DETECTIVE COMICS #23

Tytuły historii: Bat and Mouse; Marital Abbys
Miesiąc wydania (okładka): Październik 2013 (USA)
W sprzedaży od: 07.08.2012 (USA)
Scenariusz: John Layman
Rysunki: Jason Fabok; Andy Clarke
Okładka: Jason Fabok i Emilio Lopez
Kolor: Blond
Liternictwo: Jared K. Fletcher; Dezi Sienty
Ilość stron: 40

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Alfred jest zmuszony zmierzyć się z Anty-Batmanem zwanym Wrath! Dbając o Batmana przez te wszystkie lata nauczyły Alfreda kilku sztuczek, ale czy to wystarczy?

“Bat and Mouse”

Scenariusz: John Layman
Rysunki: Jason Fabok
Kolor: Blond
Liternictwo: Jared K. Fletcher

Trzy lata wcześniej. Batman w zimowy wieczór złapał włamywacza, Clyde’a Andresona. Dał mu wtedy radę by ten znalazł inne zastosowanie swoich umiejętności. Trzy dni temu jego rozgniecione ciało zostało znaleziono na chodniku i tym samym Batman dowidział, że ten został Scornem, zabójcą policjantów.

Anderson nie winił jednak Batmana za to że trafił do więzienia, ale policjantów, którym nie raz udało się go schwytać. Po wielu apelacjach jego adwokatowi udało się złagodzić jego wyrok i tak Clyde trafił do programu E.D. Caldwella dla byłych więźniów.

Walcząc z Wrathem Batman jest pewien, że ma do czynienia z Caldwellem, zabójcą gliniarzy. Pierwsze starcie wygrywa jednak złoczyńca który docenia technologię z której korzysta Nietoperz i unieruchamia go napięciem o mocy 60,000 wat.

Po tej porażce Bruce postanawia zastosować inny plan, bardziej ekstremalny. Ponownie rozważa propozycję sprzedaży Wayne Enterprises. Spotkanie z Caldwellem, którego wcześniej odwiedził Harvey Bullock i podziękował mu za sprzęt, który ten dostarcza policji, Bruce chce wykorzystać jako pretekst by Alfred mógł dostać się sieci komputerowej Caldwell Tower.

Negocjacje nie toczą się na sali konferencyjnej, ale na macie do walk na której Clyde i Bruce trenując mogą omówić ważne kwestia. Caldwell nie jest zainteresowany całą firmą Wayne’a, ale tylko działem, który zajmuje się sprzętem Batmana, który chciałby produkować na masową skalę.

Podczas sparingu dwójki biznesmenów Alfredowi udaje się uzyskać potwierdzenie, że Caldwell jest Wrathem, odkrywa też, że ten zgromadził arsenał na istną wojnę. Tuż po przekazaniu tych informacji wierny lokaj zostaje zaskoczony przez Wratha, który następnie rozkazuje swojej pracownicy zająć się Wayne’em. Bruce nie daje się jednak zaskoczyć, ale teraz będzie go czekać starcie z Wrathem, w którego rękach jest Alfred.

Autor: Q

“Marital Abbys”

Scenariusz: John Layman
Rysunki: Andy Clarke
Kolor: Blond
Liternictwo: Dezi Sienty

Francine jeszcze jako pana Lee podjęła się wypełnienia zadania zaleconego przez swojego pracodawcę E.D. Caldwella. Miała zbliżyć się do Kirka Langstroma i zdobyć formułę serum nad którym ten pracował. Swoją misję wypełniała doskonale, udawała idealną żonę i wspierała męża, kiedy ten jej potrzebował. Sprawiała, że Kirk szczęśliwy, dzięki czemu mógł pracować nad swoim serum, które miało pomóc dzieciom. Jednak prawdziwym celem dla którego firma Caldwella zdecydowała się na finansowanie jego badań, była chęć wykorzystania Man-Batowego serum jako broni.

Nie wszystko poszło jednak zgodnie z planem Francine, która po zakończeniu zadania miała zostać bardzo bogatą wdową. Kirk zastosował na sobie formułę serum i wtedy i Francie została zmuszono zrobić to samo, nie przewidziała jednak, że wykorzystanie nieodpowiedniego gatunku nietoperza przyniesie aż takie złe skutki. Kiedy zostaje zdemaskowana przez swojego męża, który co prawda nie wie jeszcze o jej powiązaniach z Caldwellem, przemienia się w Man-Bata. Chociaż jest silniejsza od Kirka w formie Man-Bata to go nie zabija, odlatuje ciesząc się wolnością.

Autor: Q

Historia Bat and Mouse jest całkiem dobra, ale ma niestety kilka irytujących momentów. Wprowadzenie Batman Inc. i bezpośrednie powiązanie Batmana z Wayne’em to cały czas według mnie jedna z największych głupot jaką wyrządzono Mrocznemu Rycerzowi. Teraz każdy chcąc zdobyć technologie Batmana, wie gdzie szukać do niej dojścia. Na niebezpieczeństwa narażone są też osoby bliskie Bruce’owi. Przez takie motywy nawet interesująco rozwijająca się fabuła, w której Bruce Wayne ma okazję się wykazać i wprowadzić trochę mniej Batmanowych strategii działania, nie jest odbierana tak jak powinna.

Większe wrażenie robi dodatkowa historia. O ile początkowo wydaje się, że twórcy czyniąc z Francine pracowniczkę Caldwella przesadzają, to przy takim obrocie wiele spraw nabiera sensu. Fakt, że żonie Kirka udało się przygotować alibi dla niego, które przedstawiła policji już w żadnym stopniu nie dziwi. Na dodatek całość w bardzo udany sposób zazębia się z główną historią, a tego pewnie większość czytelników się nie spodziewała.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

już za:
dni
4
1
godzin
0
3
minut
1
9
sekund
2
5

Sonda

Twoja reakcja na kostium Batgirl?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

fjev_newuaqgn01 the-batman-poster_5 fjedsmcxeag7nw1 fjedq3fxoamzvrq VENGEANCE VENGEANCE