Forum
Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

Wysokość budżetów letnich hitów filmowych jest ściśle trzymana w tajemnicy. W tym roku nie zabraknie produkcji, które kosztować będą powyżej 200 mln dolarów. Ale która z nich będzie najdroższa? Jedna z osób zaznajomiona z budżetem “The Dark Knight Rises”, ale nie upoważniona do publicznego wypowiadania się, zdradziła, że koszt produkcji najnowszego filmu Christophera Nolana wyniósł od 250 mln do 300 mln dolarów. Inna osoba twierdzi zaś, że wysokość budżetu bliższa jest kwocie 225 mln dolarów. Jak widać rozbieżności są dość duże. Jednak pewne jest, że najnowszy film o Batmanie osiągnie wielki sukces. Według prognoz Box Office Mojo “The Dark Knight Rises”, z wpływami z poza USA wynoszącymi 850 mln dolarów, będzie największym przebojem wśród letnich hitów filmowych. Prognozy dotyczące wpływów z USA opublikował natomiast serwis ComingSoon. Według nich najnowszy film Nolana po weekendowym otwarciu w wysokości 172 mln dolarów łącznie osiągnie wpływy w wysokości 445 mln dolarów i oczywiście będzie największym przebojem lata.

Źródła: Los Angeles Times, Box Office Mojo, ComingSoon.net

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Biorąc pod uwagę to, że Nolan zawsze wyrabia się w wyznaczonym budżecie, a nawet robi film taniej, sądzę, że wersja z 225 milionami jest bardziej prawdopodobna. Ale o tym przekonamy się zapewne dopiero w dniu premiery.

Nie zgadzam się w trzech kwestiach z ComingSoon.net. Avengers na starcie zarobi ze 170 mln a nie 136 mln a Batman poza USA max 600 mln. (za to w USA ponad 500).

Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Dark Age):