Forum
Już wkrótce
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,
  • Lewiatan - 07 Paź 2020,
  • Uniwersum DC według Mike`a Mignoli - 07 Paź 2020,

Czy Frank Miller pierwotnie chciał by Trevor Von Eeden był rysownikiem “Batman: Year One”?
Tak

W październiku 1986 roku wydano “Batman #404”. W tym numerze scenarzysta Frank Miller oraz artyści David Mazzucchelli i Richmond Lewis rozpoczęli historyczną opowieść „Year One”. Historia ta jest jedną z najbardziej znanych opowieści o Batmanie.

A jednak Mazzucchelli nie był tak naprawdę pierwszym wyborem Millera do tego projektu! Zanim poprosił Mazzucchelliego, Miller najpierw poprosił rysownika Trevora Von Eedena o narysowanie tej historii, o czym wspomina sam Van Eeden.

Von Eeden zadebiutował nowym, bardziej ekspresjonistycznym stylem w “Batman Annual #8” z 1982 roku (współpracując z Mikiem W. Barrem). Ale prawdopodobnie co ważniejsze, Von Eeden narysował pierwszą opowieść po Kryzysie w “Batman #401” (ze scenarzystką Barbarą Randall).

Tak całą sprawę wyjaśnił Von Eeden wyjaśnił w wywiadzie udzielonym Danielowi Bestowi:

„Frank zadzwonił do mnie osobiście, aby zaoferować mi pracę przy ‘Batmana: Year One’, zanim dał ją Mazzuchelliemu. Powiedziałem: ‘Nie’, wspomina Trevor, “I nie żałuję – Dave wykonał świetną robotę. Jego żona [Richmond Lewis] zajęła się kolorami.”

Von Eeden stworzył później layouty do bardzo ważnej historii z “Batman: Legends of the Dark Knight” (wprowadzając narkotyk venom do mitów o Batmanie, gdy Batman uzależnia się i rzuca to, zamykając się w jaskini, dopóki nie złamie swojego uzależnienia).

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
3
7
1
godzin
0
4
minut
4
3
sekund
0
8
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5