Forum

Już wkrótce
  • "Batman Begins" 4K - 17 Sty 2018,
  • "The Dark Knight" 4K - 17 Sty 2018,
  • "The Dark Knight Rises" 4K - 17 Sty 2018,
  • "Heath Ledger - to ja" w Planete+ - 20 Sty 2018, 20:20
LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #52

Tytuł historii: Gotham Eye View
Data wydania: 30.05.2013 (USA)
Scenariusz: Robert T. Jeschonek
Rysunki: Declan Shalvey
Okładka: Ed Benes i Kathryn Lanyo
Kolor: Matthew Wilson
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

W “Gotham Eye View,” jeden z kluczowych sojuszników Batmana wychodzi na pierwszy plan, podczas gdy bohater walczy z nowym niebezpiecznym łotrem!

John Pritzyk był kiedyś genialnym inżynierem od akustyki, ale czasy te dawno minęły i teraz jest potworem zwanym Crescendo. Sieje spustoszenie w Gotham, a Batman nie zawsze może uratować wszystkich.

Wszystko zaczęło się 2 lata temu, kiedy ukochana Johna, Lydia, zginęła w wyniku wybuchu gazu. Pritzyk nie obwinił o ten nieszczęśliwy wypadek jednak żadnej konkretnej osoby, ale całe Gotham. Przeprosiny ze strony miasta nie dotarły do niego, postanowił więc zrealizować swoją zemstę i nadać Gotham zupełnie nowy ton.

Kontynuuje swoja krucjatę przeciwko Gotham nie zważając na niewinnych mieszkańców, ale miasto zawsze może liczyć na Batmana, który nie ma zamiaru odpuszczać. Każdy z nich na swój sposób chce uleczyć Gotham, ale Batman już dawno wybrał swoją drogę, chociaż i jego wielokrotnie miasto zawiodło, to cały czas jest to jego miasta i zawsze tak będzie i dlatego będzie o nie walczył. Z niewielką pomocą Gotham Batmanowi udaje się powstrzymać Pritzyk i oddać go w ręce policji.

Autor: Q

Sama historia, a mianowicie Batman walczący z Crescendo specjalnie interesująca nie jest. Kolejny łotr, z którym przyszło się zmierzyć bohaterowi Gotham City. Jednak to co jest tu najważniejsze, to narrator całej historii, bowiem zgodnie z tytułem opowieści, tą poznajemy z punktu widzenia samego Gotham. Miasto staje się tu pierwszoplanowym bohaterem.

Jest to ciekawy zabieg, który pozwala inaczej spojrzeć na Batmana jak i jego wroga. Obu bowiem Gotham mocno zawiodło, ale w gruncie rzeczy zamiast pogłębić tę perspektywę twórcy ograniczyli się do przedstawienia zwykłego człowieka, który zostaje obłąkany przez pragnienie zemsty oraz do alternatywnego podejścia na przykładzie Batmana.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

W KINACH OD
17 LISTOPADA

Kalendarium

Sonda

Najbardziej oczekiwany film animowany związany z Batmanem w roku 2018

Zobacz wyniki

Galeria

suicide-squad-group-costume sshtp-zoom_-_embed_2018 sshtp-waller-and-squad_copy_-_h_2018 sshtp-deadshot_-_embed_2018 sshtp-amanda_waller_-_embed_2018_0 gbg_0015

Komiksowe Top 5