Tao OkamotoWedług najnowszych plotek japońska aktorka Tao Okamoto, której rola w “Batman v Superman: Dawn of Justice” nie została oficjalnie ujawniona (podano jedynie że ma to być rola stworzona specjalnie na potrzeby filmu), ma się wcielać w “Mercy”, osobistą asystentkę Lexa Luthora. W serialach animowanych i komiksach Mercy Graves jest osobistą asystentką i ochroniarzem Luthora bardzo dobrze wyszkoloną w rożnych sztukach walki.
Czytaj dalej

BATMAN ETERNAL #10

Tytuł historii: When Animals Attack
W sprzedaży od: 11.06.2014 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Ray Fawkes, John Layman i Tim Seeley
Rysunki: Riccardo Burchielli
Okładka: Guillem March i Tomeu Morey
Kolor: Dave McCaig
Liternictwo: Taylor Esposito
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Batman i Catwoman – znowu razem! Powraca Professor Pyg! Dostajemy także odpowiedzi dotyczących przeszłości Falcone’a i jego motywacji!

5 lat temu. Catwoman w walce z Carmine’em zostawia mu pamiątkę w postaci zadrapań na twarzy, a następnie okrada go. Gangster przyrzeka jej, że nigdy o tej zniewadze nie zapomni.

Obecnie. Falcone ma okazję zemścić się na Selinie, chce również zapanować nad Gotham, które stało się miastem świrów w kostiumach. Ma zamiar pozbyć się wszystkich zamaskowanych osobników. Jednak kiedy już ma zająć się Catwoman do jego hotelu wdziera się profesor Pyg ze swoimi ludźmi.

Julia Pennyworth nie jest zadowolona z faktu, że przebywa w rezydencji Wayne’a, gdzie czuje się jak zamknięta w klatce, mimo że nie odzyskała pełni sił. Później na miejscu zjawia się Jason Todd, którego Bruce prosi o zaopiekowanie się Barbarą, która obsesyjnie pragnie uwolnić swojego ojca z więzienia i tym samym może zrobić coś czego później będzie żałować. W tym celu ma się on za nią udać do Ameryki południowej.

Wzięcie Falcone’a na zakładnika szybko zyskuje uwagę mediów, ale nawet obecnej na miejscu Vicki Vale nie udaje się niczego ustalić na temat zamiarów policji.

Cluemaster jest wściekły na swoich ludzi, którzy są przekonani, że zabili Steph, jednak według prasy, żadna z ofiar nie jest córką Arthura. Zastanawia go również kim jest osoba, która w internecie zdradza informacje na temat jego planów. Nie wie jednak, że jego córka wysyła wiadomości z biblioteki, która stała się w obecnej sytuacji jej domem.

W ramach zemsty na Carmine’ie Pyg chce przeprowadzić na nim operację, która przerobi go na człowieka sokoła. Złoczyńca nie ma jednak okazji zrealizować swoich szalonych planów, gdyż zostaje zaatakowany przez Batmana, który szybko rozprawia się ze zbirami i nie dopuszcza by Catwoman zabiła Carmine’a.

Informacje o pojawieniu się Batmana szybko docierają do Forbesa, który rozkazuje Bardowi przeprowadzić natychmiastowy atak wszystkimi siłami i zabić Nietoperza. Kiedy policja dociera do pokoju Carmine’a na miejscu nie ma już ani Batman ani Catwoman. Bohaterka, która usłyszała co nieco od Carmine’a, zdradza Batmanowi, że ten nie powinien się skupiać na gangsterze. Gdyż to nie on jest za wszystko odpowiedzialny, tylko wykorzystuje okazję, która został stworzona, podczas gdy prawdziwy przeciwnik cały czas kryje się w cieniu.

Autor: QJedną z wad Batman Eternal jest to, że co raz rozpoczęte wątki nie są w kolejnych numerach kontynuowane. O sprawie Gordona już można by prawie zapomnieć, gdyby nie drobne wzmianki. W tym nie wiele dowiadujemy się zaś o Juli Pennyworth, która dochodzi do siebie w rezydencji Wayne’a.

Rozczarowuje konfrontacja Falcone’a z Catwoman oraz łatwość w jaką Pyg zyskuje możliwość do wyeliminowania gangstera. Mając własnych ludzi i policję na każde skinienie, po zemście na Pingwinie oraz szeroko zakrojonych planach, Carmine nie powinni być aż tak łatwym celem.

