gotham_centralJeśli zastanawialiście się co działo się w Gotham City pomiędzy filami “The Dark Knight” i “The Dark Knight Rises” to być może wkrótce poznamy odpowiedź na to pytanie, jeśli potwierdzą się najnowsze plotki.

Według doniesień ThinkMcflyThink Warner Bros przymierza się do zatrudnienia scenarzysty, który stworzyłby serial o Gotham PD, którego akcja rozgrywałaby się w okresie, w którym Batman przez 8 lat nie działał w Gotham City. Cała opowieść miałaby się skupić na policjantach, którzy przejmują kontrolę nad miastem pod nieobecność Batmana.

Nie wiele wiadomo na temat tego projektu, ale podobno Jonah Nolan miałby pełnić podobną rolę co Marc Guggenheim przy “Arrow”. Nie wykluczone również, że twórcy szukać będą inspiracji w komiksowej serii “Gotham Central”.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

4 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Taki świetny pomysł, a marnują go na universum Nolana? to powinno być mocno osadzone w budowanym po “Man of Steel” filmowym universum DC, tak jak Marvel to zrobił ze swoim serialem o S.H.I.E.L.D. W sequelu Supermana pojawi się Batman który ponoć działa od jakiegoś czasu, więc taki serial o Gotham Central osadzony w DC Cinematic Universe, gdzie co jakiś czas pojawi się nawiązanie do miejskiej legendy zwaną Batmanem, byłby strzałem w dziesiątkę dla budowania wspólnego universum. Czarnymi charakterami w pierwszej serii mógłby być Red Hood Gang który ostatnio zadebiutował w komiksach. Mielibyśmy podwaliny pod przyszłe filmy z Batmanem a nie odcinanie kuponów od historii która i tak się skończyła.

Bad Wolf: 100% racji. Wprowadzenie serialu rozgrywającego się w Nolanverse wprowadzi niepotrzebne zamieszanie, wielu ludzi nie połapie się, że serial nie ma nic wspólnego z filmami Snydera. Chociaż z chęcią bym zobaczył jak sobie Gotham radziło przez te 8 lat.

To ja już mam scenarzystów do tego projektu: Ed Brubaker i Greg Rucka.

Nie widzę przeciwwskazań żeby pokazać co się działo przez te 8 lat. Ale niech zrobią to tak jak DC prezentuje inne fabularne luki lub kontynuacje swoich filmów/seriali/gier – cyfrową serię komiksową. A nawet papierową mogą, byleby trzymać się daleko od medium telewizji, które jest bardzo opiniotwórcze i może zmylić ludzi mniej obeznanych ze światem Batmana. DC dopiero co deklarowało powstanie wspólnego świata, chciało udowodnić że odrobiło pracę domową, iść w stronę wspólnego świata jak Marvel… i jeżeli taki serial okażę się prawdą, to będziemy już wiedzieć że Warner ma w głębokim poważaniu tworzenie spójnego świata i dalej każdy sobie rzepkę skrobać będzie. Świat Nolana się skończył, a robienie takich seriali to dość prostackie odcinanie kuponów. Tym bardziej bez Garego Oldmana taki serial po prostu nie pociągnie.

Ja widziałbym to tak jak mówiłem. W movieversum Batman ma działać już od kilku lat, więc przypuszczam że będzie miejską legendą. Idealnie to pasuje do klimatu jaki prezentowała seria “Gotham Central”, gdzie Batman był najwyżej tłem dla całej historii. Serialowe GC mogłoby pokazać pracę Gotham PD, gdzie raz na jakiś mówi się o zabobonie jakoby Gotham strzegł wielki Nietoperz, a kiedy Batman dostałby solowy film można by w serialu powoli pokazywać go raz na jakiś czas. Gdzieś tam w biurze Komisarza Gordona przez okno drzwi widać by było że ON tam jest, i istnieje. Myślę że tylko taki serial o policji w Gotham miałby jakąś rację bytu.

już za:
dni
4
5
5
godzin
1
7
minut
4
3
sekund
5
0
Kalendarium
Galeria
batman_sotd_1000742977_4k_oslv_3d_temp_dom_skew ennajytxcaaadqn ennajytwmaatqde 125899098 125540468 125364883_
Komiksowe Top 5