Forum
Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

Batman i filozofia. Mroczny rycerz nareszcie bez maski

Albo zginiesz jako bohater, albo dożyjesz dnia, kiedy staniesz się złoczyńcą.

Wierzę, że… to, co cię nie zabije, uczyni cię… dziwniejszym

Kim jest Batman? Co ukrywa pod czarnym, pancernym kombinezonem? Czy to normalne, żeby w jego wieku bawić się w przebieranki i popisywać gadżetami?

Jedno nie ulega wątpliwościom, Batman to najbardziej złożona postać, jaka kiedykolwiek pojawiła się w komiksach. Poświęcił życie, by pomścić śmierć swoich rodziców i innych ofiar zbrodni. Naraża się na śmierć, by chronić miasto Gotham i jego mieszkańców. I w przeciwieństwie do innych superbohaterów jak Spiderman, Superman, Iron Man albo Kapitan Ameryka nie posiada żadnych nadludzkich mocy. Długie lata szkolił swoje ciało i umysł do perfekcji. Jest taki jak my, tylko bardziej zdeterminowany i… bogatszy.

Jeśli Batman jest również bohaterem Twojej wyobraźni, ściągnij maskę, za którą ukrywa swoje prawdziwe oblicze. Ta książka pomoże Ci odkryć kilka mrocznych tajemnic, które od kilkudziesięciu lat usiłuje przed nami zataić.

Każdy z nas czasem potrzebuje bohatera


Tytuł oryginału: Batman and Philosophy: The Dark Knight of the Soul (The Blackwell Philosophy and Pop Culture Series)
Tłumaczenie: Olga Kwiecień-Maniewska
Format: 140×208

Spis treści i przykładowy rozdział

Według informacji podanych przez onepress.pl publikach powinna trafić do sprzedaży 9 marca 2013. Sugerowana cena wynosi 34,90 zł.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

4 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Poprawcie mnie jeśli się mylę (bo nie jestem ekspertem od Iron Mana), ale Tony Stark chyba też nie posiada żadnych nadludzkich mocy. Tylko Iron Man w wersji Ultimate jest chyba kimś więcej niż zwykłym człowiekiem.

Też mnie zdziwił przykład Iron Mana. Z tego co kojarzę (moja wiedza o Marvelu jest szczątkowa), to Stark podpina swoją zbroję do serca, ale to nie daje mu jeszcze super mocy. To jest inteligente wykorzystanie nowoczesnych technologii do zwiększenia swojej siły.

hurrra. Kolejna książka do mojej kolekcji Batmana

Nie jestem z Ironem na bieżąco, ale po historii Extremis Tony zmodyfikował swoje ciało i zyskał możliwość chowania w swoim ciele wewnętrznych elementów zbroi, dodatkowo kontroluje elektronikę swoimi myślami + słyszałem ze ma też pajęczy zmysł Petera, czyli w pewnym sensie sam zdobył supermoce.

Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Dark Age):