alex_ross_superman_batman_posters

Podczas panelu Warner Bros. na tegorocznym ComiConie w San Diego Zack Snyder oficjalnie ogłosił powstanie kontynuacji “Man of Steel”. Podczas prezentacji Henry Lennox przeczytał fragment “The Dark Knight Returns” Franka Millera: “I want you to remember my hand at your throat. I want you to remember the one man who beat you.”

Snyder dodał: “nie adaptujemy [The Dark Knight Returns], ale jest to rzecz, która pomoże nam opowiedzieć tę historię”.

Następnie zaś potwierdzono, że będzie to wspólny film z udziałem Batmana i Supermana. Nie ujawniono żadnych szczegółów, ale zaprezentowano za to logo Batman/Superman (srebrne logo “Man of Steel” a za nim logo Batmana).
Czytaj dalej

Justice LeaguePo wcześniejszych doniesieniach na temat premiery “Superman & Batman” w 2015 pojawiają się kolejne przecieki na temat planów Warner Bros. W 2016 na ekrany kin ma wejść “Flash”, a rok później “Justice League”. Wygląda na to, że WB ma już konkretne plany wobec superbohaterów DC Comics, którzy przez najbliższe lata mogą na dobre zadomowić się na ekranach kin.

Oficjalne oświadczenie wobec planów Warner Bros. powinno pojawić się jeszcze dziś.

Źródło: The Hollywood Reporter

Batman/Superman #1Według Hero Complex kontynuacja “Man of Steel” będzie filmem w którym widzowie zobaczą działających razem Supermana i Batmana. Oczekuje się, że dziś podczas SDCC Warner Bros. wyda w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

“Superman & Batman”
miałby wejść na ekrany kin w 2015 roku. Ze reżyserię odpowiadać będzie Zack Snyder, a scenariusz przygotuje David S. Goyer. Być może produkcją zajmie się Christopher Nolan. W roli Supermana ponownie wystąpi Henry Cavill.

hunted_00

Tytuł odcinka: “HUNTED”
Pierwsza data emisji: 13 lipca 2013
Reżyseria: Sam Liu
Scenariusz: Mitch Watson
Twoja ocena:
GD Star Rating
loading...

Obsada:
Anthony Ruivivar
Sumalee Montano
JB Blanc
Kurtwood Smith
Brian George
Jeff BennettS
Udo Kier
Gary Anthony Williams
Batman/Bruce Wayne
Tatsu Yamashiro, prezenterka wiadomości
Alfred Pennyworth, batkomputer, rabuś #2
Porucznik James Gordon
Professor Pyg
Simon Stagg, rabuś #1
Mr. Toad
Michael Holt

Batman powstrzymuje dwóch mścicieli przed zrealizowaniem zemsty związanej z podejrzanym układem. Starzejący Alfred zatrudnia swojego zastępce: młodą strażniczkę o imieniu Katana.

Po zakończeniu Young Justice nie długo trzeba było czekać na kolejny serial animowany z Batmanem. Tym razem mamy do czynienia z produkcją, która wprowadza animacje z Batmanem na nową ścieżką. Do tej pory zawsze mogliśmy oglądać Nietoperza w tradycyjnej animacji. Były rzecz jasna różne podejścia wpisujące się w trendy, teraz na modzie jest CGI, otrzymaliśmy więc serial w całości stworzony przy użyciu animacji komputerowej. Wybór ten po zaprezentowaniu pierwszych zdjęć czy fragmentów nie spodobał się wszystkim fanom, zwłaszcza tym, którzy cały czas doskonale pamiętają Batman TAS. Do nowego rodzaju animacji trzeba się przyzwyczaić, ale chociaż jest ona znośna, to jednak cały czas zwłaszcza przy zbliżeniach twarzy bohaterów, czy nawet przy pokazywaniu zwykłych mebli widać pewną rodzaju sztuczność. Animacja CGI dobrze sprawdza przy tworzeniu postaci nie z realnego świata, dlatego dobór łotrów do pierwszego odcinka profesora Pyga i Mr. Toada pozwala przychylniej spojrzeć na animacje.

Skoro już mowa o złoczyńcach, to pod względem marketingowych wybór mniej znanych czy też rzadziej wykorzystywanych łotrów powinien przełożyć się na większą sprzedaż różnego rodzaju zabawek, bo figurek z takimi postaciami jak Anarky czy Mr. Toad za wiele nie było.

hunted_00

Pod względem fabuły pierwszy odcinek Beware the Batman prezentuje się momentami dość dobrze. Większość akcji rozgrywa się w nocy, dzięki czemu animacja tak nie drażni, czego nie można powiedzieć o scenach mających miejsce w dzień w Wayne Manor. Działania dwójki złoczyńców niestety nie porywają, bo zamiast stanowić realne zagrożenie są to bardziej postacie kuriozalne. Nie warto też analizować ich planu, bo tak naprawdę nic się pod ich działaniami głębszego nie kryje.

