Dzisiaj, 11 lipca, do sprzedaży trafiły trzy nowe albumy z Batmanem wydane przez Egmont: “Powrót Mrocznego Rycerza” (208 stron), “Batman: Najlepsze Opowieści” (192 strony) oraz “Batman: Nawiedzony Rycerz” (192 strony). Za każdy z komiksów trzeba zapłacić 89,99 zł.

Powrót Mrocznego Rycerza
scenariusz i rysunki: Frank Miller oraz Klaus Janson i Lynn Varley
Jeden z najważniejszych komiksów o Batmanie!
Gotham City przyszłości to miasto pełne bezprawia i dekadencji. Dawni bohaterowie strzegący porządku zniknęli. Teraz ulicami rządzą groźne gangi. Podstarzały Bruce Wayne od dziesięciu lat nie wciela się w Batmana. Jednak gdy kontrolę nad miastem zamierza przejąć bezwzględny gang Mutantów, a komisarz Gordon musi odejść na emeryturę, Bruce Wayne wraca do gry i udowadnia, że Batman nie został wezwany na próżno.
Powrót Mrocznego Rycerza to dzieło, które w połowie lat 80. XX wieku zrewolucjonizowało sztukę komiksu. Frank Miller (autor serii Sin City i albumu 300) pokazał czytelnikom nową twarz Batmana oraz zaproponował sposób narracji niespotykany do tej pory w przygodach superbohaterów.
Drugie polskie wydanie ukazuje się w nowym przekładzie Tomasza Sidorkiewicza.

Nawiedzony Rycerz (Dostępny od 11 lipca 2012 r. tylko w EMPIKu. W pozostałych księgarniach od 25 lipca 2012.)
scenariusz i rysunki: Jeph Loeb i Tim Sale
kolory: Greg Wright
Trzy niepowiązane fabularnie opowieści o Halloween w Gotham City: Strachy, Szaleństwo i Duchy. Album wyróżnia nowoczesny rysunek i ciekawa koncepcja scenariusza, włączająca historię Batmana w krąg kultury wysokiej. Każdy z komiksów nawiązuje do znanego utworu literackiego, np.: inspiracją opowiadania Szaleństwo była „Alicja w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla z ilustracjami Johna Tenniela, za Duchami zaś kryje się „Opowieść wigilijna” Karola Dickensa.
Prawdziwa uczta dla wszystkich wystraszonych w Halloween siedmiolatków wciąż tkwiących w dorosłych.

Najlepsze opowieści
W albumie zamieszczono prace największych sław komiksu amerykańskiego: Boba Kane’a, Billa Fingera, Sheldona Moldoffa, Dicka Giordano, Danny’ego O’Neila, Neala Adamsa, Steve’a Engleharta, Marshalla Rogersa, Franka Millera, Dicka Spranga, Mike’a W. Barra, Alana Davisa, Marka Millara, Devina Graysona.

Najlepsze opowieści to przegląd komiksowej twórczości z Batmanem w roli głównej, od nieco naiwnych historyjek z lat 40, po wyrafinowane próby zgłębiania psychiki bohatera. Idealny dla czytelników, którzy chcą poznać tę postać, jej ewolucję i różne style rysowników.


Źródło: Klubu Świata Komiksu

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Polecam “Nawiedzonego”, dla fanów lubiących te bardziej niesamowite historie z Batmanem, nasycone oniryczną atmosferą. “Powrót” jest zdecydowanie przereklamowany, jeśli chodzi o rysunki, lecz to solidny scenariusz, jeśli lubi się Elseworldy. “Najlepszych opowieści” nie znam, ale takie albumy to zazwyczaj jeden wielki miszmasz zawierający dobre historie razem z tymi przestarzałymi, które zupełnie straciły już jakikolwiek powab i można je przeczytać tylko i wyłącznie jako ciekawostkę, żeby zobaczyć jak wyglądał Batman wiele lat temu.

Hi There. I came across the web site your online. A great article. I will make sure you take a note of this as well as come back to get more info of one’s tips. Thanks for your post. I willcertainly return.

za
dni
1
3
3
godzin
1
9
minut
1
6
sekund
5
2
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):