Producent Charles Roven udzielił wywiadu Variety, w którym opowiedział m.in. dlaczego zdecydowano się wybrać Bena Afflecka do roli Batmana.

O Benie Afflecku:
Potrzebowaliśmy aktora w określonym wieku… Jeśli obejrzysz “The Town” i “Argo”, w tych filmach wcielił się w poważnych bohaterów. To duży facet. Dojrzały. Jak zobaczysz go razem z Henry’m, już po pierwszym spojrzeniu widać, że jeden z nich jest znacznie bardziej doświadczony. Tego chcieliśmy, zwłaszcza w zestawieniu z naszym Supermanem.

O statusie “Batman vs. Superman”:
Wstępne przygotowania rozpoczęliśmy w czerwcu, a zdjęcia rozpoczyna 8 miesięcy później. Czuliśmy, że osiągnęliśmy nasze cele z “Człowiekiem ze Stali”. Naszym zamiarem było wprowadzenie Supermana w XXI wiek jako współczesnego bohatera i innego rodzaju superbohatera w porównaniu z tym co było dotychczas. Wiedzieliśmy, że musimy stworzyć świat i umieściliśmy aluzje, żeby widzowie wiedzieli, że w uniwersum tworzonym przez Zacka jest miejsce dla innych postaci DC poza Clarkiem Kentem. Mieliśmy pomysł, nad którym obecnie David Goyer i Zack pracują. Mamy pierwszy szkic i cały czas nad nim pracujemy. Scenariusze nigdy nie są w pełni ukończone, aż do czasu aż film wejdzie na ekrany kin. Kochamy tych bohaterów – uważamy, że Ben Affleck będzie naprawdę świetnym i interesującym Batmanem.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Najlepszy tom "Knightfall"?

Zobacz wyniki