JUSTICE LEAGUE OF AMERICA #1

Tytuł historii: World’s Most Dangerous, Chapter One
Miesiąc wydania (okładka): Kwiecień 2013 (USA)
W sprzedaży od: 20.02.2013 (USA)
Scenariusz: Geoff Johns
Rysunki: David Finch
Okładka: David Finch
Kolor: Sonia Obock, Jeromy Cox
Tusz: David Finch
Liternictwo: Rob Leigh
Ilość stron: 33

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Dark Hunter ucieka przez las. Jest ranny, ledwo oddycha. Ścigają go Superman, Wonder Woman oraz Batman. Człowiek ze stali wystrzeliwuje w kierunku Huntera swoje promienie z oczu i robi to tak, by zabić. Jednak chybia, a w wyniku tego ataku jedna z gałęzi wbija się w bok Łowcy. Ostatkami sił uciekinier podnosi się i kontynuuje ucieczkę zostawiając za sobą ślady krwi.

Biuro A.R.G.U.S. Amanda Waller rozmawia ze Stevem Trevorem. Tematem spotkania jest utworzenie nowej drużyny super-ludzi pod dowództwem pułkownika Trevora. Waller argumentuje powstanie takiej drużyny tym, że na “zwykłą” Justice League nie można liczyć, gdyż “chowają” się 22 000 mil nad powierzchnią Ziemi oraz, że muszą mieć jakieś zabezpieczenie na wypadek gdyby JL zeszła na złą drogę. Początkowo niechętny Trevor jednak zgadza się objąć dowództwo nad drużyną, w skład której mają wchodzić: Hawkman – oficer policji z planety Thanagar, wysłany na Ziemię w celu ścigania międzyplanetarnych uciekinierów; Katana – zabójczyni z Tokyo, obecnie działająca na terenie Stanów Zjednoczonych; osiemnastoletni Cisco Ramon, pseudonim Vibe, “odkryty” podczas inwazji Darkseida na Ziemię kilka lat temu. Pułkownik Trevor słysząc o tych propozycjach członków ekipy stanowczo się nie zgadza na współpracę z takimi zabójcami jak Katana czy Hawkman, jednak Amanda Waller, sprytnie nim manipulując przekonuje Steve’a do zmiany zdania.

Ucieczka Dark Huntera trwa. Tracący coraz więcej krwi, majaczący w gorączce zaczyna się modlić do Boga aby ten pomógł mu wydostać się z lasu cały i zdrowy. Jednak, jak prosi Hunter, nie po to by spokojnie przeżył do końca swoich dni, lecz dlatego by ludzie którzy go ścigają zostali powstrzymani.

Kolejnymi członkami drużyny Trevora mają być: Stargirl – uwielbiana przez grupy nastolatków i Hollywood młoda superbohaterka będącą w posiadaniu kosmicznego kostura, który, jak twierdzi Waller, jest jedną z najpotężniejszych broni na naszej planecie; Martian Manhunter, nowy Green Lantern (Simon Baz) i zaproponowana przez Trevora – Catwoman, która wg niego, przyda się do ewentualnej konfrontacji z Batmanem. Waller, sądząc że już wszystko załatwione, wychodzi na inne spotkanie. Po jej wyjściu okazuję się, że Martian Manhunter cały czas lewitował niewidzialny pod sufitem przysłuchując się rozmowie. Krótka rozmowa Trevora z kosmitą owocuję chęcią marsjanina przyłączenia się do nowej drużyny. Jednocześnie ostrzega pułkownika, że jeśli okaże się, że A.R.G.U.S. ma wobec niego złe zamiary, “wymaże umysły” wszystkich w tym budynku łącznie ze Stevem. Nagle, Trevor zostaje wezwany do lecznicy, w której lekarze zajmują się ciężko rannym agentem. Wychodząc, pułkownik odwraca się jeszcze w kierunku marsjanina, jednak ten już zdążył zniknąć bez śladu. Na stole operacyjnym leży umierający Dark Hunter, którym okazał się być nie kto inny jak Oliver Quenn/Green Arrow – agent pułkownika Trevora. Lekarze zabraniają dowódcy niepokoić pacjenta, jednak ten, nie zważając na ryzyko musi pilnie rozmówić się z podwładnym. Z wypowiedzi Queena wynika, że przeniknął on do grupy tajnych super-terrorystów nazywających się Secret Society. Nie zdążył już nic więcej powiedzieć, kiedy widzimy jak na aparaturze medycznej zniknął odczyt tętna Oliviera.

