BATMAN ETERNAL #17

Tytuł historii: The Savior
W sprzedaży od: 30.07.2014 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Ray Fawkes, John Layman i Tim Seeley
Rysunki: Dustin Nguyen
Okładka: Dustin Nguyen
Kolor: John Kalisz
Tusz: Derek Fridolfs
Liternictwo: Dezi Sienty
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Lata temu, Gotham City stawiło czoła sile, którą Batman ledwo pokonał… Teraz, głęboko pod Arkham Asylum, powstanie znowu i miasto pozna jego gniew.

Trzy lata temu. Deacon Blackfire miał wielu wyznawców, którzy byli gotowi zrobić dla niego wszystko. Obecnie chcą oni go przywrócić do świata żywych, a za jego nowe ciało ma posłużyć Maxie Zeus. Chociaż na miejscu obecni są Batwing i Corrigan, to w walce demonami nie mogą wiele z działać.

W Tokio Sergei po zapoznaniu się ze schematami nanobotów z Gotham City stwierdza, że rzeczywiście są to jego dzieła, ale skradziono mu je rok wcześniej. Red Robina nie przekonują te wyjaśnienia, dlatego chce by naukowiec wrócił z nim do Gotham City.

Trzy lata temu Blackfire nie tylko swoimi płomiennymi przemowami porywał mieszkańców zaniedbanych dzielnic, którzy marzyli o lepszej przyszłości, ale także schwytał Batmana, którego więził w piwnicy. Chciał go odurzyć narkotykami, które podawał swoim wyznawcom. Batman jednak znał swoją siłę i sprowokował Deacona do bezpośredniej walki. Mimo, że był skuty uwolnił się i tym samym przerażony Blackfire pokazał swoim wyznawcom swoje prawdziwe oblicze. Widząc jak ten błaga o życie jego zwolennicy odwrócili się od niego i zaczęli go bić, doprowadzając do jego śmierci.

Julia cały czas nie może zrozumieć dlaczego jej ojciec postanowił zostać lokajem Wayne’a, dlatego Alfred przypomina jej że służba u Wayne’ów to rodzinna tradycja. Ta jednak cały czas nie jest w stanie zrozumieć jak Alfred, bohater wojenny może pracować dla imprezowicza Bruce’a Wayne’a.

Bohaterom nie udaje się powstrzymać Córki Jokera i tajemniczego osobnika stojącego za wszystkim, złe siły zostają uwolnione.

Autor: Q


W Batman Eternal twórcy serwują czytelnikom różne gatunki powieści. Ostatnio były to klimaty grozy i sił nie z tego świata. Chociaż całość będzie miało wielki wpływ na przyszłość Arkham Asylum, to brak udziału Batmana, a sprowadzenie Batwinga i Corrigan do statystów, którzy mimo prób nic nie są wstanie zrobić, rozczarowuje. Bo z ostatnich trzech numerów najważniejsze jest praktycznie tylko to, że dusza Deacona Blackfire’a powróciła do świata żywych.

Śledząc zaś kolejną rozmowę Alfreda z córką można się tylko zastanawiać, kiedy Julia pozna prawdę o Batmana. Czy sama to odkryje, czy też Alfred wreszcie zdradzi jej tą tajemnicę.

Po całej historii spodziewałem się chociaż minimalnych wyjaśnień, na temat tego co wyprawia się w Arkham, a tak przyjdzie nam na to jeszcze długo poczekać i tym samym może dojść do sytuacji, w której przestanie nas kompletnie interesować kto się bawi siłami nie z tego świata i czyich rozkazów słucha Córka Jokera.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

"The Dark Knight Rises" Teaser PosterWraz z ogłoszeniem przez stacje TVN jesiennej ramówki dowiedzieliśmy, że jedną z premier filmowych będzie “Mroczny Rycerz Powstaje”. Tym samym po raz pierwszy w ogólnodostępnej stacji telewizyjnej w Polsce będzie można obejrzeć zakończenie trylogii Christophera Nolana rozpoczętej filmem „Batman Begins”.

