Anaheim.

Źródło: Yahoo

"Young Justice: Invasion"Według SMGOtv reakcja fanów na zakończenie emisji “Young Justice” zmusiła Warner Bros. na ponowne przyjrzenie się całej sprawie. 11 kwietnia ma dojść do spotkania podczas którego osoby z SMGO, internetowej strony poświęconej ratowaniu świetnych produkcji przed zbyt wczesną kasacją, będą chciały otrzymać zgodę od WB Animation na sfinansowanie produkcji nowych odcinków “Young Justice” i “Green Lantern: The Animated Series” przy wykorzystaniu takich platform jak Kickstarter.

Źródło: CBM

Na swoim profilu na Facebooku Mucha Comics opublikowało kolejną wiadomość dotyczących planów wydawania komiksów z Batmanem.

Okazuje się, że choć Batman pojawia we wszystkich planowanych przez Muchę komiksach z DC, nie zawsze pojawia się on w ich tytule.

1364230728Wczoraj pojawił się pierwszy zwiastun gry MOBA “Infinite Crisis”, a dziś możemy przyjrzeć się różnego rodzaju zdjęciom. Jak się okazuje bohaterowie DC zostali przedstawieni w rożnych wersjach m.in. steampunkowej.

Na oficjalnej stronie już można się zapisywać na beta testy.
Czytaj dalej

Pojawił się nowy zwiastun gry “Injustice: Gods Among Us”, w którym pokazano jak prezentują Batman, Catwoman i Joker w skinach Arkham City.

Batman Inc. #9W serwisie Buzzfeed można już obejrzeć przykładowe strony z 9. numeru “Batman, Incorporated”, a także zapoznać się z wywiadem z Grantem Morrisonem, który opowiada o śmierci Robina.

Następstwa szokujących wydarzeń z poprzedniego numeru sprawiają, że Batman musi uciekać!
Czy Mroczny Rycerz jest mordercą?

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
7
godzin
1
4
minut
2
1
sekund
0
8

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293