Autor: Rado

Pierwsze numery każdej serii z reguły są niezłe. Nie inaczej jest w tym przypadku. Pierwszy numer nowej serii Geofa Johnsa jest nawet więcej niż niezły – jest bardzo dobry. Scenarzysta umiejętnie wciąga czytelnika w fabułę, buduje wyśmienite dialogi i scenki między postaciami. Johns wymyślił sobie nowy, intrygujący skład JLA. Takie postacie jak Catwoman lub Katana działające na pograniczu prawa lub nawet poza nim teoretycznie nie nadają się do składu mocno zorganizowanej drużyny. Jestem bardzo ciekawy jak będzie rozwijać się relacja pomiędzy bohaterami. Nie tylko “pozytywne” charaktery są dobrze rozpisane przez Johnsa. Amanda Waller, mimo że w nowym uniwersum zrzuciła parę kilo, to jej bezkompromisowość pozostała bez zmian. Nadal jest to oschła, manipulująca ludźmi, żadna władzy kobieta. Czytelnik czuje, że utworzenie nowego składu JLA nie było podyktowane chęcią obrony. Amandzie chodzi o coś więcej – dąży do konfrontacji swojego nowego zespołu z oryginalną Ligą. Umiejętnie wykorzystuje słabość pułkownika Trevora do Wonder Woman, na każdego członka JLA ma jakiegoś haka lub zachętę, dzięki czemu np. Katana godzi się na bycie członkiem grupy. Do tego dochodzi Marsjanin, który mam wrażenie jest inaczej pisany przez Johnsa niż to dawniej było z tą postacią. Nie jest już to potulny, “do rany przyłóż” zielony stworek. Czuć w nim teraz coś nienaturalnego i niepokojącego i nie dziwię się, że tak pisany, od drugiego numeru dostaję swój backup w postaci dodatkowej historii.

Rysunki Davida Fincha są niezłe, szczególnie w jego wykonaniu podoba mi się Manhunter, który wygląda jak żywcem wyjęty z jakiegoś horroru.

Podsumowując – pierwszy zeszyt jest znakomity. Historia wciąga, postacie intrygują. Johns umiejętnie przedstawia nową ekipę. Miejmy nadzieję, że taki poziom komiksu utrzyma się jak najdłużej. Może minusem odcinka jest to, że ażeby go w pełni docenić, powinno się znać komiks z równorzędnej serii Justice League. Nie jest to absolutnie konieczne, aczkolwiek jest parę nawiązań.

Ocena: 5,5 nietoperka

Autor: Rado

Kilka dni temu informowaliśmy o szczegółach eventu “Trinity War”, którego koniec w sierpniu ma przynieść sporo nowego w uniwersum DC.

Tajemnica owych konsekwencji została odkryta wraz z przeciekiem od jednego z dostawców komiksów w USA. Osoby, które chcą poznać szczegóły zapraszamy do rozwinięcia newsa.

Czytaj dalej


JUSTICE LEAGUE OF AMERICA #1

Tytuł historii: World’s Most Dangerous, Chapter One
Miesiąc wydania (okładka): Kwiecień 2013 (USA)
W sprzedaży od: 20.02.2013 (USA)
Scenariusz: Geoff Johns
Rysunki: David Finch
Okładka: David Finch
Kolor: Sonia Obock, Jeromy Cox
Tusz: David Finch
Liternictwo: Rob Leigh
Ilość stron: 33

Streszczenie i recenzja


JUSTICE LEAGUE OF AMERICA #2

Tytuł historii: World’s Most Dangerous, Chapter Two
Miesiąc wydania (okładka): Maj 2013 (USA)
W sprzedaży od: 20.03.2013 (USA)
Scenariusz: Geoff Johns, Matt Kindt
Rysunki: David Finch, Scott Clark
Okładki: David Finch, Juan Jose Ryp
Kolor: Sonia Obock
Tusz: David Finch
Liternictwo: Rob Leigh
Ilość stron: 40

Streszczenie i recenzja


JUSTICE LEAGUE OF AMERICA #3

Tytuły historii: World’s Most Dangerous, Chapter Three: The Forest and the Trees; Missing Pieces
Miesiąc wydania (okładka): Czerwiec 2013 (USA)
W sprzedaży od: 08.05.2013 (USA)
Scenariusz: Geoff Johns, Matt Kindt
Rysunki: David Finch, Richard Friend, Manuel Garcia, Dave Beaty
Okładki: David Finch, Juan Jose Ryp
Kolor: Sonia Oback, Jeff Chang
Liternictwo: Rob Leigh
Ilość stron: 40

Streszczenie i recenzja


Poprzednia Strona

W sieci pojawiły się kolejne screenshoty ze wczoraj zapowiedzianej produkcji “Batman: Arkham Origins”. Wśród nowego materiału znajdują się również concept arty.

