Forum

Już wkrótce
  • Kryzys na Nieskończonych Ziemiach, Tom 1 (WKKDC BiZ) - 06 lip 2022,
  • Dceased. Martwa planeta - 13 lip 2022,
  • Batman Knightfall: Upadek Mrocznego Rycerza. Tom 2 - 27 lip 2022,
  • Liga Sprawiedliwości. Wieczna zima - 27 lip 2022,

Zakończenie “The Dark Knight Rises” jest tematem licznych dyskusji, głównie z powodu odkrycia dotyczącej postaci granej przez Josepha Gordon-Levitta. Aktor uważa jednak, że Nolan w znakomity sposób zakończył swoją trylogię i nie wierzy by postać Johna Blake’a miała pojawić się w ewentualnym spin-offie.

Joseph Gordon-Levitt zdradził również, że na planie nie było także żadnych rozmów, czy jeśli historia miałaby będzie kontynuowana z jego udziałem, to czy POKAŻ SPOILER

Źródło: MTV

Serwis The World’s Finest otrzymał od Warner Home Video nowe zdjęcie z “Batman: The Dark Knight Returns, part 1”. Tym razem fani mogą dokładnie przyjrzeć się jak w adaptacji powieści graficznej Franka Millera prezentować się będzie Bat-sygnał.

“Batman: The Dark Knight Returns, Part One” trafi do sprzedaży w USA już 25 września.
Czytaj dalej

Obsada serialu telewizyjnego “Arrow” stale się powiększa i co raz dowiadujemy się, że w nowej produkcji CW pojawią się bohaterowie znani z komiksów DC Comics, w tym także ci działający głównie w Gotham City. Entertainment Weekly dowiedział się, że w 6 odcinku serialu zadebiutuje Huntress, czyli Helena Bertinelli, w którą wcieli się Australijka aktorka Jessica De Gouw.

Według oficjalnego serialowego opisu, Helena będzie chciała zniszczyć kryminalne imperium swojego ojca, ale ślepa pogoń za zemstą sprawi, że na jej drodze pojawi się Green Arrow. Twórcy planują też wątek romantyczny dla Heleny i Olivera Queena.

Przypominamy, że jeszcze tylko do niedzieli, 26 sierpnia, do godziny 23:59 można wziąć udział w naszym najnowszym konkursie. Trzeba tylko odpowiedzieć na 100 pytań, o różnym stopniu trudności, dotyczących Batmana.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:
I – miejsce – komiks Powrót Mrocznego Rycerza oraz pakiet filmów Mroczny Rycerz/Batman:Początek (4 DVD)
II – miejsce komiks Batman – najlepsze opowieści oraz film Liga Sprawiedliwych: Zagłada na DVD
III – miejsce – komiks Batman: Nawiedzony Rycerz

SZCZEGÓŁY KONKURSU >>>

LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #11

Tytuł historii: Slam!, part 1
Data wydania: 16.08.2012 (USA)
Scenariusz: Joshua Hale Fialkov
Rysunki: Phil Hester
Okładka: Hester, Gapstur i Charalampidis
Kolor: Jim Charalampidis
Tusz: Eric Gapstur
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Prywatny detektyw z Gotham Slam Bradley znalazł się w dość kłopotliwej sytuacji… pomiędzy gangiem Black Mask, GCPD i Batmanem – czy może być jeszcze gorzej?

Prywatny detektyw Slam Bradley nie cierni swojej pracy, ale wie, że w niczym innym by się nie sprawdził. Kiedyś pomagał ludziom, kiedy przez ponad 20 lat pracował w policji, nim w mieście pojawili się pajace w różnych przebraniach. Teraz dla swojej klientki obserwuje zdradzającego męża, który kłuci się z kochanką. Sprawy przyjmują jednak nieoczekiwany obrót, kiedy mężczyzna zaczyna bić kobietę. Slam, który przez całe życie był dobrym gliną, postanawia interweniować. Niesyty dostaje się za późno do pokoju. Nie pozostaje mu nic innego jak zadzwonić na policję. Na miejscu zostawia również kartę pamięci z aparatu, którym zrobił zdjęcia uwieczniające zbrodnie, rezygnując tym samym z wynagrodzenia od swojej klientki.

