Forum
Już wkrótce
  • "Suicide Squad Isekai" 1x07 na Max - 25 lip 2024,
  • "Nightwing: Rycerz w Bludhaven" (WKDCBiZ) - 31 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x08 na Max - 01 sie 2024,
  • "Batman: Caped Crusader" w Prime Video - 01 sie 2024,

"Forever Evil #1"Dan DiDio oraz Jim Lee ogłosili dziś kolejne wydarzenie, które czekać będzie na czytelników komiksów DC Comics. Dwa lata temu we wrześniu rozpoczęło się New 52, a w zeszłym roku pojawiły się numery #0 wszystkich serii. Tegoroczny wrzesień będzie stał z kolei pod znakiem złoczyńców. „Villains Month” będzie okazją do przyjrzenia się bliżej postaciom, przeciw którym muszą zmagać się herosi. DiDio oraz Lee zapewniają, że wrześniowe wydarzenia mocno odbiją się na bohaterach. W tym samym miesiącu rozpocznie się też pierwszy event w uniwersum New 52, który zyska swoją mini-serię – „Forever Evil”.

Podczas miesiąca złoczyńców nie pojawią się żadni nowi wrogowie. Powróci za to kilku, którzy do tej pory nie mieli okazji zaprezentować się w odświeżonej wersji uniwersum. Jeśli chodzi o galerię łotrów Batmana, to na tą chwilę możemy być pewni pojawienia się Two-Face’a, Poison Ivy, Ventriloquist oraz Jokera. DiDio wspomniał także o Hushu, który co prawda nie zostanie wykorzystany przy okazji zbliżających się wydarzeń, ale zdradził, że są co do niego wielkie plany.

Nowością w sierpniu będą okładki 3D, które, jak twierdzi DiDio oraz Lee, są stworzone za pomocą najnowszej technologii, która zostanie wykorzystana po raz pierwszy. Efekt ma być wyjątkowy i ilustracje będą się prezentować w zupełnie nowym stylu.

Zeszyty z września będą mieć też specjalną numerację. Do regularnego numerku dojdzie dopisek „.1”. W ten sposób dostaniemy np. „Detective Comics #23.1”. Na okładce znajdziemy także nadrukowane „nowe” tytuły, jak np. „Poison Ivy #1”. Znana na tą chwilę lista Bat-tytułów będzie prezentowała się następująco:

  • Detective Comics #23.1” – „Poison Ivy #1
  • Batman: The Dark Knight #23.1” – „Ventriloquist #1
  • Batman and Robin #23.1” – „Two-Face #1

"Two-Face #1""Ventriloquist #1" "Poison Ivy #1"
DiDio przytoczył również słowa: „Bohaterowie muszą zwyciężać za każdym razem. Złoczyńca musi to zrobić tylko raz”. Sierpień ma przynieść bardzo zbliżony efekt, jeśli chodzi o złoczyńców.

Mini seria „Forever Evil” (scen. Geoff Johns, rys. David Finch) z kolei ma wynikać z konsekwencji crossoveru „Trinity War”. W historii pojawi się ogromna liczba złoczyńców, a główną postacią ma być Lex Luthor. Poza 7-częściową mini serią, wątki „Forever Evil” pojawią się w kilku innych seriach (m. in. „Suicide Squad” oraz „Teen Titans”), a w październiku wystartują trzy tie-iny składające się z 5 zeszytów:

  • Forever Evil: Rogues” (scen. Brian Buccellato, rys. Patrick Zircher) – komiks skupi się na galerii łotrów Flasha
  • Forever Evil: Arkham” War (scen. Peter Tomasi, rys. Scot Eaton) – seria opisana jako największa historia o złoczyńcach Batmana
  • Forever Evil: A.R.G.U.S.” (scen. i rys. Matt Kindt) – historia wprowadzi rządową agencję Advanced Research Group Uniting Superhumans

Źródła: BuzzFeed, USA Today

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Takie masowe wydawanie wielu tytułów w jednym miesiącu ma zazwyczaj na celu nabijanie kasy wydawnictwu, a większość opowiastek jest marnej jakości i nic nowego nie wnosi. Zobaczymy, czy tym razem będzie tak samo. A tak poza tym to nawet ciekawy jest ten nowy Brzuchomówca (zadebiutował już w “Batgirl”), ale tęsknię też za Weskerem i Sugar…

za
dni
1
2
godzin
0
3
minut
4
2
sekund
4
9


za
dni
7
6
godzin
0
3
minut
4
2
sekund
4
9
Kalendarium
Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki