Gotham - Edward NygmaW gronie licznych bohaterów “Gotham” pojawi się Edward Nygma, w którego wcieli się Cory Michael Smith. W rozmowie z KsiteTv aktor opowiedział, czego można się spodziewać po jego roli.

Jak już wcześniej mówiono pierwszy sezon serialu skupi się w dużej mierze na Oswaldzie Cobblepocie i jego drodze na szczyt przestępczego świata. Edward Nygma na tym etapie swojego życia będzie jednym z pozytywnych bohaterów. Nieuprzejmość ze strony Harveya Bullocka oraz brak zrozumienia ze strony innych osób, sprawi, że będzie czuł się niedoceniany. Będzie chciał więc pokazać jak mądry jest i co może zrobić.

W pierwszych odcinkach “Gotham” Edward stopniowo będzie przedstawiany widzom jak pracownik GCPD. Przybliżone zostaną również jego relacje z Gordonem, Bullockiem i Sarah Essen.

Gotham_Bio-GORDONPojawia się co raz więcej materiałów promujących serial “Gotham”. Najnowszym jest specjalny komiksowy obrazek autorstwa Gary’ego Franka (“Batman: Earth One”) prezentujący Bena McKenzie w roli Jamesa Gordona.

Kiedy poznajemy Gordona jest początkującym detektywem pracującym w Gotham City Open Police Department’s Homicide Squad. Były gwiazdor footballu w koledżu oraz bohater wojenny, Gordon szybko wspina się po szczeblach kariery w GCPD. Jest odważnym, dzielnym i uczciwym człowiekiem, który ma nadzieje, że przywróci miasto do czystej wersji jaką zapamiętał będąc dzieckiem. Kieruje się klasycznymi wartościami wyznawanymi przez ojca, którego ledwo znał, w duszy jest idealistą.

Kolejne rysunki autorstwa Franka przedstawiające bohaterów “Gotham” zostaną ujawnione wkrótce.

Źródło: IGN

75 lat Batmana23 lipca został ogłoszony przez DC Comics Dniem Batmana, który rozpoczyna świętowanie 75-lecie tej postaci. W związku z tym, zapraszamy do zapoznania się ze specjalną notką prasową.

Trwają obchody 75-lecia Batmana,
jednego z najbardziej znanych superbohaterów wszech czasów. Specjalnie z tej okazji
zostało zaprojektowane rocznicowe logo postaci.

Czytaj dalej

BATMAN ETERNAL #15

Tytuł historii: The Common Limit
W sprzedaży od: 16.07.2014 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Ray Fawkes, John Layman i Tim Seeley
Rysunki: Dustin Nguyen
Okładka: Dustin Nguyen
Kolor: John Kalisz
Tusz: Derek Fridolfs
Liternictwo: Rob Leigh
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Kto stoi za piekłem pod Arkham Asylum? Czy Batwing i Jim Corrigan mogą to powstrzymać nim się uwolni i pochłonie całe Gotham City?

W Arkham Asylum Jim Corrigan i Batwing natrafiają w recepcji na Maqpie. Luke unieszkodliwia ją i od razu zastanawia się co się stało, że opuściła swoją cele oraz gdzie się podziali strażnicy, ale szybko okazuje się, że to dopiero niegroźny przedsmak tego co się wyprawia w Arkham.

Tuż przed lądowaniem w Tokio Red Robin informuje Harper Row o tym, że wie, że ta jest na pokładzie. Za to, że się wkradła uznał, że odpowiednią karą będzie dla niej spędzenie kilku godzin w ładowni. Tim nie ma jednak ochoty korzystać z pomocy Harper i każe jej zostać na pokładzie.

Schodząc w głąb Arkham Corrigan i Batwing okrywają kolejne krwawe ślady i puste cele słynnych złoczyńców. Jima jednak bardziej niepokoją magiczne elementy, które wyczuwa. Natrafiają też na uwięzionego pod sufitem przez magiczne siły Stracha na Wróble, a zaraz potem zostają zaatakowani przez upiorne stwory, które przełażą przez ściany.

W Gotham City Jason Bard z pomocą Batmana, działającego w cieniu, zatrzymuje kolejnych członków gangów. Obaj bohaterowie doceniają swoje działania.

Chociaż sytuacja w Arkham jest dla bohaterów wręcz rozpaczliwa, to Jim nie jest wstanie zmienić się w Spectre na zawołanie.

W Rio de Janeiro Red Hood i Batgirl odwiedzają chirurga plastycznego dr Mangaravite, ale ku swojemu zaskoczeniu odkrywają, że tego dopadła już Batwoman, którą doprowadził do niego trop związany z wyznawcami Crime Bible w Blackgate. W pierwszej kolejności doktor będzie miał przyjemność porozmawiać z Batgirl.

Batwing ściągnięty w podziemia Arkham wpada wprost w ręce Córki Jokera, a Corrigan ma przyjemność poznać Mister Bygone’a, który już otrzymał od Jima to co chciał.

Autor: Q


Batman Eternal powoli ilością wątków, oraz co raz wprowadzaniem kolejnych bohaterów i przeskakiwaniem od jednych postaci do drugich zaczyna lekko nudzić. Nie warto też zastanowić się nad chronologią wydarzeń, bo wydawać by się mogło, że od czasu spotkania Batwinga i Corrigana minęło już wiele dni. Jednak o ile seria jako całość ma momenty w których zawodzi, to już sama historia The Common Limit jest bardzo klimatyczna. Zwłaszcza za sprawą rysunków Nguyena, w których nie brakuje okropieństw, ale mimo wszystko nie jest to nic obrzydliwego. O ile losy Spectre czy Batwinga niezbyt mnie interesują, to te elementy nie z tego świata wypadły bardzo przyzwoicie i powoli już można się domyślać, dlaczego wkrótce złoczyńcy potrzebować będą nowego “domu”.

Gorzej wypadają poboczne wątki, bo takie jedno, czy dwustronicowe wstawki ze śledztwa Batgirl czy Robina praktycznie nic nie wnoszą, a nawet jeśli bohaterowie natrafiają na jakiś nowy trop, to na poznanie odpowiedzi przyjdzie nam jeszcze poczekać. Zaczyna też już brakować większego zaangażowania Batmana, który jak się już pojawia to pozostaje na dalekim planie. Co prawda jeszcze wiele numerów przed nami i wszystko może się zmienić, ale przez najbliższe pozostaniemy bardziej w horrowatych klimatach.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
7
godzin
0
3
minut
3
6
sekund
3
7

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293