Forum

Już wkrótce
  • "Suicide Squad Isekai" 1x07 na Max - 25 lip 2024,
  • "Nightwing: Rycerz w Bludhaven" (WKDCBiZ) - 31 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x08 na Max - 01 sie 2024,
  • "Batman: Caped Crusader" w Prime Video - 01 sie 2024,
DETECTIVE COMICS #23.1

Tytuł historii: The Green Kingdom
Miesiąc wydania (okładka): Listopad 2013 (USA)
Data wydania: 04.09.2013 (USA)
Scenariusz: Derek Fridolfs
Rysunki: Javier Pina
Okładka: Jay Fabok, Nathan Fairbairn
Kolor: John Kalisz
Liternictwo: Taylor Esposito
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Zbyt długo Poison Ivy pogrywała z męskimi sercami i była pionkiem w ich grach – nigdy więcej! Teraz kiedy nie ma Batmana, urośnie w siłę natury, jakiej jeszcze Gotham City nie widziało.

Poison Ivy w pełni korzysta z faktu, że w Gotham City nie ma prądu oraz Batmana. Kiedy jednak na swojej drodze zauważa mężczyznę ścigającego w parku kobietę oraz skrytą w krzakach małą dziewczynkę przypomina sobie swoje własne dzieciństwo.

Jako dziecko Pamela ze względu na swoją chorobę skóry nie mogła zbyt długo przybywać na świeżym powietrzu, a co gorsza jej rodzicom się nie układało. Matka często była bita przez męża. Ten zawsze jednak ją przepraszał i wręczał jej kwiaty. Jednak pewnego dnia przesadził i zabił swoją żonę a jej ciało zakopał w ogródku. Wkrótce po tym został aresztowany.

Wspomnienia sprawiają, że Poison Ivy nie pozwala by i tym razem jakiś mężczyzna skrzywdził swoją rodzinę. Następnie zajmuje się osobami, które zaprószyły ogień w parku.

Podczas studiów Pamela po raz pierwszy poznała siłę feromonów. Produkowała pigułki, którymi handlowała na terenie kampusu, ale wkrótce została aresztowana. Sytuacja wydawała się beznadzieja, ale dzięki swoim kobiecym wdziękom przekonała dziekana, że jest dobrą studentką zasługującą na dyplom.

Kolejnym przełomowym momentem w życiu Pameli były odwiedziny u ojca w więzieniu. Nie rozmawiali ze sobą, aż do czasu, gdy Pamela rzuciła się na niego i go powałowa. Ze względu na zakaz kontaktów fizycznych od razu odsunięto jej ojca, który zmarł następnego dnia w swojej celi.

Podążając przez Gotham City Poison Ivy cały czas wyrównuje rachunki z przedstawicielami instytucji, którzy kiedyś wyrządzili jej krzywdę, aż wreszcie dociera do budynku Wayne Enterprises, który następnie wysadza w powietrze

Po skończeniu studiów Pamela rozpoczęła staż w Kane Chemicals, będącym jednym z oddziałów Wayne Enterprises. Wykorzystując feromony nakłoniła Wayne’a do spotkania podczas, którego przedstawiła mu swój pomysł na biznes wykorzystujący właściwości feromonów, dzięki którym można by było nakłonić ludzi do zakupów danych produktów. Względy moralne sprawił, że Wayne odrzucił ten pomysł i zakończył też współpracę z panną Isley, która ze względu na podpisaną umowę nie mogła wykorzystać swoich badań przeprowadzonych w Wayne Enterprises. Podczas próby zabrania swoich notek Pamela została powstrzyma przez ochronę a część chemikaliów wylała się na nią.

Teraz wykorzystując sprzyjające okoliczności Poison Ivy wreszcie zmienia Gotham City w swoje zielone królestwo.

Autor: Q


W porównaniu z Batman 23.1 historia z początkami Poison Ivy jest naprawdę dobra. Nie powinniśmy jednak zrównywać poziomu do tak słabych opowieści jak ta z Jokerem. The Green Kingdom to poprawna historia z dobrymi rysunkami. Jednak oprócz wzmianki dotyczących dzieciństwa Pameli nic odkrywczego tu nie ma. Wszystko jest przewidywalne i wtórne. Ile to razy mieliśmy już jakieś wypadki w dużych w firmach i mściwych pracowników, nie wspominając już o nieszczęśliwym dzieciństwie przyszłych łotrów? Czy naprawdę twórców nie stać na coś oryginalniejszego? I jaki jest sens w zmienianiu originów? Czy jeśli za kilka, kilkanaście lat DC znowu zrobi jakiś reset uniwersum, to poznamy jeszcze inną wersję narodzin Poison Ivy?

Do Detective Comics 23.1 najlepiej pasuje słowa przeciętny, bo chociaż warstwa graficzna stoi na wysokim poziomie i do razu przykuwa uwagę czytelników, to sama historia ma już swoje lepsze i gorsze momenty. Mając na uwadze co w przypadku takich wydarzeń jak Villains Month zazwyczaj serwują nam twórcy, to historia z Poison Ivy nie jest wcale taka zła, mimo, że nie do końca widzę sens na takie modyfikacje originów znanych złoczyńców.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

za
dni
0
7
godzin
2
2
minut
1
5
sekund
0
4


za
dni
7
1
godzin
2
2
minut
1
5
sekund
0
4

Kalendarium

Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki