Forum

Już wkrótce
  • “The Batman” w HBO - 28 maj 2022, 09:25
  • “The Batman” w HBO - 28 maj 2022, 22:55
  • Nieskończony kryzys. Tom 2 (WKKDC BiZ) - 08 cze 2022,
  • Batman Detective Comics – Droga do zagłady. Tom 6 - 15 cze 2022,

Oswald Cobblepot w "Gotham"W nowym numerze Entertainment Weekly znalazło się kilka nowych zdjęć z “Gotham”. Widzimy na nich Jima Gordona (Ben McKenzie), Oswalda Cobblepota (Robin Lord Taylor), Fish Mooney (Jada Pinkett Smith), Alfreda Pennywortha (Sean Pertwee) oraz Wayne Manor.

W poniedziałek, 22 września, rozpocznie się historia GOTHAM. Seria przedstawi losy policjanta skazanego na sukces, który balansuje między dobrem i złem w pełnym niebezpieczeństw i korupcji mieście oraz kroniki powstania wielkich superzłoczyńców i strażników znanych z komiksów DC Comics. Zupełnie nowy, wcześniej nieopowiedziany, rozdział od producenta wykonawczego/scenarzysty Bruno Hellera (“The Mentalist,” “Rome”) w którym występują Ben McKenzie (“Southland”, “The O.C.”), Donal Logue (“Vikings”, “Sons of Anarchy”) i Jada Pinkett Smith (“Hawthorne”, “Collateral”).
Czytaj dalej


Tytuł odcinka: “DARKNESS”
Data premiery: 1 marca 2014
Reżyseria: Rick Morales
Scenariusz: Mitch Watson
Twoja ocena:
GD Star Rating
loading...

Obsada:
Anthony Ruivivar
Sumalee Montano
J.B. Blanc
Kurtwood Smith
Tara Strong
Lance Reddick
Finola Hughes
James Remar
Carlos Ferro
Batman/Bruce Wayne
Tatsu Yamashiro/Katana
Alfred Pennyworth, Batcomputer
James Gordon
Barbara Gordon
Ra's al Ghul
Lady Shiva
Silver Monkey
oficer Rodriguez, komisarz Correa

Batman musi połączyć siły ze swoim współwięźniem Silver Monkey by uciec od Ligi Zabójców. W międzyczasie Ra’s al Ghul zdradza Tatsu prawdę na temat zaangażowania Alfreda w śmierć jej ojca.

Ra’s al Ghul wie jak przejąć kontrolę nad miastem. O ile pierwsze informacje sugerowały, że rola głównego złoczyńcy przypadnie Anarky’emu, a wygląda na to, że to Liga Zabójców stanowi największe wyzwanie dla Batmana. Bohater jednak udowadnia, że nawet pozbawiony swojego pasa ma jeszcze kilka asów w rękawie. Sprawdza się także powiedzenie, że wróg mojego wroga jest moim przyjacielem co zaowocowało współpracą Batmana z Silver Monkey. Na drugim planie mamy zaś kolejne sugestie, że Barbara Gordon wkrótce dostanie większą rolę.


Jako, że Gotham zostaje pogrążone w ciemnościach, wreszcie pustka w otoczeniu miasta nie przeszkadza. Dobrze wypada sama historia, a raczej kolejny etap planu Ghula, któremu udało się zdobyć praktycznie władzę nad całym miastem, a na koniec wykorzystuje sprawdzony w komiksach przez Bane’a sposób na osłabienie Batmana. Czy walka z wypuszczonymi złoczyńcami wystarczy by powstrzymać Batmana, który nie może liczyć na wsparcie ze strony Katany i Alfreda, których stosunki uległy znaczącemu ochłodzeniu? Kolejne odcinki zapowiadają się bardzo interesująco i jak na razie druga połowa sezonu jest znacznie lepsza.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

CIEKAWOSTKI I UWAGI:

  • Odcinek swoją premierę miał w Nowej Zelandii 1 marca 2014 roku.
  • Hasło, które podaje Batman Barbarze to oracle (wyrocznia).

CYTATY:

Ra’s Al Ghul: For too long Gotham has held itself up as a symbol of hope to the world. A place of dreams, excess, and greed. No more. Tonight the League of Assassins will show the world Gotham’s true face as it is reborn in darkness. And as with all births, there will be pain. The police cannot help you. Your elected officials cannot help you. Even your vigilante hero Batman cannot help you. Submit to my rule or become a remnant of history.

Batman: You? Why?
Silver Monkey: Freedom has no meaning without honor. Even enemies must abide their debts. I believe you called it a paradox.

Lt. Gordon: I thought you’d been captured.
Batman: Early release for good behavior.Camren Bicondova jako Selina KylePraktycznie codziennie pojawiają się nowe materiały promujące serial “Gotham”. W najnowszym Jada Pinkett Smith zachwala mitologię serialowych postaci, a na samym końcu mamy okazję zobaczyć jak młoda Selina Kyle wykorzystuje swoje złodziejskie umiejętności do kradzieży mleka.

