DETECTIVE COMICS #47

Tytuł historii: Robin War, Part III: Getting Dirty
Miesiąc wydania (okładka): Luty 2016 (USA)
W sprzedaży od: 09.12.2015 (USA)
Scenariusz: Ray Fawkes
Rysunki: Steve Pugh
Okładka: Andrew Robinson
Kolor: Chris Sotomayor
Liternictwo: Wes Abbott
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

ZAMKNIĘCI! W 3-ciej części „Robin War”, GCPD bierze się za Robinów, Batman musi wybrać stronę – a tajemnicze Court of Owls stoi za tym wszystkim i pociąga za sznurki!

Policji udało się złapać wszystkich Robinów i zamknąć w więzieniu. Gordon nie popiera takich poczynań, gdyż uważa, że nie tak należy traktować dzieciaków.

Zamknięty Damian nie ma zamiaru siedzieć bezczynnie, chociaż obwinia o zaistniałą sytuacja Graysona, to planuje ucieczkę. Udaje mu się doprowadzić do sytuacji, w której strażnicy nie mają innego wyjścia jak przeszukać wszystkich zatrzymanych, by upewnić się czy nikt więcej nie ma niebezpiecznych przedmiotów.

Sprawdzając pewien trop Batman wplątuje się w bójkę z Graysonem. Ostatecznie Jim przerywa te starcie odsłaniając swoje oblicze i przekonuje Dicka do spokojnej rozmowy. Bohaterowie zgadzają się, że coś w całej sprawie nie gra, dlatego postanawiają połączyć siły by poznać prawdę.

Tymczasem w więzieniu zjawia się odpowiedzialny za całe zamieszanie członek Court of Owls w towarzystwie Talonów. Zamierza raz na zawsze rozwiązać problem Robinów.

Autor: Q


“Detective Comics #47” to trzecia część “Wojny Robinów”, która rozgrywa się na łamach kilku Bat-tytułów. Cała sprawa zaczęła się w “Robin War #1” od śmierci policjanta, który interweniował podczas działania jednego z członków ruchu We are Robin. O wszystko obwiniono dzieciaki noszące symbol, “R” i policja wzięła ich na cel. Sprawy jeszcze bardziej się skomplikowały, gdy prawdziwy Robin (Damian Wayne) postanowił się w nie wplątać i ostatecznie doprowadził do tego, że w sprawę zaangażowano Batmana. By powstrzymać Robina, do akcji wkroczyli też Red Robin i Red Hood. Okazało się również, że za wszystkim stoi Court of Owls, które w ten sposób postanowiło sprowadzić Dicka Graysona do Gotham City. W “Grayson #15” Dick chcąc zapewnić dzieciakom bezpieczeństwo wystawił je policji.

W ten sposób docieramy do wydarzeń z “Detective Comics #47”. W gronie zamkniętych Robinów są też bohaterowie, którzy z łatwością powinni się z takiej sytuacji wywinąć, ale o ile Tim, czy Todd martwią się o resztę dzieciaków, to Damian się nimi nie przejmuje. Dlatego tylko on planuje ucieczkę. Poruszona zostaje również kwestia jaką jest zamkniecie w “klatkach” dzieciaków, nie tylko z punktu moralnego ale też prawnego. Opinia Gordona w tej sprawie nic nie może zmienić, bo za wszystkim stoi wpływowe Court of Owls.

To właśnie sowia organizacja sprawia, że całość może okazać się czymś więcej. O tym przekonany się jednak po zakończeniu “Wojny Robinów”. Czy całość okaże się tylko chwilowym wydarzeniem, czy też znacząco wpłynie na przyszłość Bat-tytułów. Co do tego można mieć wątpliwości, bo główna seria czyli “Batman” nie jest częścią całego crossoveru.

Jeśli śledzicie całą “Wojnę Robinów”, to “Detective Comics #47” nie możecie przegapić. Starcie pomiędzy Gordonem i Graysonem dostarcza odpowiedniej akcji i nie brakuje też poruszenia ważniejszych kwestii. Osoby, których cały ten crossover nie interesuje a regularnie sięgają po “Detective Comics” nowy numer nie koniecznie musi się spodobać, ale obecność Court of Owls zawsze intryguje, ale jest to tylko fragment całej intrygi.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

już za:
dni
9
6
godzin
1
1
minut
4
0
sekund
0
7

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

bw_3x07_09 bw_3x07_08 bw_3x07_07 bw_3x07_06 bw_3x07_05 bw_3x07_04