Forum

Już wkrótce
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,
  • Lewiatan - 07 Paź 2020,
  • Uniwersum DC według Mike`a Mignoli - 07 Paź 2020,
LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #32

Tytuł historii: What Happened Was…, Part 3
Data wydania: 10.01.2013 (USA)
Scenariusz: Paul Jenkins
Rysunki: Omar Francia
Okładka: Greg Luzniak
Kolor: Rex Lokus
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Jak w przypadku wielu uroczystości w Gotham City, zwyczajne obchody urodzin kraju, kończą się eksplozją fajerwerków innego rodzaju. Teraz GCPD ma szansę na poznanie całej prawdy… tak jak wyglądało to z punktu widzenia Batmana!

4 lipca. Batman otrzymuje od Alfreda informacje na temat namierzenia podejrzanych częstotliwości nadających ze stadionu Gotham Knight. Jak się okazuje przez sygnał nadawana jest bezpośrednia relacja z obchodów 4 lipca, jednak nie jest to transmisja z żadnych oficjalnych kamer, a to może oznaczać, że w grę mogą być zamieszani terroryści. Dzięki namierzeniu innych sygnałów video Batman dowiaduje się, że na scenie jest Calendar Man.

Nie mając ani chwili do stracenia Mroczny Rycerz wkracza do akcji i od razu atakuje swojego przeciwnika. Calendar Manowi udaje się jednak odpalić swoje materiały wybuchowe, by w ten sposób uczcić 4 lipca tak by mieszkańcy Gotham zrozumieli, jakiego poświecenia dokonali ich przodkowie. Batmanowi udaje się jednak powstrzymać przeciwnika, który wcale tak dobrze nie zna się na datach, gdyż deklarację podpisano 2 lipca, a ratyfikowano 18 lipca.

Kiedy sytuacja jest już opanowana, Bruce prosi by Alfred przesłał detektywowi prowadzącemu sprawę nagrania zarejestrowane przez kostium Batmana, jak się okazuje wierny lokaj już to zrobił.

Autor: Q

Zakończenie What Happened Was… rozczarowuje. Po przedstawieniu różnych wersji spodziewałem się jeszcze jakiegoś zaskakującego zwrotu akcji. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Batman wkroczyło akcji i powstrzymał szaleńca. W gruncie rzeczy oprócz ciekawej koncepcji, sama intryga nie miała w sobie nic specjalnego do zaoferowania.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

już za:
dni
3
6
6
godzin
1
8
minut
4
9
sekund
3
7

Kalendarium

Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria

eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls

Komiksowe Top 5