BATWOMAN #25Kolejni twórcy odchodzą od swojego regularnego tytułu w DC Comics. W. Haden Blackman i J. H. Williams III opuszczają “Batwoman” po skończeniu prac nad 26 zeszytem. Powód? Wymuszenie wprowadzenia zmian przez wydawcę w planowanym przez długi czas zakończeniu oraz zakazu pokazania ślubu Kate i Maggie. Duet przygotował następującą wiadomość dla swoich czytelników:

Drodzy czytelnicy Batwoman –

Od momentu, w którym DC poprosiło nas o zajęcie się Batwoman – co dla nas obu było spełnieniem marzeń – poświęciliśmy się nieoficjalnemu sloganowi “Brak Status Quo”. Uważaliśmy, że seria i postaci powinny cały czas iść do przodu, aby się zmieniały i ewoluowały. W celu realizacji naszej mantry i zagwarantowania, że każda historia skieruje Batwoman w nowym kierunku, ostrożnie planowaliśmy fabułę na co najmniej pięć opowieści zanim rozpoczęliśmy pisać chociażby jeden zeszyt. Od tamtego czasu wykonywaliśmy owe założenia, wprowadzając zmiany gdziekolwiek wpadliśmy na lepszy pomysł i trzymając się naszych głównych założeń.

Niestety, w ostatnich miesiącach DC poprosiło nas aby zmienić lub kompletnie zrezygnować z wielu długotrwałych elementów historii w sposób, który naszym zdaniem kompromitowały postać i serię. Kazano nam porzucić plany na origin Killer Croca; zmuszono nas do wprowadzenia drastycznych zmian w zakończeniu naszej obecnej historii, która miała zdefiniować bohaterską przyszłość Batwoman w odważny sposób; i, co przytłoczyło nas najbardziej, zakazano nam pokazanie ślubu Kate i Maggie. Wszystkie te decyzje przyszły na ostatnią minutę.

Zawsze zdawaliśmy sobie sprawę, że jak mocno byśmy nie kochali tej postaci, Batwoman ostatecznie należy do DC. Jednakże charakter tych zmian wprowadzonych na ostatnią chwilę sfrustrował nas i rozzłościł – ponieważ nie pozwalają nam one opowiedzieć historii jak najlepiej. Po wielu przemyśleniach zdecydowaliśmy się opuścić serię po 26 numerze.

Oboje czujemy się okropnie opuszczając serię, ale uważamy, że wszyscy zasługujecie na historie, które popychają postać i serię do przodu. Nie możemy wykonywać swojej pracy jak najlepiej, gdy nasze plany są wyrzucane w ostatniej chwili, dlatego odchodzimy. Jesteśmy zobowiązani do pokazania satysfakcjonującej konkluzji i uważamy, że 26 numer pozostawi trwały ślad.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość pracy nad Batwoman. To był jeden z najbardziej ambitnych i dających satysfakcję projektów w naszej karierze. Zawsze będziemy wdzięczni wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji tych 26 zeszytów: Mike’owi Siglainowi, który nas wprowadził do projektu; Gregowi Rucka za inspirujące podwaliny; naszym niesamowitym artystom Amy Reeder, Trevorowi McCarthy’emu, Pere Perezowi, Robowi Hunterowi, Waldenowi Wongowi, Sandu’owi Florea, Richardowi Friend, Franccesco Francavilla, Guyowi Majorowi, Dave’owi Stewartie i Toddzie Kleinowi; Larry’emu Ganemu za słuchanie w ciężkich chwilach; i naszym edytorom Mike’owi Martsowi, Harveyowi Richardsie, Rickey Purdinowi i Darrenemu Shanowi.

A przede wszystkim, wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy czytali komiks. Czytanie waszych opinii, reakcji i entuzjazmu każdego miesiąca było ogromną radością. Rządzicie! W związku z waszym wsparciem serii, mogliśmy skończyć cztery pełne historie, a wasza pasja dla postaci Batwoman zachęcała nas do robienia jak najlepszej pracy z zeszytu na zeszyt.

Dziękujemy za kochanie Batwoman tak mocno, jak my sami.

Do zobaczenia,
Haden & J H

Źródła: The Outhousers, oficjalna strona J. H. Williamsa III

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Ach a to była już taka fajna seria.

już za:
dni
1
5
9
godzin
1
2
minut
3
5
sekund
3
7
Kalendarium
Galeria
suicide-squad-kill-the-justice-league-2021-artwork e_td8uxuubab-ow e_td8upvkaeo97p 242397049 e_mypzhucaaatq dcfandome_catwoman_zoe