BATMAN ETERNAL #50

Tytuł historii: The Tower
W sprzedaży od: 18.03.2015 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Ray Fawkes, Kyle Higgins i Tim Seeley
Rysunki: Alvaro Martinez
Okładka: Cliff Chiang
Kolor: June Chung
Tusz: Raul Fernandez
Liternictwo: Tom Napolitano
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

W tym miesiącu BATMAN ETERNAL: epicka Bat-opowieść trwająca rok zmierza do oszałamiającego końca! Gotham City płonie! Złoczyńcy biegają po ulicach! Bat-technologie zostały uszkodzone! A geniusz stojący za tym wszystkim przystawił nóż do żeber Batmana! Jak Mroczny Rycerz zakończy ten koszmar… i jak to ukształtuje przyszłe oblicze Gotham City?

Po pokonaniu Bane’a, a dokładnie rozbiciu na nim myśliwca, Batman postanawia kontynuować swoją walkę, by wszystko zakończyć.

W więzieniu Blackgate sytuacja zostaje opanowano. Pingwinowi udało się jednak w powstałym zamieszaniu zbiec z pomocą Killer Croca.

Batwing jest w sporych tarapatach, ale na spotkanie ze Strachem na Wróble Batman jest zawsze przygotowany. Następnie Bruce pomaga Harper unieszkodliwić Mr. Freeze’a. Z bronią Victora, bohater bez problemów powstrzymuje Clayface’a. Nie musi się jednak fatygować by pomóc Batgirl, gdyż, ta sama poradziła sobie z Córką Jokera.

Gotham City płonie, w czym swój udział ma Firefly, ale nie tylko. Batman zaś otrzymuje kolejne zaproszenie i tym razem postanawia je przyjąć i udaje się do Beacon Tower. Na miejscu zostaje szybko porażony prądem przez Cluemastera, który stwierdza, że bohater już dawno powinien podążyć za wszystkimi śladami.

Autor: QOd początku numeru widzimy Batmana w akcji. Rozbija myśliwiec by załatwić Bane’a, pokonuje Stracha na Wróble, Mr. Freeze’a i Clayface’a. Przychodzi mu to z dużą łatwością. Wychodzi na to, że tylko Batgirl jest godna bycia członkinią Bat-rodziny bo sama pokonała Córkę Jokera, reszta bohaterów zawiodła, kiedy była potrzebna. Co dalej? Batman cały czas nie ma bladego pojęcia kto nim pogrywa i wychodzi na to, że z dziecinną łatwością daje się pokonać Cluemasterowi. Czy Arthur Brown jest tajemniczym przeciwnikiem, który stoi za tym wszystkim? Na pewno jego wejście na końcu zaskakuje i robi wrażenie. Czyżby miało się okazać, że Batman zostanie pokonany przez drugorzędny, czy trzeciorzędnych łotrów?

Już od kilkunastu numerów cała historia Batman Eternal przestała mnie ekscytować i 50. numer nic w tej kwestii nie zmienia. Na wiele pytań jeszcze nie uzyskaliśmy odpowiedź w tym na te, kogo widziała Steph? Jeśli Cluemaster okaże się być kolejna zmyłką, to nasuwa się tylko jedno wyjaśnienia, że cała ta historia to jedna wielka symulacja Bruce’a, który postanowił się sprawdzić z największym wyzwaniem, zmierzyć się z samym sobą. Tak absurdalny pomysł mimo wszystko wydaje się lepszy od tego co do tej pory otrzymaliśmy. Jednakże, do końca pozostały jeszcze dwa numeru, tak więc wszystko jeszcze może się zmienić.

Ocena: 2,5 nietoperka

Autor: Q

już za:
dni
4
9
7
godzin
2
1
minut
0
8
sekund
4
7

Kalendarium

Galeria

batman-death-in-the-family-014 batman-death-in-the-family-013 batman-death-in-the-family-012 pennyworths2 batman-death-in-the-family-011 batman-death-in-the-family-010

Komiksowe Top 5