Wieczorem oglądając wiadomości Bradley jest zaskoczony słysząc, że policja go szuka. Po chwili do jego mieszkania przez okno wskakuje Batman. Wszystkie dowody znalezione na miejscu zbrodni wskazują Slama, nie znaleziono, bowiem karty pamięci, którą zostawił. Były policjant nie ma jednak zamiaru dać się zatrzymać. Wyskakuje przez okno wprost do zapełnionego kosza na śmieci. Kiedy Batman ma już go dorwać otrzymuje informacje o pożarze. Zostawia więc Slama na razie w spokoju. Ten jednak będzie musiał udowodnić swoją niewinność.

Bradley ponownie zaczyna śledzić mężczyznę, który zamordował swoją kochankę. Odkrywa, że damski bokser zawsze jest skory do bicia kobiet. Okazuje się również, że nie tylko on jest nim zainteresowany. Kiedy dwóch osiłków wyprowadza zabójcę z mieszkania, Slam podąża za nimi. Zawsze przestrzegał dwóch zasad: nie pozwalał zginąć osobom, które na to nie zasłużyły i trzymał się z dala o przebierańców w rajtuzach i pelerynach. Tej nocy złamał te zasady, kiedy odkrył, że morderca kochanki został zabrany do Black Mask.

Autor: Q

Już na początku okładka sygnalizuje, że powinniśmy mieć do czynienia z detektywistyczną opowieścią. I tak też się dzieje. Co prawda może wielkiej roli nie odgrywa tu Batman, o którym można nawet powiedzieć, że oskarża złego faceta, ale za to, prywatny detektyw Slam Bradley to nie byle kto. Styrany życiem, uczciwy, były glina w mieście pełnym korupcji. Takie klimaty jak ze starych kryminałów noir zawsze pasują do Gotham City.

Skoro mowa o kryminałach to rzecz jasna nie mogło zabraknąć gangsterów, a który z łotrów najlepiej się w tej roli sprawdza? Black Mask. Po kilku historiach z Jokerem, teraz czytelnicy otrzymują wreszcie kogoś innego. Historia Slam! rozpoczyna się bardzo dobrze i wiele wskazuje na to, że najlepsze dopiero przed nami.

Ocena: 5 nietoperków

Autor: Q

Można już obejrzeć przykładowe strony do najnowszych numerów Bat-tytułów. Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono preview z 12. numeru “Batman: The Dark Knight”.
Batman został schwytany przez Stracha na Wróble, który chce by Mroczny Rycerz został jego królikiem doświadczalnym do przetestowania ostatecznej toksyny strachu.

Przykładowe strony do “All-Star Western #12” można obejrzeć w serwisie io9. W numerze zakończona zostanie historia w której Jonah Hex i Tallulah Black zostali wplątani w złowieszczą intrygę Court of Owls.

Twórcy popularnych, humorystycznych filmików “How It Should Have Ended”, w których pokazują alternatywne wersje popularnych filmów piętnującym przy tym pewne zawarte w nich błędy, przygotowali swoją wersję “The Dark Knight Rises”.
Czytaj dalej

Na pewno jest to ostatnia rzecz jakiej spodziewali się fani Aquamana, ale na alternatywnej okładce do 12. numeru “Aquamana” znaleźli się bohaterowie “Robot Chicken’s DC COMICS Special”. W numerze nie ma jednak żadnych materiałów związanych z produkcją Adult Swim.

W “Robot Chicken’s DC COMICS Special” współtwórca serii Seth Green użyczy swojego głosu Batmanowi, Robinowi i Aquamanowi. W odcinku wystąpią również: Paul “Pee-wee Herman” Reubens jako Riddler, Neil Patrick Harris jako Two-Face, Alfred Molina jako Lex Luthor, Nathan Fillion jako Green Lantern, Megan Fox jako Lois Lane i Breckin Meyer jako Superman.

Odcinek z bohaterami DC Comics będzie miał swoją premierę 9 września.

Źródło: TV Guide

Wraz z ogłoszeniem przez Warner Home Video oficjalnych premier “Batman: The Dark Knight Returns, Part 1”, które odbędą 20 w Nowym Jorku i 24 września w Los Angeles, opublikowano także 3 nowe zdjęcia z animowanej adaptacji powieści graficznej Franka Millera.


Źródło: The World’s Finest

W środę, 22 sierpnia, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

Źródło: DC Comics

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
5
5
godzin
0
6
minut
4
7
sekund
2
4

Sonda

Czy film "Batgirl" powinien zadebiutować w kinach?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293 gk-ow-screenshot-final-1652184185292