DETECTIVE COMICS #23.1

Tytuł historii: The Green Kingdom
Miesiąc wydania (okładka): Listopad 2013 (USA)
Data wydania: 04.09.2013 (USA)
Scenariusz: Derek Fridolfs
Rysunki: Javier Pina
Okładka: Jay Fabok, Nathan Fairbairn
Kolor: John Kalisz
Liternictwo: Taylor Esposito
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Zbyt długo Poison Ivy pogrywała z męskimi sercami i była pionkiem w ich grach – nigdy więcej! Teraz kiedy nie ma Batmana, urośnie w siłę natury, jakiej jeszcze Gotham City nie widziało.

Poison Ivy w pełni korzysta z faktu, że w Gotham City nie ma prądu oraz Batmana. Kiedy jednak na swojej drodze zauważa mężczyznę ścigającego w parku kobietę oraz skrytą w krzakach małą dziewczynkę przypomina sobie swoje własne dzieciństwo.

Jako dziecko Pamela ze względu na swoją chorobę skóry nie mogła zbyt długo przybywać na świeżym powietrzu, a co gorsza jej rodzicom się nie układało. Matka często była bita przez męża. Ten zawsze jednak ją przepraszał i wręczał jej kwiaty. Jednak pewnego dnia przesadził i zabił swoją żonę a jej ciało zakopał w ogródku. Wkrótce po tym został aresztowany.

Wspomnienia sprawiają, że Poison Ivy nie pozwala by i tym razem jakiś mężczyzna skrzywdził swoją rodzinę. Następnie zajmuje się osobami, które zaprószyły ogień w parku.

Podczas studiów Pamela po raz pierwszy poznała siłę feromonów. Produkowała pigułki, którymi handlowała na terenie kampusu, ale wkrótce została aresztowana. Sytuacja wydawała się beznadzieja, ale dzięki swoim kobiecym wdziękom przekonała dziekana, że jest dobrą studentką zasługującą na dyplom.

Kolejnym przełomowym momentem w życiu Pameli były odwiedziny u ojca w więzieniu. Nie rozmawiali ze sobą, aż do czasu, gdy Pamela rzuciła się na niego i go powałowa. Ze względu na zakaz kontaktów fizycznych od razu odsunięto jej ojca, który zmarł następnego dnia w swojej celi.

Podążając przez Gotham City Poison Ivy cały czas wyrównuje rachunki z przedstawicielami instytucji, którzy kiedyś wyrządzili jej krzywdę, aż wreszcie dociera do budynku Wayne Enterprises, który następnie wysadza w powietrze

Po skończeniu studiów Pamela rozpoczęła staż w Kane Chemicals, będącym jednym z oddziałów Wayne Enterprises. Wykorzystując feromony nakłoniła Wayne’a do spotkania podczas, którego przedstawiła mu swój pomysł na biznes wykorzystujący właściwości feromonów, dzięki którym można by było nakłonić ludzi do zakupów danych produktów. Względy moralne sprawił, że Wayne odrzucił ten pomysł i zakończył też współpracę z panną Isley, która ze względu na podpisaną umowę nie mogła wykorzystać swoich badań przeprowadzonych w Wayne Enterprises. Podczas próby zabrania swoich notek Pamela została powstrzyma przez ochronę a część chemikaliów wylała się na nią.

Teraz wykorzystując sprzyjające okoliczności Poison Ivy wreszcie zmienia Gotham City w swoje zielone królestwo.

Autor: Q


W porównaniu z Batman 23.1 historia z początkami Poison Ivy jest naprawdę dobra. Nie powinniśmy jednak zrównywać poziomu do tak słabych opowieści jak ta z Jokerem. The Green Kingdom to poprawna historia z dobrymi rysunkami. Jednak oprócz wzmianki dotyczących dzieciństwa Pameli nic odkrywczego tu nie ma. Wszystko jest przewidywalne i wtórne. Ile to razy mieliśmy już jakieś wypadki w dużych w firmach i mściwych pracowników, nie wspominając już o nieszczęśliwym dzieciństwie przyszłych łotrów? Czy naprawdę twórców nie stać na coś oryginalniejszego? I jaki jest sens w zmienianiu originów? Czy jeśli za kilka, kilkanaście lat DC znowu zrobi jakiś reset uniwersum, to poznamy jeszcze inną wersję narodzin Poison Ivy?