Spektakularne zakończenie trylogii! Mroczny Rycerz Powstaje ponownie jednoczy wybitnego reżysera Christophera Nolana i genialnego aktora Christiana Bale’a. Osiem lat temu, po tym jak przyjmuje na siebie winę za śmierć Harveya Denta, okryty hańbą Batman (Christian Bale) znika w tajemniczych okolicznościach. Wszystko się jednak zmienia, gdy na horyzoncie pojawia się sprytna kocia włamywaczka (Anne Hathaway) i bezwzględny szaleniec – Bane (Tom Hardy). Terrorystyczne zamiary zamaskowanego Bane’a zmuszają Bruce’a do powrotu z wygnania i podjęcia ostatecznej walki o przetrwanie Gotham City… i Batmana.

Źródło: Hatak.pl

Teen Titans Go!Znamy już pierwsze szczegóły na temat powrotu “Young Justice”, który nastąpi w jednym z odcinków “Teen Titans GO!”.

Po tym jak zostali skarceni przez superbohaterską drużynę Young Justice za wygłupy i szaleńcze zabawy, Tytani postawiają podejść bardziej poważnie do superbohaterstwa.

Wiadomo, że w produkcji crossoveru nie brali udziału twórcy “Young Justice” crossoverze Brandon Vietti i Greg Weismann.

Źródło: Newsarama

Na planie "Batman v Superman: Dawn of Justice"Prace na planie “Batman v Superman: Dawn of Justice” trwają w najlepsze i tym samym do sieci trafiło kolejny filmik. Możemy na nim obejrzeć ekipa Zacka Snydera przygotowuje się do kręcenia sceny pościgu.

Do sieci trafiło też zdjęcie, na którym widać pewien portret. Pojawiająą się przypuszczenia, że przedstawia on Thomasa Wayne’a, który co ciekawsze bardzo przypomina on Jeffreya Dean Morgana. Nie wiadomo czy jest to tylko aluzja do współpracy Snydera z Morganem na planie “Watchmen”, czy też może aktor pojawi się w scenach retrospekcji w roli ojca Bruce’a.
Czytaj dalej

Justice LeagueWraz z ogłoszeniem nowej daty premiery “Batman v Superman: Dawn of Justice” Warner Bros. ujawniło też swoje plany dotyczące innych produkcji opartych na komiksach DC Comics. Jak się okazuje studio ma poważne plany i oprócz filmu Zacka Snydera planuje do 2020 roku wprowadzić na ekrany kin 9 filmów. Niestety nie są znane żadne szczegóły oprócz dat premier. Na bazie wcześniejszych doniesień założyć jednak można, że w 2017 roku na ekranach kin zadebiutuje “Justice League”. Czytaj dalej

"Batman v Superman: Dawn of Justice"Po raz kolejny zmieniła się data premiery filmu “Batman v Superman: Dawn of Justice”. Zamiast 6 maja wspólny film z udziałem Batman i Supermana wejdzie na ekrany kin w USA 25 marca 2016 roku. Tym samym w kinach nie dojdzie do pojedynku pomiędzy “Batman v Superman: Dawn of Justice” a trzecią częścią “Kapitana Ameryki”.

Dowiedzieliśmy się również, że “Batman v Superman: Dawn of Justice” będzie wyświetlany w 3D.

Źródło:
CBM

Gotham FloodlightsJednym z symboli Batmana jest Bat-sygnał, który zamieszczony jest na dachu komisariatu. Jak się dowiedzieliśmy dzięki stronie Gotham Chronicle, także w serialu “Gotham” nie zabraknie reflektorów, ale oczywiście nie będzie na nich symbolu nietoperza.

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
7
godzin
0
4
minut
4
9
sekund
5
4

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293