“Gotham” zadebiutuje na antenie amerykańskiej TV FOX 22 września.
Czytaj dalej

DETECTIVE COMICS #33

Tytuł historii: Icarus, Part 4
Miesiąc wydania (okładka): Wrzesień 2014 (USA)
W sprzedaży od: 09.07.2014 (USA)
Scenariusz: Brian Buccellato
Rysunki: Francis Manapul
Okładki: Francis Manapul; Tony Moore; Jim Steranko
Kolor: Brian Buccellato
Liternictwo: Jared K. Fletcher
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

W czwartej części „Icarus”, Batman musi zmagać się z wojną gangów pomiędzy Squidem i Kings of the Sun nim pochłonie ona całe Gotham City! Ale czy nawet największy detektyw świata może powstrzymać krwawy konflikt, który może przeistoczyć się w nuklearne starcie?

Pomiędzy gangsterami dochodzi do strzelaniny w której samym środku jest Batman. Bohater jednak potrafi sobie radzić w takich sytuacjach, ale spokój nastaje dopiero w chwili wkroczenia na miejsce oddziału policji, którzy chcą także schwytać Batmana. Z pomocą zasłony dymnej udaje mu się jednak uciec.

Harvey Bullock cały czas pragnie przyskrzynić Bruce’a Wayne’a dlatego nie waha się poturbować Lestera, by ten wyznał mu prawdę. Jednak ku swojemu zdziwieniu dowiaduje się, że w całą sprawę zamieszany jest kongresman Sam Young. Policjanci ustalają również, że w starej elektrowni Kane’a mogą być przechowane materiały radioaktywne, które przemycono w zaginionym kontenerze.

Dzięki doskonałej analizy Alfreda Batman natrafia na obrzeżach miasta na kryjówkę Kings of the Sun. W ten sposób odkrywa, że gangsterów interesuje Annette Aguila oraz że spora część ich sprzętu skradziona została z laboratoriów Kane’a.

Holter wraz ze swoimi ludźmi odwiedza Annie i przynosi jej w prezencie pobitego Jonny’ego, który według nich jest odpowiedzialny za śmierć jej matki. Holter, który wyznaje Annie, że jest jej ojcem podaje jej broń by ta wyrównała rachunki.

Analizując nowo zdobyte informacje Bruce dochodzi do wniosku, że musi być jakieś powiązanie pomiędzy gangiem Kings of the Sun i rodziną Aguila. Teraz jednak skupia się na tropie prowadzącym do jednej z fabryk Kane’a. Na miejscu Batman spotyka Harveya Bullocka. Bruce nie jest przekonany, czy rzeczywiście detektyw należycie podochodzi do swojej pracy, bo wie co ten zataił na temat swojego starego partnera. Pomiędzy bohaterami dochodzi do starcia.

Autor: QJuż pierwsze strony zachwycają warstwą graficzną. Kolorystyka, walczący bohaterowie, a na finał iście pięściarski pojedynek Batmana z Harveyem. To prawdziwa uczta dla oczu. Równie interesująco wypada też sama historia, gdzie mamy dużo detektywistycznej roboty. Różne tropy doprowadzają bohaterów do tego samego punktu i każdy z nich osiąga cel na swój sposób. Batman działa w ukryciu pozostaje nawet niezauważony w kryjówce zbirów, a Bullock mniej regulaminowymi metodami osiąga to co chce. Dwie różne drogi, ale przynoszą rezultaty. Tym samym nie brakuje detektywistycznych elementów, których oczekuje się po serii Detective Comics.

W numerze nie brak też zaskakującego zwrotu akcji. Holtera, który wydawał się być standardowym przywódcą gangu motocyklistów, okazuje się być postacią bardziej złożoną. Tym samym i inne wątki zaczynają bardziej się zazębiać i cała intryga wciąga jeszcze bardziej.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

Truth of the MaskMożna już obejrzeć nowy fanfilm o Batmanie od Broad Strokes Prodcutions, twórców “Riddle of the Mask”, w którym sceny akcji nie są najważniejsze. W “Truth of the Mask”, trzy miesiące po tym jak Huntress została schwytana przez Riddlera, Bruce Wayne zaprasza ją na galę charytatywną, podczas której przyjdzie im zmierzyć się z Riddlerem, który zna odpowiedzieć na najważniejszą ze wszystkich zagadek.
Czytaj dalej

już w kinach!

już za:

dni
3
9
0
godzin
0
7
minut
5
6
sekund
0
0

Sonda

Które wydanie fizyczne "The Batman" zamierzasz kupić?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293 gk-ow-screenshot-final-1652184185292