Ponadto, szef Rocksteady i twórca poprzednich części gier, Sefton Hill wypowiedział się na temat studia, które przejęło rolę w tworzeniu kolejnej części sagi:

Rocksteady jest podekscytowane tym, że WB Games Montreal zajmuje się tworzeniem prequelu do serii Batman: Arkham. Jesteśmy pewni, że ten utalentowany zespół stworzy niesamowite doświadczenie związane z początkami uniwersum Arkhamm.

Źródła: XBOX 360 – The Official Magazine, IGN

New Teen Titans23 kwietnia na antenie amerykańskiego Cartoon Network zadebiutuje serial animowany “Teen Titans Go!”. W sieci pojawiła się już czołówka nowej produkcji, na potrzeby potrzeby której DJ Mix Master zmodyfikował motyw przewodni znany “Teen Titans”.
Czytaj dalej

523382_564286593603837_1226773240_nW sieci właśnie wystartowała oficjalna strona “Batman: Arkham Origins”. Znajdziecie ją pod tym linkiem. Jak na razie nie znajdziemy na niej zbyt dużo informacji, poza oficjalnym opisem tytułu, który prezentuje się następująco:

“Batman: Arkham Origins” przedstawia rozbudowane Gotham City oraz wprowadza oryginalną historię, która toczy się kilka lat przed wydarzeniami pokazanymi w “Batman: Arkham Asylum” i “Batman: Arkham City”. Gra pokazuje młodego, niezdefiniowanego Batmana dążącego do tego, by stać się Mrocznym Rycerzem w okresie zanim wielcy przestępcy i zabójcy Gotham City zyskali siłę i sławę. W trakcie rozwijającej się historii bądź świadkiem formowania się tożsamości i kluczowych związków między postaciami.

| O GRZE | GALERIA | MEDIA |


BATMAN: ARKHAM ORIGINS – Game Informer Coverage

Czas: 1:53 min.
Dodano: 09.04.2013


BATMAN: ARKHAM ORIGINS – Trailer

Czas: 4:52 min.
Dodano: 20.05.2013


[cvg-gallery galleryId=’1′ mode=’showcase’ limit=” /]

| O GRZE | GALERIA | MEDIA |


| O GRZE | RECENZJE | GALERIA | MEDIA | SOLUCJE | TIPS&TRICKS | ARTYKUŁY | PLATFORMA |


BATMAN: ARKHAM ORIGINS

Rok produkcji: 2013
Cena: 149,99 zł
Platforma: PC
Gatunek: Akcja
Multiplater: Tak
Producent: Warner Bros. Games Montreal
Dystrybutor PL: Cenega Polska
Strona oficjalna: BatmanArkhamOrigins.com
Premiera: 25 października 2013

Batman: Arkham Origins cofa fabułę gry o kilka lat przed wydarzenia znane z wielokrotnie nagradzanych Batman: Arkham Asylum i Batman: Arkham City, a także znacznie rozszerza świat gry. Akcja rozgrywa się w mieście, w którym nie doszło jeszcze do kulminacyjnego wzrostu przestępczości. Młody, nieukształtowany jeszcze Batman staje u progu kariery pogromcy kryminalistów, która ostatecznie zdefiniuje go jako Mrocznego Rycerza. W czasie postępu gry bohater po raz pierwszy spotka wiele ważnych postaci, z którymi zawiąże decydujące relacje…

Cechy gry:

  • Nowy rozdział w historii Arkham, którego akcja rozgrywa się 5-7 lat przed wydarzeniami znanymi z Arkham Asylum.
  • Batman i Joker spotykają się po raz pierwszy; zawiązuje się przymierze pomiędzy Batmanem a komisarzem Gordonem.
  • Obszar do eksploracji jest dużo większy niż w Batman Arkham City z nieodkrytymi wcześniej miejscami Arkham.
  • Po raz pierwszy w serii tryb gry wieloosobowej na PC, PS3 oraz Xbox 360, stworzony przez weteranów rynku – studio Splash Damage.
  • Nowi przeciwnicy, gadżety, wyzwania i misje poboczne!

OSTATNIE NEWSY:

W internecie pojawiło się sporo nowych informacji o “Batman: Arkham Origins” oraz “Batman: Arkham Origins Blackgate”. Wszystkie pochodzą z majowego numeru “GameInformer”, którego premiera z pewnością przyniesie nam dużo więcej nowych wieści. Poniżej także galeria nowych screenów, a w rozwinięciu czekają na was informacje.


Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
7
godzin
1
7
minut
2
6
sekund
5
5

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293