Forum
Już wkrótce
  • "Batgirl: Najmroczniejsze odbicie" (WKDCBiZ) - 03 lip 2024,
  • “Batman Detective Comics – Gothamski Nokturn: Uwertura. Tom 1” - 17 lip 2024,
  • "Batman: Caped Crusader" w Prime Video - 01 sie 2024,
  • "Superman: Syn Kal-Ela - Bitwa o Gamorrę. Tom 3" - 14 sie 2024,

W nowym numerze Rolling Stones pojawił się specjalny artykuł opisujący Bane’a w filmie “The Dark Knight Rises”.

“Nie chcieliśmy rywalizować z rolą Heatha”, mówi Nolan. “Chcieliśmy kogoś bardziej w typie potwora – Bane to facet, który fizycznie złamał Batmana. To nieodparta siła kontra nieruchomy obiekt.”

Płaszcz – “Bane ubiera się w stylu wojskowym”, mówi Nolan. “Dowodzi grupą fanatycznych najemników, którzy robili okropne rzeczy, a teraz wylądowali w Gotham City. Jedną z inspiracji dla scenariusza była “Opowieść o dwóch miastach” Karola Dickensa i tym płaszczem chcieliśmy tchnąć trochę romantyzmu rewolucji francuskiej zmieszanego z funkcjonalnością II Wojny Światowej. Istotą Bane’a jest militarna i brutalna siła połączona z zapałem rewolucjonisty.”

Kamizelka kuloodporna – “Projektantka kostiumów, Lindy Hemming, połączyła nowoczesny sprzęt wojskowy z bardziej staroświeckimi materiałami, jak skóra, by nadać strojowi Bane’a utylitarną, pro-aktywną jakość, której potrzebuje”, mówi Nolan. “Zawsze jest gotów do walki.”

Maska – “Bane to ktoś komu doskwiera wielki ból z powodu dawnego urazu”, mówi Nolan, “maska dozuje pewną dawkę znieczulenia, dzięki czemu ból nie przekracza pewnego poziomu. Tym samym Bane może funkcjonować. Przerażenie jakie wzbudza Hardy swoim spojrzeniem jest olśniewające. Ale musieliśmy zakryć jedne z najbardziej wyrazistych ust w przemyśle filmowym na cały film!”

Źródło: gofobo.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Dobry wariat 😀 Ale dam radę

wygląda jak Hannibal L na wolności 😈

za
dni
1
0
2
godzin
0
1
minut
0
7
sekund
5
3
Kalendarium
Sonda

Najlepsza filmowa Catwoman

Zobacz wyniki