Forum
Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

Francuski reżyser Pierre Desgranges i Atomic Production stworzyli nowy 9 minutowy fanfilm z Batmanem pt. “Batman Deliverance”, w którym starzejący się Mroczny Rycerz stanął do walki z Wolverine’em.

Kiedy Batman zrezygnował z roli obrońcy Gotham City, miasto szybko pogrążyło się w chaosie i przemocy. Czy starzejący się i nie stroniący od alkoholu Bruce Wayne podejmie ostatnie wyzwanie dla Mrocznego Rycerza i stanie do walki z groźnym przeciwnikiem?

“Batman Deliverance” można obejrzeć pod tym adresem.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Tak to jest z tymi francuskimi fan-filmami, przerost formy nad treścią. Zrozumiałem ogólny przekaz z tym uwolnieniem Bruce’a od Batmana, aczkolwiek taki image Wayne’a dosyć dziwny jest. Powiedziałbym, że wersja z Batman Beyond ciekawiej wyglądała, o tej z “DKR” nie ma nawet co wspominać.

W sumie jedno mnie zastanawia. Skąd tam się wziął Wolverine? Dlaczego akurat Wolverine? Dlaczego on zaatakował Batmana? Oraz skąd u Wolverine’a moc nagłego odzyskiwania przytomności? Patrząc po komiksach to jego czynnik regeneracyjny nie wpływał na to, że szybciej się budził po zadanym ciosie.

Szacunek dla Francuzów za to, że próbują, ale patrząc po tym filmie i po “Ashes to Ashes” to Amerykanie lepiej sobie radzą (“Dead End”, “Patient J” czy “City of Scars”).

Wizualnie świetne, choć uważam, że kostium z TDK nie bardzo pasuje. Bardziej odpowiadałby nieco przejaskrawiony kostium (coś a’la Bisley). No własnie, co z tym Wolverine’em. Przychodzi ot tak z nikąd, bije sie z Batmanem, zabija go i koniec? W ogóle uważam, że Rosomak pasuje do takiego filmu jak pięść do oka. Myślę, że ten film raz, że nie trzyma się kupy, dwa, że nie ma w nim za grosz sensu. Twórcy chyba na siłę chcieli zwrócić uwagę widzów biorąc na warsztat przerabiany już w Dark Knight Returns i Batman Beyond motyw, dorzucając do tego innego komiksowego bohatera stwarzając pozory głębokiej i oryginalnej fabuły. Wolverine vs Batman to świetny motyw na akcyjniak w stylu Dead End. No i to skrzyżowanie komiksowego Batmobilu z tumblerem i Rudym 102

Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Dark Age):