Forum

Już wkrótce
  • Batman Black & White. Nigdy po trupie - 23 Wrz 2020,
  • Batman Black & White. Wieczna żałoba - 23 Wrz 2020,
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,
BATMAN ETERNAL #12

Tytuł historii: The Good Man
W sprzedaży od: 25.06.2014 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Ray Fawkes, John Layman i Tim Seeley
Rysunki: Mikel Janin
Okładka: Guillem March i Tomeu Morey
Kolor: Jeremy Cox
Liternictwo: Taylor Esposito
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Jason Bard postanawia zakończyć wojnę gangów raz na zawsze. A proces Jima Gordona staje się sprawą rodzinną!

Wojna gangów w Gotham cały czas trwa, a nowy komisarz nie ma zamiaru interweniować. Są jednak policjanci tacy jak Jason Bard, Maggie Sawyer i Harvey Bullock, którzy nie zamierzają rezygnować z tej sprawy.

Komisarz Gordon przewożony jest z więzienia Blackgate do sądu. Batman udający jednego z gliniarzy zapewnia Jima, że cały czas pracuje nad jego sprawą i że znajdzie dowody na jego niewinności. James jednak wydaje się już być pogodzonym ze swoim losem.

Red Robin składa wizytę Pygowi, w międzyczasie Harper Row wykorzystuje sposobność, że Tim wcześniej korzystał z jej komputera i włamuje się do jego systemu. Ostatecznie jednak bohaterowi udaje się zablokować dostęp intruzowi.

W Brazylii Red Hoodowi udaje się wreszcie przekonać Batgirl, by z nim nie walczyła, a jako, że już rozpoczyna się proces jej ojca, Barbara postanawia wrócić do Gotham.

Na sali sądowej prokurator wspomina o zasługach Gordona, ale zaznacza, że nie to jest przedmiotem rozprawy, ale fakt, że Jim przyczynił się do śmierci 162 osób. Cała rozprawa jest szeroka relacjonowana w mediach i prasie, w tym przez Lois Lane z Daily Planet. Vicki Vale bardziej jednak interesuje trwająca w mieście wojna gangów, a z pomocą Jason Barda zdobywa nowy trop.

Rozmowa Alfreda z Julią, która cały czas nie może się pogodzić z tym, że jej ojciec postanowił zostać lokajem, zostaje przerwana przez pojawienie się Tima, który potrzebuje pomocy, po tym jak Harper dostała się do jego sytemu. Bohaterowie od razu udają do jaskini.

W nocy Jason Bard i Harvey Bullock spotykają się z Batmanem. Bard stwierdza, że wie jak powstrzymać wojnę gangów, wystarczy, że Batman da się złapać.

W Blackgate Gordon ma niespodziewanego gościa. Jest nim jego syn, James junior.

Autor: Q12. numer Batman Eternal niczym specjalnym nie zachwyca, ale są momenty, które mogą doprowadzić do czegoś lepszego. Vicki Vale nie zamierza zrezygnować ze swojego śledztwa w sprawie wojny gangów. Alfred coraz lepiej dogaduje się z Julią, którą pewnie niedługa zaniepokoi fakt, że w rezydencji Wayne’ów można się dosłownie rozpłynąć w powietrzu.

Kilka wątków zostaje poruszonych ale wreszcie po dłużej przewie wróciliśmy do Jima Gordona. Do rozwiązania całej sprawy jest jednak daleko, a różnego rodzaju niespodzianek nie brakuje. O ile więc sama historia nie o wiele posunęła akcję do przodu, to ponownie dostaliśmy niespodziankę na samym końcu. Tym razem na scenę zawitał James junior. Zapewne odbiór całości będzie lepszy w przypadku wydań zbiorczych, bo z taką fragmentarycznością opowiadanych historii ciężko utrzymać równy poziom.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

już za:
dni
3
7
7
godzin
1
1
minut
4
8
sekund
2
7

Kalendarium

Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria

ehuzjvbx0airuls ehuzgc0x0aavtp1 young-justice-phantoms 118820899 118740251 eg7sv5gwsam3oiv

Komiksowe Top 5