Box office świat: udany pierwszy dzień „Suicide Squad”

|

autor:

|

kategorie: ,

Empire-Suicide-Squad-subs-cover,-Harley-QuinnJuż w środę „Suicide Squad” wszedł na ekrany kin w 7 krajach i przyniósł łączne wpływy w wysokości 8,1 mln dolarów. W Korei film Davida Ayera wyświetlany na 732 ekranach uzyskał $2,9 mln, co jest drugim najlepszym wynikiem dla Warner Bros. i najlepszym rezultatem dla amerykańskiego filmu mającego premierę w sierpniu. Jest to także wynik lepszy niż uzyskany przez „Batman v Superman: Dawn of Justice”, „Deadpool” i „Guardians Of The Galaxy”.

Również udany start zaliczony został we Francji – $2,7 mln na 667 ekranach, co jest także lepszym wynikiem niż „Batman v Superman: Dawn of Justice”, „Deadpool” i „Guardians Of The Galaxy”.

W Szwecji „Suicide Squad” z wpływami w wysokości $564 tys. z 147 ekranów, odnotował najlepsze sierpniowe otwarcie. Jest to także rezultat lepszy niż uzyskany przez „Batman v Superman: Dawn of Justice”, „Deadpool” i „Guardians Of The Galaxy”.

Pod koniec weekendu film Davida Ayera będzie wyświetlany w kinach w 57 krajach poza USA.

Źródło: Deadline



dni
8
0
3
godzin
2
0
minut
2
7
sekund
2
6

Forum

Update



Już wkrótce

  • "Batman: Dziesięć Nocy Bestii" (WKDCBiZ) – 30 lipca 2025
  • "Batman/Superman World’s Finest: Sprawa Metamorpho. Tom 3" – 30 lipca 2025
  • "Injustice. Punkt zerowy" – 30 lipca 2025
  • "Batman. Przygody rodziny Wayne’ów. Tom 3" – 13 sierpnia 2025
  • "Liga Sprawiedliwości kontra Legion Samobójców" (WKDCBiZ) – 13 sierpnia 2025

Kalendarium

  • 101 lat(a) temu urodził się Pat Hingle, aktor znany z roli komisarza Gordona w filmach o Batmanie z lat 1989-1997
  • 80 lat(a) temu urodził się George Dzundza, aktor użyczający głosu Scarface’owi w serialach animowanych Batman TAS i The New Batman Adventures
  • 22 lat(a) temu odbyła się premiera serialu animowanego Teen Titans
  • 20 lat(a) temu zmarł Jim Aparo, rysownik komiksów o Batmanie m.in. Batman: A Death in the Family