DC Comics udostępniło na swoim koncie w serwisie YouTube film, który prezentuje fragmenty z fabularnego dodatku “Batman: Arkham Origins”. “Cold, Cold Heart” wprowadzi postać Mr. Freeza, nowy strój Batmana i wiele innych nowości związanych z walką z nowymi przeszkodami. Premiera dodatku nastąpi 22 kwietnia.

Holly HunterChociaż w oficjalnym komunikacie informującym o dołączeniu Holly Hunter do obsady “Batman vs. Superman” była informacje, że zagra ona postać stworzoną specjalnie na potrzeby filmu, to wcale tak być nie musi. Do Latino Review doszły plotki, że aktorka może wcielić się w dr Leslie Thompkins, albo inną postać, która będzie stanowić zastępstwo dla postaci Thompkins.

Źródło: Latino Review

BatmanStrangeDays_Still01Najnowszy odcinek DC All Access w całości został poświęcony Batmanowi. O swojej najnowszej produkcji, czyli krótkometrażówce “Batman: Strange Days”, której fragment zaprezentowano, opowiedział Bruce Timm.
Czytaj dalej

DETECTIVE COMICS #30

Tytuł historii: Icarus, Part 1
Miesiąc wydania (okładka): Czerwiec 2014 (USA)
W sprzedaży od: 03.04.2014 (USA)
Scenariusz: Brian Buccellato
Rysunki: Francis Manapul
Okładki: Francis Manapul; Herman Mejia
Kolor: Brian Buccellato
Liternictwo: Jared K. Fletcher
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Za sprawą Francisa Manapula i Briana Buccelato, którzy pracowali przy „Flashu”, „Detective Comics” obejmuje śmiały nowy kierunek! Batman jest na tropie nowej tajemnicy, związanej z nowym śmiertelnym narkotykiem, który ma trafić na ulice Gotham City.

W dzielnicy Chinatown Jonny, brat gangstera zwanego Squid, oprócz zaangażowania w nielegalne interesy wszedł w posiadanie narkotyku zwanego icarus. Sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, kiedy na miejscu zjawia się Batman. Bohater nie zwykł odpuszczać, dlatego rusza w pościg za Jonny’m, który zostaje zabrany przez przywódcę gangu motocyklistów Holtera. Mimo podjętych prób Batmanowi nie udaje się ich zatrzymać.

Bruce Wayne spotyka się na zawodach motocrossowych z Eleną Aguilą, której córka Anna jest jedną z uczestniczek. Chociaż nabrzeża Gotham są w rozpaczliwym stanie to Elena nakłania Bruce’a by ten nie wykorzystał tego terenu w komercyjnych celach, tylko przeznaczył je na miejsca dla potrzebujących.

Z planów Wayne Enterprises dotyczących nabrzeża nie jest zadowolony kongresman Sam Young, który uważa, że w mieście potrzeba nowych miejsc pracy. Gangster na którego usługach jest kongresman uważa jednak, że będzie w stanie wpłynąć na decyzję Wayne’a.

We wschodnich rejonach nabrzeży, Squid postanawia ukarać jednego ze swoich ludzi, który go zdradził. Karą jest zanurzenie w zbiorniku, gdzie czeka głodna ośmiornica.

Naprawiający w jaskini motor Damiana Bruce, który cały czas nie może poradzić sobie ze śmiercią syna, rozmawia z Alfredem na temat Eleny, która ma wielkie plany wobec Gotham. Wszystko się jednak zmienia, kiedy w rezydencji włącza się alarm. Gdy Wayne dociera na górę odkrywa, że rezydencja płonie a do środka wbiega Elena, która przedawkowała icarusa.

Autor: QZgodnie z oficjalnym opisem nowy duet twórców Francis Manapul i Brian Buccelato skierowali serię w zupełnie nowe rejony. Już po pierwszych stronach można się zachwycać warstwą wizualna, która jest olśniewająca. Jednak jak przyszyło na nową historię nie jest ona tak wciągająca jak być powinna. Pojawiają się nowe postacie, nowy przeciwnik. Praktycznie tylko Batman i Alfred są jednymi stałymi elementami. Niestety nie mamy możliwości bliższego poznania pozostałych bohaterów. Co prawda to dopiero pierwsza część historii Icarus, ale to co w niej otrzymaliśmy specjalnie mnie nie zachęciło.

O ile w poprzednich Bat-tytułach zawsze pojawiała się masa wzmianek odsyłających do poprzednich numerów, gdyby czytelnik miał najmniejsze wątpliwości o co chodzi, to tym razem, kiedy seria przechodzi w zupełnie nowe ręce nikt nie sugeruje, że warto zwrócić uwagę na 25. numer Flasha, w którym pojawił się narkotyk icarus. Kiedy więc takiego typu uwagi redaktora naczelnego przydałyby się, to ich brakuje.

Jednym z plusów numeru, który zwiastuje, że seria zmierza w dobrym kierunku, jest postawienie na intrygę bez udziału słynnych łotrów, jak się wydaje na chwilę obecną, ale na gangsterów, którzy rządzą miastem i politykami. Tym samym będzie okazja by Batman wykazał się detektywistycznymi umiejętnościami, czemu zdecydowanie sprzyja stylistyka wizualna.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Batman vs. Superman - fanartNa 6 maja 2016 w USA zostały zaplanowane premiery dwóch dużych filmów z komiksowymi superbohaterami. Tym samym jest możliwość, że w kinach dojdzie do bezpośredniego starcia pomiędzy “Batman vs. Superman” oraz 3-cią częścią “Kapitana Ameryki”. W wywiadzie dla Bloomberga do całej sprawy odniósł się przedstawiciel Warner Bros.

“Nie ma wiele sensu w tym by dwa duże superbohaterskie filmy wchodziły na ekrany kin w ten sam dzień, ale od dziś do 6 maja 2016 roku jest jeszcze dużo czasu”, powiedział Dan Fellman, prezes ds. dystrybucji krajowej Warner Bros. “Jednakże na chwilę obecną, nie rozważamy zmiany daty premiery Batman vs. Superman.”

Nikt od Disneya ani z Marvela nie udzielił komentarza w tej sprawie.

Źródło: Bloomberg

Na kanale YouTube wydawnictwa Egmont pojawiła się filmowa zapowiedź trzeciego tomu “Batmana” z Nowego DC Comics”. “Śmierć rodziny” to historia Scotta Snydera i Grega Capullo, w której po rocznej nieobecności powraca Joker. Spot reklamowy pojawi się także w kinach.

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
9
godzin
0
5
minut
5
6
sekund
5
3

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293