Numerowi nie pomagają też rysunki Burchielliego, które naprawdę średnio wyglądają, kiedy widzimy Bruce’a bez maski rozmawiającego z Jasonem, w tym wypadku dobrze, że bohaterowie się witają bo inaczej można by mieć problem by zgadnąć kim są. Kontrast jest tym silniejszy, gdyż wcześniej mieliśmy okazję oglądać Batmana w wersji Marcha.

Tak jak było do przewidzenia, biorąc pod uwagę zaangażowanie mistycznych elementów, cała sprawa jest dziełem kogoś innego niż Falcone. Kogoś, kto cały czas pozostaje w cieniu, więc twórcy nie ujawnili wszystkich tajemnic, ale nie brakuje elementów, które wymagają poprawy.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Gotham - logoW rozmowie z CBR z Bruno Heller i Danny Cannon twórcy serialu “Gotham” opowiadają o swoim podejściu do historii originów bohaterów, Gotham, oraz o tym dla kogo będzie to serial.

Bruno Heller uważa, że historie początków, to najlepsza część mitów bohaterów, nie tylko tych komiksowych ale także Herkulesa, czy Achillesa. Dlatego taki był punkt wyjścia dla “Gotham”, ale twórcy chcą to wszystko pokazać z innej strony.
Czytaj dalej

"Batman: Unlimited"Do sieci trafiło zdjęcie banneru, prawdopodobnie z 2014 Licensing Expo w Las Vegas, które przedstawia nowy serial animowany z Batmanem pt. “Batman: Unlimited”. Najprawdopodobniej to właśnie ta produkcja będzie następcą “Beware The Batman”. Niestety nie znane są żadne szczegóły i nie wiadomo w jakim kierunku twórcy pójdą z nową animacją o bohaterze Gotham City.

Źródło: CBM

Jesse EisenbergCzy Lex Luthor w “Batman v Superman: Dawn of Justice” będzie łysy? Wszystko wskazuje, że nie. Według doniesień Batman-News.com aktor na planie miał dość bujną fryzurę. Nie były to typowe loczki Eisenberga, ale trochę dłuższe i faliste włosy w kolorze ciemnego blondu. Dowiadujemy się również, że Lex ma tiki nerwowe, jakby całymi dniami pił napoje energetyczne. Podobno akcja tych scen ma rozgrywać się na początku filmu, tak więc niewykluczone, że złoczyńca zaprezentuje się także w innej fryzurze.
Czytaj dalej

Justice LeaguePodczas podcastu Hollywood Babble-On Kevin Smith potwierdził, że lista filmów, które Warner Bros. ma przygotować na najbliższe lata z bohaterami DC Comics jest prawdziwa i sam również o niej wiedział od pewnego czasu. Przypominamy, że rozpiska prezentuje się następująco:

  • Maj 2016 – “Batman v Superman: Dawn of Justice“,
  • Lipiec 2016 – Shazam,
  • Boże Narodzenie 2016 – Sandman,
  • Maj 2017 – Justice League,
  • Lipiec 2017 – Wonder Woman,
  • Boże Narodzenie 2017 – wspólny film Green Lanterna i Flasha,
  • Maj 2018 – Man of Steel 2.

Źródło: Screen Rant

Donal Logue jako Harvey BullockPo prezentacji pilotowego odcinka “Gotham” Donal Logue, który w serialu wciela się w detektywa Harveya Bullocka, udzielił wywiadu serwisowi CBR.

Aktor zdradził, że kiedy myśli o “Gotham” i o DC Comics na myśl przychodzą mu powieści Jamesa Elroya i Raymonda Chandlera. W serialu nie zabraknie więc detektywistycznego klimatu noir. Dodał również, że jest wiele komiksów takich jak “Gotham Central”, w których Bullock jest dobrym facetem. W “Gotham” Harvey w sercu będzie dobrym policjantem, nieustraszonym. Równocześnie będzie dobrym i złym gliną. W odróżnieniu od Gordona od samego początku będzie widział, że czasami trzeba zrobić złe rzeczy dla większego dobra.
Czytaj dalej

Flash #33W ramach obchodów 75-lecia Batmana w lipcu wszystkie komiksy DC Comics dostępne będą również z alternatywnymi okładkami z Batmanem. Na stronach serwisu ComicVine udostępniono okładki do: “Flash #33” – Kim Jung Gi, “Batman #33” – Bryan Hitch, “Harley Quinn #8” – Dave Johnson, “Teen Titans #1” – Joe Quiñones.
Czytaj dalej

już za:
dni
3
8
godzin
0
3
minut
5
0
sekund
2
1

Sonda

Twoja reakcja na kostium Batgirl?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

fjijoppauaquzch 272203077 fjev_newuaqgn01 the-batman-poster_5 fjedsmcxeag7nw1 fjedq3fxoamzvrq