BATMAN ETERNAL #10

Tytuł historii: When Animals Attack
W sprzedaży od: 11.06.2014 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Ray Fawkes, John Layman i Tim Seeley
Rysunki: Riccardo Burchielli
Okładka: Guillem March i Tomeu Morey
Kolor: Dave McCaig
Liternictwo: Taylor Esposito
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Batman i Catwoman – znowu razem! Powraca Professor Pyg! Dostajemy także odpowiedzi dotyczących przeszłości Falcone’a i jego motywacji!

5 lat temu. Catwoman w walce z Carmine’em zostawia mu pamiątkę w postaci zadrapań na twarzy, a następnie okrada go. Gangster przyrzeka jej, że nigdy o tej zniewadze nie zapomni.

Obecnie. Falcone ma okazję zemścić się na Selinie, chce również zapanować nad Gotham, które stało się miastem świrów w kostiumach. Ma zamiar pozbyć się wszystkich zamaskowanych osobników. Jednak kiedy już ma zająć się Catwoman do jego hotelu wdziera się profesor Pyg ze swoimi ludźmi.

Julia Pennyworth nie jest zadowolona z faktu, że przebywa w rezydencji Wayne’a, gdzie czuje się jak zamknięta w klatce, mimo że nie odzyskała pełni sił. Później na miejscu zjawia się Jason Todd, którego Bruce prosi o zaopiekowanie się Barbarą, która obsesyjnie pragnie uwolnić swojego ojca z więzienia i tym samym może zrobić coś czego później będzie żałować. W tym celu ma się on za nią udać do Ameryki południowej.

Wzięcie Falcone’a na zakładnika szybko zyskuje uwagę mediów, ale nawet obecnej na miejscu Vicki Vale nie udaje się niczego ustalić na temat zamiarów policji.

Cluemaster jest wściekły na swoich ludzi, którzy są przekonani, że zabili Steph, jednak według prasy, żadna z ofiar nie jest córką Arthura. Zastanawia go również kim jest osoba, która w internecie zdradza informacje na temat jego planów. Nie wie jednak, że jego córka wysyła wiadomości z biblioteki, która stała się w obecnej sytuacji jej domem.

W ramach zemsty na Carmine’ie Pyg chce przeprowadzić na nim operację, która przerobi go na człowieka sokoła. Złoczyńca nie ma jednak okazji zrealizować swoich szalonych planów, gdyż zostaje zaatakowany przez Batmana, który szybko rozprawia się ze zbirami i nie dopuszcza by Catwoman zabiła Carmine’a.

Informacje o pojawieniu się Batmana szybko docierają do Forbesa, który rozkazuje Bardowi przeprowadzić natychmiastowy atak wszystkimi siłami i zabić Nietoperza. Kiedy policja dociera do pokoju Carmine’a na miejscu nie ma już ani Batman ani Catwoman. Bohaterka, która usłyszała co nieco od Carmine’a, zdradza Batmanowi, że ten nie powinien się skupiać na gangsterze. Gdyż to nie on jest za wszystko odpowiedzialny, tylko wykorzystuje okazję, która został stworzona, podczas gdy prawdziwy przeciwnik cały czas kryje się w cieniu.

Autor: QJedną z wad Batman Eternal jest to, że co raz rozpoczęte wątki nie są w kolejnych numerach kontynuowane. O sprawie Gordona już można by prawie zapomnieć, gdyby nie drobne wzmianki. W tym nie wiele dowiadujemy się zaś o Juli Pennyworth, która dochodzi do siebie w rezydencji Wayne’a.

Rozczarowuje konfrontacja Falcone’a z Catwoman oraz łatwość w jaką Pyg zyskuje możliwość do wyeliminowania gangstera. Mając własnych ludzi i policję na każde skinienie, po zemście na Pingwinie oraz szeroko zakrojonych planach, Carmine nie powinni być aż tak łatwym celem.

Numerowi nie pomagają też rysunki Burchielliego, które naprawdę średnio wyglądają, kiedy widzimy Bruce’a bez maski rozmawiającego z Jasonem, w tym wypadku dobrze, że bohaterowie się witają bo inaczej można by mieć problem by zgadnąć kim są. Kontrast jest tym silniejszy, gdyż wcześniej mieliśmy okazję oglądać Batmana w wersji Marcha.

Tak jak było do przewidzenia, biorąc pod uwagę zaangażowanie mistycznych elementów, cała sprawa jest dziełem kogoś innego niż Falcone. Kogoś, kto cały czas pozostaje w cieniu, więc twórcy nie ujawnili wszystkich tajemnic, ale nie brakuje elementów, które wymagają poprawy.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

już za:
dni
3
4
godzin
1
6
minut
2
1
sekund
4
9

Sonda

Twoja reakcja na kostium Batgirl?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

jnqptfs_sfbssbohf fkgx5anwqaem4wp fkc5d4_xwaqkpqn fkbizkdaiaaowid fkbixdfagaavi7i fkbiwglaaaavxs2