Forum
Już wkrótce
  • "Batgirl: Najmroczniejsze odbicie" (WKDCBiZ) - 03 lip 2024,
  • “Batman Detective Comics – Gothamski Nokturn: Uwertura. Tom 1” - 17 lip 2024,
  • "Batman: Caped Crusader" w Prime Video - 01 sie 2024,
  • "Superman: Syn Kal-Ela - Bitwa o Gamorrę. Tom 3" - 14 sie 2024,

W kinach cały czas można oglądać “The Dark Knight Rises”, czyli film który stanowi zakończenie trylogii Nolana, która rozpoczęła się w 2005 roku wraz z premierą “Batman Begins”. Jaką drogę i trudności pokonał Bruce Wayne by zostać Mrocznym Rycerzem? Będzie można się o tym przekonać dzisiaj o godzinie 20:00, kiedy telewizja TVN kolejny raz przypomni widzom “Batman – Początek”. W trakcie emisji filmu zaplanowane są dwie przerwy reklamowe o 20:25, 21:14.

W jaki sposób jeden człowiek może zmienić świat? To pytanie prześladuje Bruce’a Wayne’a (Christian Bale) jak widmo rodziców zastrzelonych na jego oczach na ulicach miasta Gotham w nocy, która na zawsze zmieniła jego życie. Dręczony poczuciem winy i gniewem, walcząc z demonami, które podsycają w nim żądzę zemsty oraz potrzebą uszanowania altruistycznego dziedzictwa rodziców, pozbawiony złudzeń dziedzic przemysłowego imperium znika z Gotham i w tajemnicy podróżuje po świecie, szukając sposobów walki z niesprawiedliwością i sprawienia, żeby ci, którzy żerują na strachu innych, sami zaczęli się bać. Po powrocie do Gotham, Bruce zastaje miasto zniszczone szerzącą się przestępczością i korupcją. Z pomocą zaufanego kamerdynera Alfreda (Michael Caine), detektywa Jima Gordona (Gary Oldman) oraz Luciusa Foxa (Morgan Freeman), sojusznika w dziale Nauk Stosowanych firmy Wayne Enterprises, Bruce Wayne uwalnia swoje budzące grozę alter ego: Batmana, zamaskowanego bojownika, który wykorzystuje siłę, intelekt i wachlarz najnowocześniejszych rodzajów broni do walki ze złowrogimi mocami, które grożą zniszczeniem miasta.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Świetny film… gdy go pierwszy raz obejrzałem byłem pod wrażeniem. Gdy światło dzienne ujrzał TDK, zszedł gdzieś na dalszy plan. Ale teraz po obejrzeniu TDKR coraz częściej wracam do tego filmu… chyba strasznie jest mi przykro, że to już koniec. Poza tym filmu jest chyba najlepszy ze wszystkich 3 części… Na marginesie, reklamy nie była aż tak denerwujące jak to ktoś napisał na Waszym profilu na FB 😉

zagdzam sie Batman Poczatek to najlepsza czesc:)!!!! oczywiscie TDK i TDKR tez sa kozackie ale ta pierwsza czesc ma cos w sobie wyjatkowego;)

za
dni
9
9
godzin
2
2
minut
5
5
sekund
1
2
Kalendarium
Sonda

Najlepsza filmowa Catwoman

Zobacz wyniki