"Superman/Batman"
Serwis Voice From Krypton dostarczył informacji o kolejnym serialu animowanym z Batmanem, który mógł powstać, lecz jego produkcja w końcu się nie odbyła. Tym razem kreskówka miała mieć całkiem ciekawy motyw, gdyż głównymi bohaterami byłby Batman oraz Superman. Mitch Watson, producent “Beware The Batman” w ekskluzywnym wywiadzie dla serwisu Voice From Krypton tak opisuje historię pomysłu:

Pierwszy pomysł przypominał trochę “Ucieczkę z Nowego Jorku”, który był bardzo dobry ale muszę przyznać, że prawdopodobnie byłby zbyt mroczny w porównaniu do oczekiwań wytwórni (prawdopodobnie chodzi o anulowany projekt, który miał bazować na “No Man’s Land”- klik – przyp. kelen). Wtedy wpadliśmy na pomysł lżejsziej serii, w której Bruce Wayne oraz Clark Kent dopiero co rozpoczynali swoją bohaterską karierę. Serial skupiałby się na Clarku, który jako reporter przyjeżdża do Gotham, gdzie poznaje Bruce’a. Wtedy też dopiero co oboje stali się Supermanem i Batmanem. Clark wraz z Brucem stają się przyjaciółmi, lecz jako Batman i Superman nienawidziliby się. Dopiero po jakimś czasie odkryliby swoje tożsamości i trafili na właściwą stronę. Mieszkaliby również w tym samym budynku. Było to zupełnie inne podejście. Jeśli “Beware The Batman” ma wyrównany ton, to tamten pomysł był zdecydowanie lżejszy. Pokazywał dwóch młodych mężczyzn w wieku około 20 lat, gdy stawali się bohaterami. To był sens tego pomysłu. Mimo wrażenia, że pomysł przypadł studiu do gustu, to jednak chyba nie był to dobry moment na serial z Batmanem i Supermanem. Jeszcze nie. Przez wytwórnię przewija się na prawdę bardzo wiele pomysłów, ale ten akurat jeszcze nie dostał swojej szansy. Uważam, że byłby świetny i może jednego dnia będzie mógł zostać zrealizowany.

UPDATE: Serwis poinformował na Twitterze, że ilustracja (która znalazła się też w oryginalnym newsie) nie pochodzi z serialu i jest tylko fanowską pracą.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Najlepszy tom "Knightfall"?

Zobacz wyniki