bso_dcmarvelCzy superbohaterowie DC i Marvela połączyli siły w komiksie z 1978 roku przygotowanego dla Boston Symphony Orchestra?
Tak

W 1978 roku grupa nastolatków, w tym 17-letni Kurt Busiek, przekonali DC i Marvela by pozwolono im wykorzystać ich bohaterów w specjalnym komiksie z którego wpływy ze sprzedaży zostały przekazane na rzecz Boston Symphony Orchestra.

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był rysownik Chris Bing, który wpadł na ten pomysł i przekonał do niego swoją matkę, która należała do BSO’s Junior Committee. BSO skontaktowało się z DC i Marvelem i ci zgodzili się na powstanie tego nietypowego komiksu.

Komiks był sprzedawany po 10$ podczas koncertu otwarcia w 1978 roku. Fabuła była następująca, zbir porywa orkiestrę i zjednoczone siły bohaterów DC i Marvela są potrzebne by ich ocalić (oczywiście z pomocą dyrygenta orkiestry Seiji Ozawy).

Wydrukowano tylko 250 egzemplarzy i według umowy licencyjnej niesprzedane egzemplarze miały zostać zniszczone tej samej nocy.

Jak można się domyślać komiks ten jest obecnie sporo warty. Ostatnio jeden egzemplarz na Heritage Auctions sprzedano za 1000 dolarów.

Wśród twórców komiksu, oprócz scenarzysta Kurta Busieka, znaleźli się również Scott McCloud (znany wtedy jako Scott McLeod), który odpowiadał za tła, liternictwo – Richard Howel (obecnie szef Claypool Comics), rysunki przygotował wspominany wcześniej Christopher Bing który nagrodzony został Caldecott Medal w 2001 za ilustracje do “Casey at the Bat: A Ballad of the Republic Sung in the Year 1888”.

Źródło: Comics Should Be Good!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
2
6
godzin
0
6
minut
2
5
sekund
5
1
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):