Tytuł odcinka: “Hank and Dawn”
Polski tytuł odcinka: “Hank i Dawn”
Pierwsza data emisji: 7 grudnia 2019
Reżyseria: Akiva Goldsman
Scenariusz: Geoff Johns
Twoja ocena:

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

Historia początku relacji Hanka Halla i Dawn Granger oraz zatracenia się w ich przeszłości, co połączyło ich jako superbohaterów Hawk i Dove.


W rolach głównych:
Teagan Croft – Rachel Roth

Gościnnie występują:
Elliot Knight – Don Hall/Dove
Marina Sirtis – Marie Granger
Tait Blum – młody Hank
Jayden Marine – młody Don
Trevor Hayes – trener Vincent
Alan Ritchson – Hank Hall/Hawk
Minka Kelly – Dawn Granger

W pozostałych rolach:
Imali Perera – psycholog szkolny
Ken Yong – mąż ofiary
Jayden Greig – Football Kid #1
Ethan Hwang – Football Kid #2
Bas Reitsma – Dwayne Wainwright
Mishu Velani – dr Kimberly Kraft
Arlene Duncan – Dean Kesse
Orphee Ladouceur-Nguyen – słodka dziewczyna
Nathaniel Shuker – student
Taylor Gill – dublerka Dawn w balecie


Jeśli liczyliście na bezpośrednią kontynuację poprzedniego odcinka to będziecie rozczarowany. “Hank and Dawn” mógłby również dobrze zostać wykorzystany jako 4. odcinek 1. sezonu “Titans” albo jako pilot do serialu o duecie Hawk Dove, gdyż w szczegółowy sposób zostajemy wprowadzenie w historię początku duetu bohaterów. Pod wyborem kolejności opowiadanych historii i momentu na ten konkretny odcinek można mieć wiele zarzutów. Więc jeśli wcześniej nie zyskali waszej aprobaty Hank i Dawn, to spokojnie możecie sobie odpuścić ten odcinek. Drobne powiązanie z głównym wątkiem serialu jest tylko przez minimalną obecność Rachel, która jak wiemy potrzebuje pomocy.

“Hank and Dawn” to opowieść w poważnym tonie i poruszająca ważne kwestię, kiedy to ofiarami padają najmłodsi, zmanipulowani i niemogący się obronić. Odcinek lepiej pozwala nam zrozumieć dlaczego w postaci Hanka jest tyle gniewu. Dowiadujemy się również jakie tragiczne wydarzenie połączyła Hanka i Dawn. Chociaż nie mamy tu scen wymagających efektów specjalnych, to otrzymaliśmy najbardziej kiczowato pokazany wypadek samochodowy. Już w Grand Theft Auto z 1997 roku takie rzeczy wyglądały bardziej przekonująco.

W świecie różnych superbohaterów, ten duet nie zajmuje się ratowaniem świata. Dba o lokalną społecznością i interweniuje tam gdzie system zawodzi. Bycie bohaterami dla Hanka i Dawn okazuje się najlepszą terapią by poradzić sobie z traumą. Zdecydowanie lepiej byłoby gdyby premiera “Hank and Dawn” nastąpiła wcześnie. Tego typu przerywnik, chociaż na dobrym poziomie, nie pasuje w tym zbliżającym się do kulminacje momencie sezonu. Niemniej jednak udowadnia, że duet Hawk i Dove ma potencjał na własny serial. Tacy pozbawienie supermocy bohaterowie i niemogący liczyć na zaawansowaną technologię i drogi sprzęt też są potrzebni. Jedno jest pewne to jeszcze nie ostatnia opowieść o tych bohaterach.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Ciekawostki:

  • Kiedy Dawn zbiera szklane kawałki, wszystkie są dość małe, ale kiedy wbija nóż w nogę napastnika, odłamek jest znacznie większy.
  • Wspomina się o siostrze Dawn, Holly. Holly Grainger była przez pewien czas Hawk w komiksach.
  • W jednej ze scen Don Hall nosi t-shirt z logo Supermana.


Premiera filmu "Joker" za
dni
1
0
7
godzin
1
6
minut
5
3
sekund
0
4

Kalendarium

Sonda

Jak oceniasz wybór Roberta Pattinsona do roli Batmana?

Zobacz wyniki

Galeria

d9n1ibjwkaafyvt d9n-l34wsaa5ztc 65129727 batman-hush-pub-13 pennyworth-poster-01 d8uwzjewwaajqcm