Forum
Już wkrótce
  • "Batgirl: Najmroczniejsze odbicie" (WKDCBiZ) - 03 lip 2024,
  • “Batman Detective Comics – Gothamski Nokturn: Uwertura. Tom 1” - 17 lip 2024,
  • "Batman: Caped Crusader" w Prime Video - 01 sie 2024,
  • "Superman: Syn Kal-Ela - Bitwa o Gamorrę. Tom 3" - 14 sie 2024,

Nowa, animowana, pełnometrażowa historia o dzielnych wojownikach Ligi Sprawiedliwych, strażnikach międzygalaktycznego pokoju!

Sześć połączonych ze sobą opowieści. Jeden przełomowy film!

Kultowy komiks DC na DVD już od 8 lipca!

Sześć Zielonych Latarni. Sześciu wojowników strzegących porządku w galaktyce. Sześć pierścieni, których potęga jest nie do opisania – pierścień potrafi stworzyć wszystko, co tylko wyobrazi sobie jego właściciel…!

Hal Jordan: Kiedy ukształtujesz strumień światła swojego pierścienia, pójdziesz śladami pierwszej Latarni…

Zielone latarnie to grupa dzielnych bohaterów, którzy patrolują wszechświat by zapewnić pokój i sprawiedliwość pod przywództwem Strażników Wszechświata! Znany z Zielonej Latarni pilot Hal Jordan, opowiada swojej nowej podopiecznej Arisii historię pięciu z nich. Avr, Kilowog, Mogo, Abin Sur oraz Laira to właśnie Szmaragdowi Rycerze.

Pierwsza opowieść dotyczy powstania Korpusu Zielonej Latarni. Kim była pierwsza Latarnia i jak powstała? Skąd wziął się pomysł użycia pierścieni mocy? I w jaki sposób narodził się pomysł stworzenia Korpusu wojowników?

Kilowagowi poświęcona jest druga część filmu. Dowiadujemy się, jakim szkoleniom poddawany był wojownik. Poznajemy także historię bitwy, którą Kilowag stoczył ze swoim okrutnym trenerem Kapitanem Deeganem, by finalnie, w imię wyższego dobra, opowiedzieć się po jego stronie.

Historia Lairy, dawnej księżniczki, również związana jest z walką i pojednaniem. Bohaterka powraca na rodzinną planetę by wystąpić w obronie swoich podwładnych. Kto okaże się ważniejszy – poddani wojownicy czy rodzina? Czy Lairze uda się  pogodzić z ojcem?

Następnie Jordan snuje opowieść o Mogo – dzielnym wojowniku, o których niemalże nikt nic nie wie i który nie udziela się towarzysko. Bohaterem kolejnej historii jest Abin Sur oraz jego walka z byłym mentorem, który przeszedł na stronę zła, demoniczym Sinestro.

Pięć różnorodnych postaci, pięciu dzielnych Szmaragdowych Rycerzy. Czy Arisia zostanie szóstym? Jaka będzie jej historia?

Arisia: Domyślam się, że to ta najmroczniejsza noc, o której wszyscy mówili.
Sinestro: Nie, moja droga. To tylko zmierzch…

Po ogromnych sukcesach Batmana, Supermana czy Wonder Woman przyszedł czas na przeniesienie na srebrny ekran przygód Korpusu Zielonej Latarni (wszyscy wspomniani bohaterowie pochodzą z wydawnictwa DC Comics). Zielona Latarnia: Szmaragdowi Rycerze to kolejny projekt powstały we współpracy DC Universe ze Studiami Warner, i drugi (po „Batman: Rycerz Gotham”) pełnometrażowy film animowany. Jak podkreślają sami widzowie w produkcji widać ten sam styl narracji i animacji: „Szmaragdowi Rycerze” jest filmem animowanym zrealizowanym w podobnym stylu co „Batman – Rycerz Gotham”; dostajemy sześć osobnych mini-historii składających się na jedną fabułę. W przeciwieństwie do Batmana jednak, historie koncentrują się na różnych Latarniach, a nie na jednym głównym bohaterze jak Hal Jordan (…) W przeciwieństwie do „Rycerza Gotham”, każda osobna historia nie została stworzona w osobnym studio (….) [Helionis, www.fantastyka.pl].

Szmaragdowi Rycerze drugi film animowany z serii o Korpusie Zielonej Latarni (powstała też kinowa wersja z Blake Lively i Ryanem Reynoldsem). Rycerze nie są jednak bezpośrednim sequelem pierwszej historii – głównym narratorem jest poznany w „Zielonej …” Hal Jordan, jednak opowiada on historie całkowicie niezależne; historie spisane przez scenarzystę (m.in.) Alana Burnetta – zdobywcę czterech statuetek Emmy, człowieka stojącego za sukcesem scenariusza Smurfów czy serii opowieści o Batmanie. Główni bohaterowie przemawiali m.in. głosami genialnego Jasona Isaacsa (m.in. seria filmów o Harrym Potterze, „Słodki Listopad”, „Helikopter w ogniu”), Nathana Filliona („Szeregowiec Ryan”, „Gotowe na wszystko”), Elisabeth Moss („Słyszeliście o Morganach”) – w polskiej wersji językowej narratorem jest jeden lektor.
Reżyserią zajęła się m.in. Lauren Montgomery (wcześniej odpowiadała za reżyserię animacji o Wonder Woman), realizatorem projektu był natomiast Bruce Timm, jeden z twórców współczesnego imperium DC Comics oraz DC Universe.

WYDANIE DVD:

1-płytowe wydanie DVD zawiera 80 minut animowanego materiału filmowego oraz dodatki specjalne:
– Batman: Year One – Zapowiedź kolejnego pełnometrażowego filmu DC Universe
– Wejdź za kulisy ostatniego animowanego filmu DC Universe All-Star Superman

Całość w polskiej wersji językowej.

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:
facebook.com/MojeFilmyDVD

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Fajnie, ale szkoda, że nie chcą wydawać filmów z Supermanem i Ligą.

za
dni
1
0
0
godzin
0
9
minut
5
5
sekund
3
1
Kalendarium
Sonda

Najlepsza filmowa Catwoman

Zobacz wyniki