Na plus należy zaliczyć inne spojrzenie na Alfreda. Jest to prawdziwy twardziel, który nie zapomniał o latach swojej służby w MI6 i na dodatek odgrywa istotną rolę w całej fabule. Partnerować w akcji Batmanowi jednak nie będzie, ale jego relacje z Bruce’em mogą być interesujące. Biorąc pod uwagę przedstawienie poszczególnych postaci, to właśnie wierny lokaj najlepiej został nakreślony, czego niestety nie można powiedzieć o innych bohaterach. Być może w kolejnych odcinkach lepiej zostaną pokazane motywacje łotrów.

O pierwszym odcinku Beware the Batman można niewątpliwie powiedzieć, że ma w miarę mroczny klimat oraz pewien potencjał, który jak na razie nie został w pełni wykorzystany. Ekipa tworząca serial to jednak doświadczeni twórcy i być może jeszcze wszystkiego nie pokazali.

Osoby, którym serial nie odpowiada czy to ze względu na CGI czy fabułę powinny mieć na uwadze, że obecnie żywotność takich produkcja trwa kilka lat, tak więc pewnie za jakiś czas pojawi się nowy serial animowany z Batmanem, w którym ponownie zaprezentowane zostanie inne spojrzenie na bohatera Gotham City.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

CIEKAWOSTKI I UWAGI:

  • W komiksach Simon Stagg to bezwzględny biznesmen, najbardziej znany jako człowiek odpowiedzialny za zatrudnianie Rexa Masona do zbadania meteoru, który przekształcił Rexa w Metamorpho.
  • W DC Comics, Michael Holt cywilna tożsamość Mr. Terrifica, the “Man of a Thousand Talents”. Ma on 5 czarnych pasów w rożnych sztukach walki, ale w odcinku nie pokazuje żadnych swoich umiejętności.
  • Wypowiedź Bruce: “How Wind in the Willows of them”, to nawiązanie powieści Kennetha Grahame’a pt. “O czym szumią wierzby”. Książka w prosty i dowcipny sposób opisuje przygody antropomorficznych zwierząt: Kreta, Myszy, Ropucha, Borsuka i Wydry.

CYTATY:

Bruce: What’s wrong?
Alfred: It took you five moves to subdue me. It should only have taken you three. Your reaction to me at the foot of your bed was sloppy at best. If I hadn’t purposely…
Bruce: Do we need to do this now?

Bruce: We’ve had this conversation. Your job is to protect Bruce Wayne, not Batman.
Alfred: Are they not the same?
Bruce: No.

Mr. Toad: Boss! It’s the Bat Guy.
Professor Pyg: It’s Batman, Toad. Remember, respect our enemies.

Professor Pyg: I say, this isn’t Bruce Wayne. I believe you’ve sacked the butler.
Mr. Toad: I was sure that was Wayne.
Professor Pyg: I told you to get your eyes checked. Retinal deterioration is the number one cause of blindness in amphibians.
Justice League #1Szybka i krótka informacja prosto z Comic-conu w San Diego. W 2014 roku poza “Justice League: War”, nowymi animacjami z serii DC Universe Animated Original Movies będą “Son of Batman” oraz “Batman: Assault on Arkham“. Pierwsza z nich będzie adaptacją komiksu Granta Morrisona – “Batman and Son”.

Źródło: Oficjalny Twitter DC Comics

Batman w "The Dark Knight Rises"Według informacji podanych przez AICN opartych na podstawie korporacyjnego dokumentu jednej z firm współpracujących ze studiami filmowymi na rok 2015 Warner Bros. planuje wprowadzić na ekrany kin nie tylko filmową “Justice League” o której dużo się mówi od dłuższego czasu, oraz nowego “Batmana”.

Informacje te należy traktować wyłącznie jako plotki, ale być może jakieś oficjalne oświadczenie na temat planów Warner Bros. pojawi się na trwającym obecnie Comic-Conie w San Diego.

Bruce TimmPodczas Comic Conu w San Diego Bruce Timm, legendarny twórca animacji z Batmanem, zdradził, że pracuje nad czarno-białą krótkometrażówką z Batmanem, która zostanie pokazana w ramach bloku DC Nation. Ma to być produkcja w starym stylu przypominająca czasy Boba Kane’a.

Timm wsponmniał również, że ze wszystkich seriali animowanych chciałby kontynuacji “Batman Beyond”. Przyznał też, że pod względem różnego rodzaju produktów i zabawek serial ten był istną katastrofą, bo producentom zabawek nie podobał się jego projekty postaci.

Źródło:
CBM

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
8
godzin
2
3
minut
1
3
sekund
0
5

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293