W minioną sobotę podczas Emerald City Comicon odbył się mini-zjazd twórców “Batman: The Animated Series”. Zgromadzeni fani mieli okazję porozmawiać z Bruce’em Timmem, Alanem Burnettem, Tarą Strong (Batgirl) i oczywiście Kevinem Conroyem (Batman).

Conroy wyjawił, że miał wielkie szczęście, że dostał rolę Batmana, bo nigdy wcześniej nie pracował przy dubbingu, a podczas castingu spodziewał się, że bohater będzie bardziej w stylu Adama Westa. Po rozmowie z producentami lepiej jednak uchwycił tragiczną, wręcz hamletowską stronę Bruce’a Wayne’a.

Tara Strong ujawniła, że od dziecka zbierała różne rzeczy związane z Batgirl.

Chociaż Mark Hamill na zawsze w pamięci fanów Batmana zostanie zapamięta jak głos Jokera, to początkowo rola złoczyńcy trafiła w ręce Tima Curry’ego, który nagrał dialogi do kilku odcinków. Nie było to jednak to czego oczekiwali twórcy, a jego śmiech nie pasował do ich wizji. Kilka miesięcy później na castingu do roli Jokera Hamill od razu przypadł im do gustu.

Kevin Conroy opowiedział również o swoim ulubionym odcinku “Perchance to Dream”, a także o stresie jaki mu towarzyszył przy współpracy z Adamem Westem przy “Beware the Gray Ghost”.

Jeden z fanów zapytał Conroya o animowaną wersję “Batman: The Dark Knight Returns”. Pytanie bardzo zaskoczyło Kevina i Tarę, którzy w poszukiwaniu wskazówek spojrzeli na Bruce Timma.

“Nikt mi nic nie powiedział”, odparł Conroy.
“Bardzo mnie to złości”, odpowiedział fan.
“I powinno”, odparł żartobliwie Conroy, z czym oczywiście zgodził się tłum.

Timm ujawnił również, że chcieli by w jednym z odcinków pojawiła się Nocturna.
“W komiksach nie była wampirzycą, ale podobał nam się pomysł: Batman i wampiry. Pomysł ten nie spodobał się jednak wtedy FOX”, powiedział Timm, zwracając uwagę jak wielką popularnością cieszą się obecnie wampiry.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
3
6
5
godzin
0
7
minut
1
4
sekund
1
0

Zack Snyder’s Justice League
już za:

dni
1
4
godzin
0
7
minut
1
4
sekund
1
0
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun “Zack Snyder's Justice League”?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Galeria
evfyqsnveaiqk9z-scaled evfadhqvgaa1lwt-scaled bw2x06_05 bw2x06_04 bw2x06_02 bw2x06_01
Komiksowe Top 5