Forum
Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

Informacje na temat nowego pojazdu Batmana w filmie “The Dark Knight Rises” pojawiały się już wcześniej. Wszystkie sugerowały, że będzie to pojazd latający. Być może właśnie ukazała się pierwsza nieoficjalna fotografia tego pojazdu. Ross Petrocelli zamieścił na swoim profilu na Twiterze zdjęcie przedstawiające transport, na plan w Wabash Tunnel, pojazdu, który można określić mianem Batwinga.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

8 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

TO POLATAMY SOBIE Z BATMANEM na cudacznym technologicznym cudzie techniki JAKKOLWIEK TO NAZWAC :)?

“Cudacznym cudzie” mówisz…? WTF?
Ja jestem za tym by w filmie było więcej scen skakania po dachach, a nie wymyślają jakieś bezsensowne środki transportu, tylko po to żeby przyciagnąc ludzi do kina na “porywające sceny pościgów”, a potem więcej gadżetów sprzedac. Zasrana komercja i marketing.

Wygląda czadersko, Skrzydła wyglądają na poskładane jak u ptaka, kurcze może być ala transformers…

@nicko – nie chcesz komercji to oglądaj Bergmana. A ja jestem za scenami pościgów – ta w TDK była genialna. Zresztą po niezłym BB było “I believe in Chris Nolan” a po znakomitym TDK jest tylko narzekanie fanboyów. Męczące to już się robi.

To że była genialna to jest jedynie twoja opinia, według mnie są one nudne i schematyczne. Jedzie sobie Batman jakimś ufo-podobnym kaszlakiem i naparza ile fabryka dała we wszystko co mu stoi na drodze- fascynujące. Zawsze muszą się pojawic w środku filmu. Takie jest moje zdanie. Teraz czekam z niecierpliwością na kolejny komentarz w którym będziesz mnie przyrównywał do fanboyów.

Nicko przestań hejterzyć. Nikt ci nie karze tu wchodzić, czytać tego, czy oglądać filmów. Zachowujesz się jak debil.

No tak, w przeciwieństwie do wybitnego “Nico. Ponad prawem” filmy Nolana to gnioty. No i lepszy jest plastikowy pojazd wyglądający jak dziecięca zabawka od matchboxa, którą widzieliśmy u Burtona, niż Tumbler. Oczywiście. Scena pościgu jest nakręcona genialnie, bo jest właśnie nieschematyczna, zawiera elementy (przewrócenie ciężarówki, pojawienie się Batpoda), których nie ma w zwykłych scenach pościgów. Do tego była pierwszą taką sceną nakręconą w pełni kamerami IMAX i jedną z niewielu dziś kręconych z użyciem efektów mechanicznych i pirotechnicznych. Filmy Nolana także u krytyków zdobywają znacznie lepsze recenzje od Batmanów Burtona, a co do fanboyów, to mówiłem o ogólnym stanie rzeczy, czytaj ze zrozumieniem, a jak nie umiesz – wróć do tandet z Segalem zamiast się wypowiadać. Wszyscy by chcieli, by było jak w komiksach – kiepskie i dziecinne dialogi, kostium ze szmatek, maska luchadora u Bane’a i w ogóle taki genialny Batmobil, którego podwozie pozwala jeździć tylko po torze F1. Nolan wymyślił coś oryginalnego, zamiast kopiować komiks, ale to się nikomu nie podoba, bo lepiej sobie wszystko pokserować i zerżnąć. Nikt nie rozumie, że medium filmowe ma zupełnie inne formy przekazu i rządzi się innymi prawami niż komiks, a dowodem tego gniotowate filmy Schumachera.

Ziomekuj: Nad tobą nie będę się rozwodził bo nie mam na to czasu i nerwów.
F: A czy ja kiedykolwiek dałem do zrozumienia, że filmy z Seagalem i Batmany Burtona to dla mnie perełki? Zastanów się nad swoim czytaniem ze zrozumieniem i przestań być taki zarozumiały. Podziwiam twórczość Nolana, jego BB i TDK uważam za lepsze od ekranizacji Burtona, co nie zmienia faktu, że brakuje mi w nich elementów które wymieniłem wcześniej. Chyba mam do tego prawo. Czytając twoje wypowiedzi zaczynam się nad tym zastanawiać. Aha i jeszcze jedno, nie wiem ile komiksów przeczytałeś w swoim życiu (po wypowiedziach wnioskuję, że mało), ale uwierz mi jest wiele komiksów, w których brak jest “kiepskich, dziecinnych dialogów i kostiumów ze szmatek”. Wystarczy poszukać, a nie zachowywać się jak ignorant i negować każdy pogląd który nie jest zbliżony do twojego.

Kalendarium
Sonda

Najlepszy okładka (Dark Age):

Sonda

Najlepszy okładka (Bronze Age):