Do Detective Comics 23.1 najlepiej pasuje słowa przeciętny, bo chociaż warstwa graficzna stoi na wysokim poziomie i do razu przykuwa uwagę czytelników, to sama historia ma już swoje lepsze i gorsze momenty. Mając na uwadze co w przypadku takich wydarzeń jak Villains Month zazwyczaj serwują nam twórcy, to historia z Poison Ivy nie jest wcale taka zła, mimo, że nie do końca widzę sens na takie modyfikacje originów znanych złoczyńców.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

80wr78w989rw97rw98r90Do sieci trafiło kolejne zdjęcie z filmu animowanego “Justice League: War”. Tym razem mamy okazję przyjrzeć się przeciwnikowi bohaterów Darkseidowi, któremu głosu użyczy Steve Blum.

Animacja zostanie oparta na historii Geoffa Johnsa i Jima Lee przedstawionej w pierwszych 6 zeszytach serii “Justice League” z New 52 (polska edycja wydania zbiorczego tego komiksu pod tytułem “Liga Sprawiedliwości. Tom 1: Początek” już w sprzedaży). Film wyreżyseruje Jay Oliva, a scenariuszem będącym adaptacją historii Geoffa Johnsa zajmie się Heath Corson.

Źródło: CBM

BATMAN #23.3: THE PENGUINNa stronach MTV zamieszczono już przykładowe strony do “Batman 23.3”.

BATMAN #23.3: THE PENGUIN
Scenariusz FRANK TIERI
Rysunki CHRISTIAN DUCE
Okładka 3D JASON FABOK
W sprzedaży od 18 września • 32 pg, FC, $3.99 US • RATED T
Śledź ostatnie dążenie Pingwina do zdobycia władzy, gdy ten przygotowuje się do osłabienia jednego z najsilniejszych polityków w Gotham City. Co ten kryminalny geniusz zamierza?

Na oficjalnej stronie DC Comics można obejrzeć przykładowe arty z “Forever Evil: Arkham War #1”.

Można już obejrzeć klipy i zdjęcia z nowego odcinka serialu “Beware the Batman” pt. “Allies”.

Tobias Whale to najpotężniejszy gangster w Gotham City, i po latach starania się Batman właśnie zdobył dowody, które pozwolą go zamknąć. Ale Whale nie zamierza poddawać się bez walki. Jego adwokat przekazuje porucznikowi Gordonowi, żeby ten uwolnił Whale’a, albo jego córka zostanie porwana i przetrzymywana w “The Cauldron”, najniebezpieczniejszej części Gotham. Nawet gliniarze boją się tego miejsca, ale nie Batman. Z pomocą Alfreda i Katany, przeprowadza nalot na Cauldron, które jest zamieszkane przez przerażającą grupę zbirów zwanych “Duchy”. Jak się okazuje Duchy nie są najgroźniejszym zagrożeniem. Barbara Gordon chroniona jest przez niebezpieczną osobę z płonącą głową, która nazywa siebie Phosphorous Rex.
Czytaj dalej

bs_logoPodczas spotkania z inwestorami CEO Warner Bros. Kevin Tsujihara powiedział, że wkrótce należy się spodziewać kolejnych ogłoszeń dotyczących superbohaterskich produkcji opartych na komiksach DC. Dodał również, że Ben Affleck to idealny wybór do roli Batmana.

“Ben jest idealny do wizji jaką Zack ma wobec tej postaci. Fakt, że internauci z taką pasją zareagowali jest pewnego rodzaju świadectwem jak bardzo ludzie kochają tego bohatera”, powiedział Kevin Tsujihara. Dodał także, że Batman będzie, “zmęczony i trochę wyczerpany oraz zaprawiony w boju”.

Źródło: The Hollywood Reporter

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
7
godzin
1
4
minut
2
7
sekund
2
7

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293