Forum

Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,
LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #51

Tytuł historii: The Pain Cellar
Data wydania: 23.05.2013 (USA)
Scenariusz: Frank Hannah
Rysunki: Marco Turini
Okładka: Ed Benes i Kathryn Lanyo
Kolor: Leonardo Paciarotti
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Kiedy Burce Wayne szuka pomocy u zaufanej uzdrowicielki, by zażegnać paraliżujący ból pleców, stłumione i traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa, które miały miejsce przed śmiercią jego rodziców, skrywają klucz do uwolnienia go od bólu.

Po tygodniach rozdzierającego bólu pleców Bruce Wayne postanawia udać się do Chinatown by tam skorzystać z pomocy Mei Zhen, której dziadek był mistrzem w leczeniu, a teraz ona kontynuuje rodzinną tradycję. Inni lekarze nie znaleźli żadnej przyczyny, która może powodować ból, ale według starożytnych metod ból jest zapisany w komórkach ludzkiego organizmu.

Wszystko zaczęło się kilka tygodni wcześniej. Podczas dnia jak co dzień Batmana wręcz sparaliżował ból. Przez długi czas leżał w alejce by zebrać siły, bo nigdy wcześniej czegoś podobnego nie doświadczył.

Podczas zabiegu Bruce odpręża się by skupić się wyłącznie na bólu. W dzieciństwie miał przyjaciela, Marco, który pewnego dnia zaginął. Na początku całe miasto było w szoku, ale później już nikt nie interesował się zaginionym chłopcem, nikt oprócz jego jedynego przyjaciela, Bruce’a. Rodzice zapewniali go, że nie powinien się zajmować tą sprawę, gdyż jest tylko chłopcem. Przyszły Batman nie zamierzał jednak odpuszczać. Zabrał butelką z barku by przekonać jednego z bezdomnych do powiedzenia mu co ten widział. Niestety mężczyzna po tym jak dostał trunek stwierdził, że nie zna żadnego Marco. Nie pozwolił jednak by inny szemrany facet porwał Bruce’a. Dodał również, że nie obchodzi go żaden chłopak, który został zabrany do Edderling. Podążając za nowym tropem Bruce dotarł do Edderling Drive, opuszczonego apartamentowca. Dla młodego Wayne’a opuszczony budynek jawił się jako istny koszmar. Przerażał go. Na miejscu udało mu się odnaleźć zamkniętego w klatce Marco, który ostrzegł go, że wkrótce porywacz wróci by go zabić. Gdy na miejscu przybył oprawca Bruce’owi ledwo udało się zbiec, ale kiedy zawiadomił o wszystkich rodziców i policję okazało się, że było już za późno. Nikogo w apartamentowcu nie znaleziono.

Bruce zamknął w głębokiej podświadomości poczucie winy, że nie udało mu się uratować przyjaciela, że go zabił. Ponowne zmierzenie się ze wspomnieniami z pomocy Mei Zehn pozwoliły mu uporać się z bólem.

Autor: Q

Kolejna ciekawa i oryginalna historia. Niektóre elementy jak działający na własną rękę młody Bruce ostatnio pojawiają się dość często, ale co raz pozwalają odkryć coś nowego na temat dzieciństwa Wayne’a. Tym razem poznajemy historię przyjaciela Bruce’a, który zaginął. Dla Batmana rozwiązanie takiej sprawy byłoby zwykłą rutyną, ale dla małego chłopca jest to zupełnie inne wyzwanie.

W tej historii nie mamy żadnych złoczyńców, tym razem Batman musi się zmierzyć z własnymi wypartymi wspomnieniami i jak się okazuje mogę być one bardziej niebezpieczne niż niejeden zbir. Nie miałbym nic przeciwko kolejnym opowieściom w tym stylu, bo życie Bruce’a Wayne’a skrywa jeszcze wiele tajemnic.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

Kalendarium

Sonda

Najlepszy okładka (Dark Age):

Sonda

Najlepszy okładka (Bronze Age):