Tytuł odcinka: “Donna Troy”
Polski tytuł odcinka: “Donna Troy”
Pierwsza data emisji: 30 listopada 2019
Reżyseria: David Frazee
Scenariusz: Marisha Mukerjee, Richard Hatem
Twoja ocena: [yasr_visitor_votes size=”medium”]

Gdy drogi Tytanów rozchodzą się, Dick zwraca się do starej przyjaciółki, dziennikarki śledczej, Donny Troy aka Wonder Girl, aby uzyskać odpowiedzi. Wkrótce uwikłany zostaje w tajne śledztwo w sprawie syndykatu zbrodni, zdaje sobie sprawę, że przeszłe wydarzenia nabrały większego psychologicznego znaczenia, niż wcześniej przypuszczał. W międzyczasie, widząc, że Kory cierpi z powodu niezdolności do odzyskania swojej tożsamości, Rachel próbuje wykorzystać swoje moce, by uzdrowić pamięć Kory … z niezamierzonymi i przerażającymi konsekwencjami.

W rolach głównych:
Brenton Thwaites – Dick Grayson/Robin
Anna Diop – Kory Anders
Teagan Croft – Rachel Roth
Ryan Potter – Gar Logan

Gościnnie występują:
Conor Leslie – Donna Troy
Rachel Nichols – Angela Azarath
Damian Walshe-Howling – Graham Norris

W pozostałych rolach: Tomaso Sanelli – młody Dick Grayson Andy Hubick – młoda Donna Troy James Hawksley – Jerry Ridley Anders Yates – Paul Shahi Teruko – gość w galerii Jung-Yul Kim – wielki facet Jerry Schaefer – konduktor w pociągu Vanessa Jackson – agentka FBI #1 Julia Juhas – agentka FBI #2 Karl Campbell – agent FBI #3 James McDougall – pracownik kolei


Do tej pory mieliśmy schemat, że jeden odcinek był o drużynie, a drugi dotyczył w dużej mierze innych bohaterów. Tym razem, wbrew tytułowi, całość nie skupia się na Donnie Troy. Mamy dwa osobne wątki, związany z Graysonem i podróżą pociągiem pozostałych bohaterów.

Kolejny raz zgłębiamy przeszłość Dicka i jego bieżące obawy, tym razem w towarzystwie panny Troy. Zbyt dużo miejsca poświęca się tej kwestii. Już wcześniej wyraźnie pokazano, z czym Grayson ma problemy i naprawdę nie potrzeba kolejnej osoby, by ten mógł pożalić. Wiemy, że potrzebuje nowej bohaterskiej tożsamości, tylko jeszcze musi odkryć jak zostać Nightwingiem. O ile sama postać Donny wzbudza sympatię i w odróżnieniu od Dicka potrafi patrzeć na pewne sprawy z dystansu, to tak naprawdę jej udział mógłby się ograniczyć do rozszyfrowanie tekstów znalezionych w magazynie Kory.

Odcinek pokazuje nam największą bolączką związaną z postacią Kory. Bohaterka niby jest czujna i z każdej strony spodziewa się ataku. Ale równocześnie popełnia największą głupotę. Wiedząc, że jest poszukiwania przez stróży prawa nie zmienia swojego wyglądu i wreszcie mamy skutek tego niechlujstwa. Problem sprawia też sposób w jaki dochodzi do rozbicia drużyny. Niby w poprzednim odcinku przeciwnicy, którzy chcieli uprowadzić Rachel zostali wyeliminowany, ale pozostało jeszcze wiele kwestii. Dick powinien wykazać się większą opieką, bo pozostawienie Rachel z mocą nad którą w pełni nie panuje nie jest jego najmądrzejszą decyzją.

Końcówka odcinka sprawia, że następuje przełom. Powrót pamięci Kory okazuje się niebezpieczny dla Rachel. O misji Starfire dowiadują się też Donna i Dick. Dochodzi do tego w zbyt przypadkowych okolicznościach ale przynajmniej wszyscy wiedzą na czym stoją, a pomoc panny Troy będzie potrzebna. W odcinku “Donna Troy” jest sporo zbędnych rzeczy, które wypełniają treść, ale końcówka zapowiada, że już zbliżamy się do końca zaplanowanej na ten sezon historii.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Ciekawostki:

  • Wspomniana zostaje Justice League oraz Diana, czyli Wonder Woman.
  • Dick wspomina o Jokerze i Pingwinie.
  • Conor Leslie jest drugą aktorką, która wcieliła się w Wonder Girl, wcześniej w serialu “Wonder Woman” z lat 70-tych w postać Drusilli Troy wcieliła się Debra Winger.
  • W odcinku wykorzystano utwór “Touch Too Much” AC/DC.


już za:
dni
4
6
godzin
0
4
minut
2
5
sekund
5
6

Sonda

Twoja reakcja na kostium Batgirl?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

271853830 269829623 batwoman-pam-isley-renee-montoya batwoman-bridget-regan-poison-ivy-full batwoman-bridget-regan-pam-isley bw_3x08_09